Moters dieną Meksikoje mini kitaip: pagerbia skriaudžiamas moteris

Kol vieni pasaulyje Tarptautinę moters dieną mini su glėbiais gėlių, moterys Meksikoje ant sienų rašo smurtą ir prievartą kenkiančių moterų vardus. Taip jos pagerbia femicido – sistemingo mergaičių, merginų ar moterų žudymo dėl jų lyties – aukas.

„Kartu su kolegėmis nusprendėme ateiti ir užrašyti moterų, nukentėjusių nuo femicido, vardus. Žinoma, mes neturime visų vardų – tik iš pastarojo dešimtmečio. Tačiau manome, kad labai svarbu vardus užrašyti, už jas kovoti. Mes norime teisingumo. Norime, kad žmonės ir šalies prezidentas žinotų, kad mes bandome kovoti su tais, kurie mus nori nužudyti“, – sako aktyvistė Marcela. 

Ant metalinės sienos didžiosiomis raidėmis parašyta Femicidas, apačioje – šimtai ar net tūkstančiai sumuštų ar net mirusių moterų vardų.

Per pastaruosius penkerius metus Meksikoje moterų nužudymų išaugo 130-ia procentų. Dėl apatijos smurtui prieš moteris kritikuojamas ir šalies prezidentas. Tad apie moterų patirtą skausmą primenanti metalinė siena pastatyta tiesiai prieš Meksikos vadovo rūmus.

Praėjusiais metais Meksikoje femicido aukomis tapo beveik 1 tūkst. moterų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų