Mauricas: naujausi duomenys tikrai suteikia labai daug optimizmo

Ekonomistas Žygimantas Mauricas kalba apie Lietuvos ekonominį stebuklą. Šiais koronaviruso metais, jo teigimu, krizė truko vos du su puse mėnesio. Ar tikrai yra pagrindo tokiam optimizmui, kai turime augančią valstybės skolą, galimas skyles biudžete, masinių bankrotų grėsmes ir bankų skolinimo krizę? TV3 Žinių studijoje kalbamės su Žygimantu Mauricu.

Sakote, kad 2009-tų krizė truko 25-is mėnesius, o šių metų krizė truko viso labo du su puse mėnesio. Iš kur tokia optimistinė išvada? Juk ekonominė padėtis Pietų Europoje blogėja, kalbama apie nauja koronaviruso bangą ir apie galimą karantiną. Ar tikrai nebus šita krizė ilgesnė?

Visko gali būti. Rizikų dar be abejonės yra, bet naujausi duomenys tikrai suteikia labai daug optimizmo. Ypatingai šiaurės Europos šalių ir Baltijos šalių, Lietuvos, ir tikrai tokių gerų skaičių turbūt niekas nesitikėjo.

Štai Lietuvos bankas prieš kelias dienas ženkliai pagerino augimo prognozę nuo -8 procentų iki vos -2 procentų.

Netgi prognozuoja šiokį tokį pliusą ir ne tik vidaus rinka atrodo gerai, kas galbūt yra toks vyraujantis naratyvas, kad mes paskatinome ekonomiką, bet ir eksportas pastaraisiais mėnesiais parodė stulbinančius rezultatus ir išlipo į teigiamą teritoriją. 

Reiškia mes jau turim metinį augimą, atmetus eksportą, kuris mažai pridėtinės vertės turi ir atmetus naftos eksportą. Tai mes jau esame pliuse palyginus su praeitais metais. Ir kai kurie sektoriai, tarkim, baldų gamybos, jie labai ženkliai atsigauna ir dėka mūsų pagrindinio eksporto partnerio, kurie rodo itin gerus rezultatus, Tai yra Skandinavijos šalys, Vokietija, Lenkija, Baltijos šalys.

Plačiau apie ekonomikos rodiklius – Dienos komentaro įraše. 


Rašyti komentarą...
K
KAM
2020-10-01 10:37:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suteikia optimizmo? Gal Mauricui ir bankams? Paprastam žmogeliui jau seniai neliko jokio optimizmo. Turbūt optimizmo pilni valdininkai, galvodami kur dar išleis ES skirtus milijonus?
Atsakyti
0

P
Prioritetas
2020-10-01 11:53:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svarbu nepaveluoti skirti PINIGĖLIŲ verslininkams,nes jie patyre dideliausius nuostolius.Neatsigaus jų verslai nei per DU MĖNESIUS.ŪŽASAS.CHA CHA. O TAI PASIŠVAISTĖ PINIGĖLIAIS VALDZIA IR TIEMS,KURIEMS LABIAUSIAI REIKEJO. UBAGAI ĮPRATĘ UBAGIŠKAI GYVENTI. SVARBU UBAGIUKAI NEUŽMIRSKIT UŽ TUOS 200 EURIUKŲ PER 5METUS BALSUOTI. PO 5 METŲ VĖL GAUSIT.
Atsakyti
-1

S
Stefanija
2020-10-04 08:25:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Hmm tokio bukagalvio, sunku rasti, bet krabai įvertins ir paskirs puoduko nesiotoju
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų