Panevėžietė nusipirko saulėgrąžų iš prekybos centro – dabar negali atsistebėti

Panevėžietę sodininkę šį rudenį nustebino dangų remiančios saulės gėlės. Pavasarį pasisėjusi paprastų saulėgrąžų pirktų iš prekybos centro nesitikėjo, kad visos iki vienos ims ir praaugs namuką. Virš 4 metrų išstypusias gražuoles, kad nenulaužytų vėjai, moters vyrui teko net pririšti su diržais, skirtais vilkikų kroviniams tvirtinti.

Sodo namuko sienas ramsto tvirtakotės saulės gėlės. Saulėgrąžos nors ir vėjo genamos tvirtai laiko nokstančias galvas. Didžioji dalis jų jau svyra į apačią, bet kitos dar geltonuoja saulėje džiugindamos kamanes.

„Žiedų nėra, o jos jau siekia stogą, nusifotkinau. paskui dar gražyn pradėjo žydėti, dar gražyn. Čia iš vis eilinės paprastos saulėgrąžos valgomos“, – sako panevėžietė Petronėlė Grižienė.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Panevežietė nusipirko saulėgrąžų iš prekybos centro – dabar negali atsistebėti

Vos kelis pakelius paprastų saulėgrąžų sėklų prekybos centre pirkusi panevėžietė nesitikėjo, kad nuimti derliaus teks lipti kopėčiomis.

Jomis teko pasinaudoti ir mėginant gėles išmatuoti. Tiesa, tai padarė per patį žydėjimą kol galvos dar nebuvo prinokę.

Atrodo šeimininkę džiugina visa saulėgrąžų giraitė, na, o pati aukščiausia išmatavus siekia net 4 metrus 20 cm. 

„Man tokia nereikšminga atrodė ta saulėgrąža, tik norėjau, kad jos pažydėtų. Nei man tų sėklų reikia, nieko. Tik kad galvos gražios, tai jos pasistengė. Ir užaugo gigantiškos tokios“, – pasakoja P. Grižienė.

Iš pradžių saulėgrąžų augintoja sako nė nepastebėjusi, kad saulės gėlės stiebiasi labiau nei įprasta. Kol nepamatė, kad augalai gerokai lenkia jos pačios ūgį, o žiedų vis dar nebuvo. Teko jas kur kas rimčiau ir pritvirtinti. Kad vėjas nenulaužtų, moters vyras griebėsi net specialių diržų kroviniams tvirtinti.

„Pririšom ant plono siūliuko vieną, tada kitą, tada greitai jos augdamos nutraukė, tada vyras pasistengė pririšti su mašinos diržais, vienu, paskui prireikė ir dar kito“, – teigia P. Grižienė.

Kad geltonosios daržo puošmenos bus tokios rekordiškos, nei sodininkė, nei jos šeima nesitikėjo. Nei labai vietą rinko, nei trąšomis trešė. Bet ėmė ir visos 30 užaugo.

REKLAMA

„Aš nusipirkau brangios trąšos, turiu vieną pažįstamą moterį, tai tręšiau pomidorus, česnakus, kai kurias gėlytes vazonuose, o šitom galvojau nereikalinga, pagailo man tiesiog tos brangios trąšos“, – kalbėjo P. Grižienė.

Neįprastai gigantiškų saulėgrąžų dabar moteris svarsto šiek tiek pasidžiovinti, ir kitąmet iš sėklų jas vėl auginti. Gal, svarsto užaugs dar didesnės ir pralenks į šalies rekordų knygą įrašytą 5 su puse metro valgomąją saulėgrąžą.


Rašyti komentarą...
Šrekas
2020-09-20 10:34:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nenormalu...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų