• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mirė prieš tris mėnesius pagimdžiusios mažametės kūdikis. Lovelėje be gyvybės ženklų mažylį rado globėja, pas kurią gyveno mažametė mama su kūdikiu. Dėl ko mirė vaikas aiškinasi ekspertai. Aiškėja nauji faktai ir dėl kūdikio tėvystės.

Mirė prieš tris mėnesius pagimdžiusios mažametės kūdikis. Lovelėje be gyvybės ženklų mažylį rado globėja, pas kurią gyveno mažametė mama su kūdikiu. Dėl ko mirė vaikas aiškinasi ekspertai. Aiškėja nauji faktai ir dėl kūdikio tėvystės.

REKLAMA

Gali būti, kad mažametė kūdikio susilaukė nuo artimo šeimos nario. Aiškėja naujų detalių prokuratūros tyrime – atlikus DNR ekspertizę, įtariamuoju TV3 žiniomis, tapo vienas iš mergaitės brolių.

„Anūkėlis, kaip neliūdės baba, pačios jaunėlės dukters vaikelis“, – sako nepilnametės mama.

Kad mirė vos trijų mėnesių anūkėlis, mažametės motina sužinojo iš savo dukters.

„Duktė paskambino verkdama, net nesupratau, nei ką sako, nei kaip. Paskui jos globotinė paėmė, kur globoja ją, mamyt, sako, nebeturim mes berniuko, mirė", – pasakoja kūdikio močiutė.

Nepilnametės motina sako, kad dar prieš kelias dienas lankė pas globėjus gyvenusią jaunėlę su sūneliu.

„Ant rankų laikiau ir galvytę kėlė, spardėsi, kaip vaikas“, – teigia moteris.

Ji sako, kad berniukas gimė mažas, nors ir lėčiau, tačiau augo, stiprėjo.

„Ausytėm negirdėjo vaikas, neįgalus buvo, ką aš žinau, kas ten jam buvo, vaikui“, – pasakoja kūdikio močiutė.

REKLAMA
REKLAMA

Kelių mėnesių kūdikio mirties priežastį aiškinasi ekspertai. Po kūdikio netekties specialistai skubėjo užtikrinti psichologų pagalbą tiek mažametei motinai, tiek jos ir kūdikio globėjams.

REKLAMA

„Čia yra labai didelė netektis, kūdikis 3 mėnesių. Labai pergyvena, tikrai reikalinga ir specialistų pagalba. Specialistai dirba ir su mama, ir su globėja“, – tvirtina Panevėžio vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Ginaitė. 

Būtent globėja ryte lovelėje ir rado negyvą berniuką.

„Visi sukrėsti. Pasakyta tik tiek, kad kūdikėlį pamaitino, paguldė į lovytę, jis miegojo ir atėjo, ir rado jau be gyvybės ženklų“, – sako Ž. Ginaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Į globėjų šeimą mažametė su kūdikiu grįžo iškart po ligoninės.

„Specialistai lankėsi šeimoje ir ne kartą, džiaugėsi, kad vaikelis auga, jokių bėdų ir sunkumų tikrai nebuvo, jokių pranešimų kažkokių, ar vaiko nepriežiūros mes tikrai nebuvom gavę“, – teigia Ž. Ginaitė. 

Kaime gyvenanti mažametės biologinė šeima vaiko teisių tarnybai buvo žinoma ir anksčiau. Šeimoje lankėsi socialiniai darbuotojai, teikė paslaugas. Pas globėjus mergaitė atsidūrė paaiškėjus, kad laukiasi. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai, kad 13-metė tapo motina, tai jau yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą, nustatyti įtariamąjį“, –  sako Panevėžio apygardos prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė.

Dėl mergaitės išžaginimo įtarimai iš pradžių buvo pareikšti mažametės vienos iš seserų vyrui. Tačiau gimus kūdikiui ir atlikus papildomus tyrimus paaiškėjo nauji faktai.

„Atlikus DNR ekspertizę, buvo nustatytas kitas asmuo, todėl vienam asmeniui įtarimai buvo panaikinti, o antrasis tapo įtariamuoju“, – tvirtina R. Stundžienė.

REKLAMA

TV3 žiniomis, įtariamasis – vienas iš mažametės brolių.

„Tai 2004 metais gimęs asmuo, tačiau plačiau apie įtariamąjį ir apie nukentėjusiąją, kadangi ji yra mažametė, saugant jos interesus, platesnių komentarų neturime“, – sako Panevėžio apygardos prokuratūros atstovė.

Už sesers išžaginimą 19-mečiui gresia iki 15 metų nelaisvės.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

O kas darosi,pašalpiniai viens kitą dulkina,net brolis seserį.Neveltui pedikai valdzioj
Vaikų teises irgi neveiksnios
Nemeluok, suvalgiai prie arbatos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų