Medžiaginėmis veido kaukėmis būtina rūpintis kasdien: paaiškino, kaip tai daryti

Virusai plinta per kvėpavimo takus, todėl ne veltui sakoma, kad kaukės yra viena svarbiausių apsaugos priemonių norint išvengti užsikrėtimo Covid-19. Tačiau skirtingos kaukės skirtingai mus saugo. Laidoje „Karštai su tv3.lt“ apsilankiusi Medikų sąjūdžio pirmininkės pavaduotoja Jurgita Sejonienė paaiškino, kuo skiriasi kaukės.

Pasak J. Sejonienės, patalpose, kur įtariame, kad gali būti nesaugu ir nebus galimybės užtikrinti saugių atstumų, kaukės yra būtinos. Pasak specialistės, paprasčiausios naudoti yra medžiaginės kaukės.

„Reiktų stengtis, kad jos būtų iš kuo daugiau sluoksnių. Vožtuvai nėra būtini. Vožtuvai yra būtini tokioms priemonėms, kaip respiratoriai FFP2 ar FFP3, kuriuos turėtų naudoti sveikatos priežiūros darbuotojai“, – aiškino J. Sėjonienė.

Medžiaginės kaukės yra pakankamai efektyvios, nes jos sugeria sekretą, kuris išsiskiria į aplinką. Tačiau tokiomis kaukėmis būtina rūpintis kasdien.

„Kuo daugiau sluoksnių, tuo geriau, jos gali būti ir su keičiamais dėkliukais. Svarbu jas kiekvieną dieną skalbti ir labai gerai išlyginti. Jas skalbti reikia ne tik tada, kai jos vizualiai susiteršia. 70 laipsnių karščio vandens puikiai užtenka, užtenka ir šiaip su ūkiniu muilu po šiltu vandeniu išplauti“, – patarė J. Sejonienė.

Pasak specialistės, daug efektyvesnės kaukės už medžiagines yra vienkartinės, nes jos yra specialiai gaminamos taip, kad geriau sulaikytų sekretą ir skysčius. Tačiau vienos vienkartinės kaukės nepakanka visai dienai ar savaitei – jas reiktų keisti net kelis kartus per dieną.

„Dėvint vienkartines kaukes reiktų keisti jas kiekvieną kartą joms sudrėkus keletą kartų per dieną. Bet jos lyginant su medžiaginėmis kaukėmis yra efektyvesnės“, – tikino J. Sėjonienė.

Visą J. Sejonienės pasakojimą apie apsaugines kaukes žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
A
Adolis
2020-11-15 14:09:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apsaugok Viešpatie nuo visų sajudziu
Atsakyti
0

A
Adolis
2020-11-15 14:09:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apsaugok Viešpatie nuo visų sajudziu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų