• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per išleistuvių vakarėlį žiauriai sumušęs ir žandikaulį nepilnametei sulaužęs kovinio sporto medalininkas iš Jurbarko kalėjimo išvengė. Teismas nusprendė jam skirti penkerius metus kalėjimo, bausmę atidedant trims metams. Ar realios bausmės siekęs prokuroras planuoja sprendimą skųsti, dar atsakyti negali.

Per išleistuvių vakarėlį žiauriai sumušęs ir žandikaulį nepilnametei sulaužęs kovinio sporto medalininkas iš Jurbarko kalėjimo išvengė. Teismas nusprendė jam skirti penkerius metus kalėjimo, bausmę atidedant trims metams. Ar realios bausmės siekęs prokuroras planuoja sprendimą skųsti, dar atsakyti negali.

REKLAMA

Klaipėdos teismo salėje – sujudimas. Netrukus paaiškės, ko nusipelnė kovinio sporto medalininkas iš Jurbarko už tai, kad dar 2019-siais išleistuvių vakarėlyje bandė išžaginti nepilnametę, o šiai pasipriešinus sumušė taip, kad merginai lūžo žandikaulis. Už tai visų bylos šalių sutarimu kaltinamasis Mantas Icikevišius turėtų būti nubaustas penkeriais metais kalėjimo. Tiesa, advokatas siekia bausmę atidėti. Pats Icikevičius sprendimo išgirsti neatvyko. Teismas nusprendžia jam skirti penkerių metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant trims metams.

„Pagrindinis, aišku, buvo klausimas rasti pusiausvyrą tarp nukentėjusiai padarytos žalos ir galimybės suteikti jaunam žmogui pasitaisyti. Didelę reikšmė turėjo, kad beveik 4 metams praėjus jis nepadarė jokios nusikalstamos veikos ir tikrai yra realūs veiksmai atlyginant žalą“, – sako Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė Daiva Jazbutienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, kokios sumos nukentėjusios šeima prašė, niekas neišduoda. Anot teisėjos, Icikevičius ją visą planuoja sumokėti per trejus metus.

REKLAMA

„Nuoširdumas irgi matosi pagal tai, kad jis dabar pastoviai dirba ir gaudamas oficialias pajamas didžiąją dalį pajamų skiria žalos atlyginimui. Tai yra keli šimtai eurų. Žinant kokia dabar yra infliacija ir kokie atlyginimai, tai yra didelė dalis skirta“, – teigia D. Jazbutienė.

Teisėjai savo sprendimą taip pat motyvuoja ir tuo, kad nuteistasis esą aukos ir jos šeimos atsiprašė. Taip pat prisipažino, ką padaręs. Maža to, sumuštos merginos šeima, panašu, kad su nuteistuoju susitaikė.

REKLAMA
REKLAMA

„Sudarant susitarimą nukentėjusioji neprieštaravo, ji neprašė, kad būtų nepaskirta laisvės atėmimo bausmė, bet ji neprieštaravo, jei teismas matytų, kad yra pagrindas taikyti bausmės vykdymo atidėjimą“, – kalba D. Jazbutienė.

Realios laivės atėmimo bausmės siekęs prokuroras teigia, toks teismo verdiktas leidžia suprasti, kad teismas Icikevičiaus atgaila patikėjo.

„Teismo sprendimas šiandien reiškia ir norėta pasakyti, kad ir baisiausius nusikaltimus nebūtinai padaro patys baisiausi žmonės. Visas turinys į tai sutelpa. Teismas rado galimybę patikėti ir pasitikėti, nes esmė bausmė atidėjimo yra išvada, jog asmuo nenusikals“, – sako prokuroras Aurelijus Stanislovaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, nuteistasis prisipažino ne iš karto, o tik priremtas įrodymų. Įvairių instancijų teismai šią bylą nagrinėjo kone ketverius metus. Keliuose posėdžiuose liudininkai pasakojo, kad per lemtingąjį vakarėlį nuteistasis nuo merginos neatstojo visą vakarą. Paryčiais iš pamiškės, kur nuėjo su mergina, grįžo vienas. Kiti vakarėlio dalyviai suprato, kad kažkas nutiko. Nubėgę merginos ieškoti ją rado ant žemės. Nuo pamatyto vaizdo pravirko net vaikinai. Visas merginos veidas ir kaklas buvo kruvini. Icikevičius tada kaltę neigė, sakė, kad taip pasielgė kažkokie kiti asmenys. Tada pradėjo girtis įtakingu savo tėvu, Darbo partijos nariu, kuris esą išsuks jį nuo bausmės. Pati nukentėjusi mergina net praėjus kone penkeriems metams nuo įvykio vis dar gydosi psichologines traumas.

REKLAMA

„Mano galva, tai buvo ne nuoširdu, o priremta įrodymų ir suvokimas, kad, deja, bet baudžiamosios atsakomybės išvengti nepavyks“, – teigia A. Stanislovaitis.

„Aš jo neteisinu, tai ką jis padarė yra nepateisinama, bet aš manau, kad branda, laikas savo parodė, kad už kiekvieną nusikalstamą veiką yra atsakomybė ir jis pakeitė savo nuomonę“, – tikina D. Jazbutienė.

Kaip vertina tokį teismo sprendimą pats nuteistasis, pasakyti negali, nes sprendimo išklausyti neatvyko. Jo advokatas išduoda, kad kovinio sporto medalininkas kalėjimo bijojo.

REKLAMA

„Be abejo, žmogus nori gauti bausmę, kad nereikėtų sėdėti kalėjime. Mes pagalvokime – anksčiau neteistas, gerai charakterizuojamas. Padarė nusikaltimą, jis daugiau tokių nusikaltimų nepadarė ir aplamai jokių nepadarė per tris metus. Tai yra pagrindo manyti, kad tai atsitiktinio pobūdžio nusikaltimas“, – sako nuteistojo advokatas Osvaldas Martinkus.

Šis sprendimas įsigalioja iš karto po paskelbimo. Tiesa, jį dar galima skųsti Aukščiausiajam teismui. Ar kuri bylos pusė tuo pasinaudos, apsispręsti gali per tris mėnesius.

jei užpuolikas nebūtų politiko sūnus, ar būtų teismai skyrę tiek laiko byloms, kurių tikslas - nusikaltėlį nuo bausmės išsukti? Žmonės metų metus laukia nesulaukia, kad teismas pagaliau ras laiko jų ginčus spręsti, tačiau jų reikalai nesvarbūs. Ir dar: šiandien suskaičiuota ir surašyta, kiek ir kokių sužalojimų mergaitei padaryta. Tačiau baisu ir pagalvoti, kaip bėgant metams šios mergaitės kūnas vis labiau jaus šių patirtų sužalojimų padarinius, kokia sunki bus jos senatvė! Kas ja rūpinsis, kas apmokės tolimųjų padarinių gydymą, slaugymą? Ypač, jei ji po visko patirto liks vieniša.
Į Strasbūrą, nes kitaip brudas išvengs kaltės. Įdomu, jei to brudo tėvsi turėtų dukrą ir su ja taip koks parazitas pasielgtų, ką tada darytų tokie tėvai? Brudai ir tėvai ir jų sūnus, dar politikai!
Bausmė nepagrysta. Teismas pažiūrėjo pro pirštus į tokį sunkų nusikaltimą. Atsiprašymai, piniginės kompensacijos tai tik tiek, kad nebūtų priteistas žalos atlyginimas, o nusikaltimas padarytas ir jis niekur neišnyko, dėl ko jį padaręs asmuo turi būti nubaustas įstatymo numatyta tvarka.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų