Meilė gyvūnams panevėžietę paskatino įkurti prieglaudą ir kačių kavinę

Meilė gyvūnams ir atjauta panevėžietę veterinarę paskatino ne tik atidaryti išskirtinai katėms skirtą prieglaudą, bet ir įkurti kačių kavinę. Panevėžyje tai pirma tokia įstaiga, kviečianti aplankyti pamestas ir benames kates, nupirkti joms maisto, o praleidus su ilgauodegėm šiek tiek laiko galbūt ir priglausti kurią nors vieną visam laikui.

Kai pasaulis jau seniai išgyvena kačių kavinių bumą, panevėžietė veterinarė Jūratė Paltarokė-Vilimė įkūrė kiek kitokią kavinę – tik katėms skirtą įstaigą. Tai reiškia, kad čia duris pravėrę lankytojai užsuka ne kavos puodelio išgerti, o pavaišinti skanesniu ėdesiu ilgauodeges.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kačių kavinė

„Aš buvau Sankt Peterburge prieš mėnesį, specialiai važiavau, kad aplankyčiau tokią vietą, kur katės yra iš gyvūnų globos centro ir kur žmonės gali ateiti va šitaip pabendrauti. Tai yra vieta, kur jūs ateinate susitikti su būsima drauge“, – sako veterinarė, kavinės įkūrėja Jūratė Paltarokė-Vilmė.

Iš savo kišenės gyvūnų mylėtojai gali nupirkti katėms  maisto, kraiko ar skirti paprasčiausio dėmesio. Tokiu būdu apie gyvūną iš prieglaudos galvojantys žmonės pirma skatinami pažinti murkles ir neskubėti pasirinkti. To reikia, kad vėliau netektų gailėtis ir vargšu gyvūnu vėl atsikratyti.

„Yra žmonių kurie nori suaugusių ramesnių gyvūnų todėl, kad jie yra sėslesni ramesni jau nebe tokie duklūs“, – pasakoja darbuotoja Valentina Čekatauskinė.

„Kiti nori tik pabūti jie neturi galimybių laikyti, pasidžiaugti kiti turi šunis ir negali laikyti katės tai čia jie gali pasibūti, pabendrauti, paglostyti“, – teigia veterinarė Eglė Imbrasaitė.

Į kavinę užsukusios lankytojos Faustina ir Gerda sako, kad tokia kačių kavinė puiki alternatyva ne tik alergiškiems žmonėms, bet ir tiems, kas jau negali turėti gyvūno namuose:

REKLAMA

„Smagu ateiti pas gyvūnus. Tiesiog šuo yra namuose tai nesusiderintų. Gyvūnai visada ramina nepyksta neužrėks ant tavęs.“

„Smagu su jais pabūti, nes kaip ir sakė prieš tai jau niekada jie ant tavęs neužrėks ir nieko nepasakys galėčiau su jais manau ir pasikalbėti.“

„Geras žingsnis prieš įsigyjant gyvūną apsilankyti  tokioj kavinukėj tai leis apsispręst ar vaikai alergiški ar mokės mylėti, rūpintis. Galima tai daryti kiekvieną dieną kartu ir gyvūnams būtų meilės ir apsispręstume ar tam pasiryžę prižiūrėti gyvūnėlius.“

Nesenai duris atvėrusi kačių kavinė įsikūrė greta Jūratės veterinarijos klinikos. Čia ji kiek neįprasta – telpa ir gydomi šeimininkų keturkojai, ir kačių prieglauda. Veterinarė įsitikinusi, kad dažnai potencialūs kačių mylėtojai nė nenutuokia, kad gali ir nori laikyti gyvūną, o čia atėję pamėgina ir artimiau susipažinę išdrįsta.

„Žmonės ateina keletą kartų turiu močiutę kuri jau 2 savaites kiekvieną dieną ateina ir ruošiasi tam įvykiui, kad gyvūnas ateis pas ją į namus“, – teigia J. Paltarokė-Vilimė.

Vien murklėms skirtoje prieglaudoje laikiną pastogę randa šimtai benamių kačių. Visos yra gydomos, prižiūrimos ir vienodai mylimos. Sužalotomis ar šeimininkų išmestomis katėmis veterinarė rūpinasi savanoriškai. Iš viso prieglaudoje gyvena apie 70 kačių.


Rašyti komentarą...
B
Bite
2020-01-18 12:17:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai is auksciau siuti zmones,kad galetu rupintis bejehiais,kurie negali pasiskusti.O gyventi-visi nori...Dekojuju uz gera straipsni.
Atsakyti
0

I
Irena
2020-01-18 14:05:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra gi dar pasauly tokių gerų žmonių! Dievas teatlygina jai už gerą širdį, tebūna sveika ir lsiminga, tai Dievo siųstas žmogus..
Atsakyti
0

V
V
2020-01-18 14:08:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puiku kad atsiranda tokių žmonių, mylinčių gyvūnus ir rūpinasi jais. Pagarba.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų