Navalnas grįžta į Rusiją, kai ši – paskelbusi jo paiešką

Rusija paskelbė apnuodyto ir šiuo metu Vokietijoje esančio Putino kritiko Aleksejaus Navalno federalinę paiešką. Esą opozicionierius turėjo ne reabilituotis Vokietijoje po apnuodijimo, o išrašytas iš ligoninės skubėti į Rusiją pasirodyti pareigūnams, mat atlieka lygtinę bausmę pagal kelerių metų senumo bylą, kuria neteisėta jau pripažino Europos Žmogaus Teisių Teismas.

Nepaisant Kremliaus naujausių bandymų susidoroti su kritiku šis jau savaitgalį žada grįžti į Rusiją.

Kremliaus bandymas nunuodyti Aleksejų Navalną pernai patyrė visą pasaulį sudrebinusį fiasko, o tuomet Navalnas su tarptautiniais tyrėjais dar ir surado savo žudikus. Dabar Vokietijoje sveikstantis opozicionierius paskelbė grįžtantis į Rusiją.

„Pasižiūrėjau, kokie yra skrydžiai ir „Pergalės“ aviakompanijos tinklapyje nupirkau bilietus namo. Taigi sekmadienį, sausio 17 d., aš grįšiu į Maskvą „Pergalės“ reisu. Sutikite“, – sako opozicionierius Aleksei Navalny.

Bet Kremlius, panašu, visai nenori jo grįžimo. Ir sugalvojo, kaip jam atkeršyti už tai, kad nemirė. Rusijoje paskelbta Aleksejaus Navalno federalinė paieška. FSB agentų cheminiu ginklu apnuodytam opozicionieriui gresia kalėjimas, mat jis, anot rusų teisėsaugos, po gydymo Berlyno ligoninėje turėjo ne reabilituotis, o skubėti į Maskvą – registruotis Federalinėje bausmių valdymo tarnyboje.

Esą Navalnas vis dar atlieka lygtinę bausmę 2014 m. sukčiavimo byloje, po kurios jo brolis buvo pasiųstas į koloniją.

Navalno teismas vėliau buvo pripažintas neteisėtu EŽTT. Bet Kremliui juk tai nė motais. Laiku neįsiregistravai inspekcijoje – vadinasi lygtinę bausmę reikia keisti realiu įkalinimu.

„Atvykti į Vokietiją buvo ne mano sprendimas. Tai šauni šalis, bet čia atsidūriau ne savo valia. O todėl, kad mane bandė nužudyti tie žmonės, kurie dabar pyksta, kad jiems nepavyko. Ir dabar grasina mane pasodinti“, – pasakoja A. Navalny.

REKLAMA

Negana to, gruodį Rusijos tyrėjai sukurpė ir naują baudžiamąją bylą Navalnui. Esą jis neteisėtai asmeniniams tikslams išleido beveik 4 mln. eurų iš savo sukurtų kovos su korupcija organizacijų sąskaitų. Pinigus neteisėtai panaudojo asmeniniam turtui įsigyti ir atostogoms užsienyje. Tikriausiai turimas omeny buvimas Vokietijoje po apnuodijimo.

O Navalno kolegos taip pat toliau persekiojami. Po to, kai pasibeldė į opozicionieriaus žudiko butą. Liubovė Soibol su kolegomis buvo sulaikyta kelioms paroms. Jos operatoriaus konfiskuoto telefono rusų pareigūnai paleidę negrąžino.

„O mano priešrinkiminio štabo viršininkei Olgai telefoną po arešto grąžino ir tai pasirodė įtartina. Todėl nusprendėme telefoną apžiūrėti atidžiau. Jame radome pasiklausymo įrangą“, – teigia A. Navalno kolegė Liubov Sobol.

Telefoną apžiūrėjęs technikos ekspertas iškarto pastebėjo, kad ant įrenginio – atidarymo žymės:

„Pažiūrėkime, kas gi viduje. Matau motininę plokštę, akumuliatorių, kameras, mikrofoną… bet šis prietaisas man nežinomas. Matau jį pirmą kartą. Tai tikrai ne Apple kompanijos produktas. Įrenginyje sumontuota SIM kortelė, mikrofonas. Kitoje pusėje GPS įranga, leidžianti sekti buvimo vietą ir mikroschema sustiprinanti radijo signalą.“ 

Pasak telefoną apžiūrėjusio eksperto – rusų tarnybos darbą atliko labai ūkiškai. Esą tai dar vienas Kremliui tarnaujančios saugumo sistemos degradacijos pavyzdys, kaip ir nevykęs Navalno nuodijimas.


Rašyti komentarą...
S
SS hai
2021-01-15 09:15:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jam Reikia grįžti į Lietuva pas Tihanovskaja.
Nebloga poriale bus.
Durniu laivas pašiars, butus duos, kad tiktai kaiminams prikakotu.
Atsakyti
-1

E
Elita
2021-01-15 10:48:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks komentaras, sis zmogus nori but Putino vietoi ,kas neaisku ir darys viska ,bet nieko nesigaus ,is veido dar tipo pries apnuodijima mates kad zmogus nesveikas, o akis isdaviko
Atsakyti
0

J
J.
2021-01-16 07:39:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaiminams, kaiminams.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų