Onai sukako 106-eri: moterys spėja, iš kur jos toks sveikas gyvenimas

Onai Krivickienei sukanka 106-eri. Ją prižiūrinti ir slauganti dukra pati baigia skaičiuoti aštuntą dešimtį. Abi moterys kol kas be kitų pagalbos gyvena ir sukasi vienos ir labai neliūdi. Tik seniausia kraštietė niekaip negali pamiršti pernykščio seniūno pažado dovanoti joms malkų. Mėginant pažadą priminti seniūnas dingo lyg į vandenį.

Panevėžio rajono gyventojai Onai Krivickienei iš Naujamiesčio ypatinga šventė – senolei visai neseniai sukako 106-eri. Ilgaamžės močiutės ramstis vienintelė gyva likusi dukra Janina Grybienė, pati kitąmet švęsianti 80-metį.

Moteris guodžiasi, kad ilgaamžei jos motinai be galo reikia draugijos, tačiau bėda, kad aplankyti sulaukus tokio amžiaus jau nebėra kam.

Įdomiausia, kad gilios senatvės sulaukusi šimtametė niekuo neserga, neturi net padidėjusio kraujo spaudimo, ir burnoje beveik visi jos pačios dantys.

„Kad ji kokią ligą turėtų, dabar ji ligos neturėjusi. Sveika visą gyvenimą, nei operacijos, nei lūžio, nieko. Tik rankos ir kojos nuo sunkių darbų susukiotos“, – sako dukra Janina Grybienė. 

Be ligų senatvės sulaukusi Ona visą gyvenimą sunkiai dirbo. Jaunystėje kartu su vyrais kirto mišką, vėliau sovietmečiu plušo daržininkystės kolūkyje. Ištekėjusi už kalvio susilaukė dviejų vaikų, Janinos ir jau amžinaatilsį sūnaus. Janina juokiasi, kad gal tokio ilgaamžiškumo ji išsimeldė iš Dievo, mat be galo pamaldi. Tiesa, dar labai mėgsta dainuoti, tačiau prieš televizijos kameras to daryti nenori.

„Jei nueidavo į bažnyčią, keliais vaikščiodavo, kol mozoliai užsidėdavo ir moterys man sako, matyt, ji išsimeldė tą sveiką gyvenimą“, – pasakoja J. Grybienė. 

Kiekvieną dieną močiutei dukra gamina valgį, senolė niekada nepraleidžia pusryčių, pietų ir vakarienės. Labiausiai  mėgsta burokėlių sriubą su džiovintais grybais, neatsisako ir mėsos patiekalų, su malonumu kerta duoną, vaisius:

REKLAMA

„Dėkoju Dievui, kad dar taip galiu, kai visos man sako, ai, tau vargas. Ne, sakau, ne vargas, nors ir sunku, bet vis vien čia mano.“

Darbo prižiūrint mamą Grybienei netrūksta, guvi ir šnekos pilna močiutė kartais su pasakojimais ir prisiminimais nenutyla net naktimis. Seniausia kraštietė stebina ir ilgametes seniūnijos darbuotojas.

„Dirbu seniūnijoj 34 metus, tai 100-mečių buvo tik 4, o kad sulauktų 106, tai pirmas toks atvejis“, – teigia seniūnijos darbuotoja Regina Bundzinskienė.

Tik šiemet jubiliatė kiek nusiminusi, pasirodo pernai jubiliatę aplankęs seniūnas buvo žadėjęs padovanoti malkų. Tačiau prabėgo metai, o pažadas taip ir liko netesėtas.

Nors sakoma, kad duotas žodis ne žvirblis, mėginant pažadą priminti net ir mums seniūnas dingo lyg į vandenį.

106-erių sulaukusi Ona antra tokia visame Panevėžio rajone. Dar viena 106-erių metų tik spalį sulaukusi močiutė gyvena Gustonių socialinių paslaugų centre.

 


Rašyti komentarą...
I
Irena
2019-12-28 15:31:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka čia bepridėsi-stebuklas
Atsakyti
-6

S
Seniunas:)
2019-12-28 16:37:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tipiskas Lituvos valdininkelio paveikslas,ilganosis melagis:) dazniausiai kleptomanija sergantis tipelis
Atsakyti
-2

N
Nežinomas
2019-12-28 15:33:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Linkiu poniai Onai ilgo ir laimingo gyvenimo
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų