Neeilinis sprendimas dėl vietų darželiuose Kauno rajone: toks – pirmasis Lietuvoje

Kauno rajone tėvai vaikus veždavo į miesto darželius. Bet Kauno valdžia 16 kartų padidino mokestį už ugdymą savuose darželiuose, jei vaiko tėvai gyvenamąją vietą deklaravę ne Kaune. Tad rajono valdžia buvo priversta ieškoti išeičių ir per metus sukūrė šimtus naujų vietų darželinukams – kai kurie sprendimai pirmieji šalyje.

Kauno rajonas gyvena įkurtuvių nuotaikomis. Domeikavoje didžiulis šurmulys – duris atvėrė naujas vaikų darželis.

Kai pakaunės tėvai gavo žinią, kad jų vaikučiai kviečiami lankyti naują ugdymo įstaigą – nustebo, mat eilėje laukė jau ne vienerius metus, kiti gi atžalas į darželį registravo ką tik gimusius.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neeilinis sprendimas dėl vietų darželiuose trūkumo Kauno rajone: toks – pirmasis Lietuvoje

„Trejus metus beveik, buvom užsirašę į Domeikavos darželį tą senąjį, bet negavom, o šiais metais štai tokia proga“, – sako rajono gyventoja Eglė Gauronskienė.

„Laukėm 2,5 metų, kol laukėm į pusę dienos buvom užsirašę, nes sunku rajone papulti į darželį, realiai net nesitikėjom“, – pasakoja rajono gyventojai Brigita ir Vilius Brazauskai.

„Gal du metus, jau nepamenu, senokai buvom pateikę tą prašymą. Jau ir į miestą užsirašėm, buvom pradėję lankyt, staiga gavom pakvietimą“, – teigia rajono gyventoja Vaida Duobienė.

Darželį lankys apie 160 vaikų. Išskirtinės architektūros įstaigą besikuriančiame naujame kvartale pastatė verslininkai – savivaldybė pastatą iš jų nuomosis. Tokiam žingsniui Kauno rajono valdžia ryžosi pirmoji šalyje.

Už metus savivaldybė nuomai atseikės apie pusantro šimto tūkstančių eurų. Kol kas sutartis su verslininkais pasirašyta penkeriems metams.

„Į vaikus reikia tokias investicijas ir daryti. Mes taikysime įvairiai – vienur bus ilgalaikė nuoma, kitur mes per tam tikrą laiką išsipirksime, ir tos erdvės bus pritaikytos gal pradinei mokyklai ateityje ir darželiui, gal daugiafunkciniam centrui“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

REKLAMA

Darželio įrengimu rūpinosi savivaldybė – baldai, priemonės, ugdymo aplinkos sukūrimas atsiėjo apie 200 tūkstančių eurų.

„Erdvė, žaismingumas, spalvingumas, medis – visas tas pačias medžiagas galima panaudoti įdomiai ir gaut tokį rezultatą“, – teigia architektas Ginataras Čepurna.

Noreikiškės darbininkai pluša net išsijuosę. Darželio patalpos plečiamos montuojant modulines konstrukcijas, įkurtuvės ir čia nebe už kalnų – suplanuotos dar iki Naujųjų metų.

Darbininkai jau pradėjo vidaus įrengimo darbus, greit surinkinės baldus.

O vasarį Kauno rajono valdžia įgyvendino ir dar vieną unikalią idėją Lietuvoje – įsiteigė šeimos darželius. Štai taip mažyliais savuose namuose rūpinasi auklėtojomis įdarbintos moterys – jos dabar prižiūri per 100 vaikų

„Mes jaučiam tą didžiulį iššūkį, ir turiu pripažinti, kad Kauno rajono savivaldybėje laisvų žemių nėra, tiek pinigų pastatyti tiek darželių ir sukurti tiek vietų – sudėtinga savivaldybės lėšomis ir galimybės nėra tokios Tad panaudoti įvairūs modeliai“, – sako V. Makūnas.

Kauno rajone kuriasi daug jaunų šeimų. Daugelis gyventojų dirba mieste tad ir į darželius Kaune veždavo savo vaikus, bet miesto valdžia mestelėjo „dovanėlę“… 16 kartų pabrangino mokestį už ugdymą darželiuose tiems vaikams, kurių tėvai nėra registruoti mieste. Tad kai kuriems mokestis šoktelėjo iki kelių šimtų eurų per mėnesį. Rajono valdžia buvo priversta kuo skubiau ieškoti sprendimų. Skyrė lėšų kompensacijoms ir kūrė naujas vietas.

„Išnaudojom visas galimybes: ir moduliniai darželiai, ir savivaldybės pastatuose, kurie buvo nenaudojami. Buvo keletas mokyklų, kurios buvo nenaudojamos, kaip mokyklos uždarytos, atnaujinome, sutvarkėme. Kultūros centrus pritaikėme mokykloms – darželiams, lygiai taip pat pritaikėme lauko erdves“, – pasakoja Švietimo skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius.

Per metus pakaunėje įsteigta beveik 1000 naujų vietų darželinukams, deja, vis dar yra seniūnijų kur vietų labai trūksta.

REKLAMA

„Daugiausia eilėje laukiančių vaikų ir daugiausia problemų- Užliedžių seniūnojoje, Giraitėje, ten laukia 300 vaikų, kurie nepatekę į darželius“, – teigia J. Petkevičius.

Rajono valdžia, siekdama sukurti naujų vietų darželiuose, šiemet papildomai investavo 2 milijonus eurų, prie kasmet švietimo sričiai išleidžiamų maždaug 50 milijonų eurų. Šiuo metu Kauno rajono darželius lanko per 4 tūkstančius vaikų.


Rašyti komentarą...
P
Pilietė rinkejs
2020-11-02 09:41:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolis Kauno rajono meras. Rūpinasi savo rajono guventojais
Atsakyti
-1

K
Kazyte
2020-11-02 11:51:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saunuolis rajono meras .Dirba .kad zmonems butu geriau . Gal miesto meras galetu savo pili padovanoti _ butu kilnus darbas ,
Atsakyti
-1

P
Petras
2020-11-02 18:42:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Džiaugiuosi už Kauno rajono tėvus, jų vaikucius. Mamoms ir tėveliams gerb. Meras iš širdies, O ne iš pareigos rūpinasi ir padeda. Verslai gražiai auginami Tėvų, rajone pleciami. Kyla jaukūs namai kur akys uzmato... Plečiasi bendruomenės rajone naujakuriais, jaunais zmonemis. Merė, Jums sveikatos, Jūsų darniam kolektyvui sekmes! Man visa tai džiugu matyti. Vaikai, Mere, Jus atpazysta - ir tai taip pat ivertinimas

Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų