• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol vieni komiko Olego Šurajevo apsilankymą Seime laiko chamišku ir nepagarba institucijai, dalis vadina tai veidrodžiu kai kuriems parlmentarams, kurių aštrūs pasisakymai ir akivaizdi nepagarba tam tikroms visuomenės grupėms yra pražiūrimi pro pirštus.

Kol vieni komiko Olego Šurajevo apsilankymą Seime laiko chamišku ir nepagarba institucijai, dalis vadina tai veidrodžiu kai kuriems parlmentarams, kurių aštrūs pasisakymai ir akivaizdi nepagarba tam tikroms visuomenės grupėms yra pražiūrimi pro pirštus.

REKLAMA

Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo Seimo narys Matas Maldeikis ir komunikacijos ekspertas Linas Kontrimas.

Olegui Šurajevui apribotas patekimas į Seimą ir policija pradėjo savo tyrimą, bet jeigu kalbėtume apie tuos politikus, kurie ir keikiasi, ir tyčiojasi – kodėl Seime nėra didesnės savikontrolės? Pažiūrėjus į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimus, tai dažniausiai nieko nerandama arba nieko tokio. Jeigu išeina Petras Gražulis ir pradeda kalbėti apie konservatorių okupaciją ir homoseksualizmą lygina su komunizmu, tai dažniausiai yra šypsena ir juokas. Galbūt Seime reikėtų daugiau savireguliacijos?

M. Maldeikis: Būtent apie tai ir norėjau pasakyti. Koks yra pagrindinis šito performanso rezultatas? Realiai pozityvus. Kodėl? Nes mes apie tai kalbame. Staiga mes susirūpinome, kokia yra etika Seime. Per 2 metus tai niekam nerūpėjo, bet turėjo ateiti Olegas, padaryti tai, ką jis padarė Seime, ir staiga visi susirūpino, kas čia yra, kodėl pas mus yra tokio lygio debatai.

REKLAMA
REKLAMA

Reiškia, kad tai yra pozityvu. Žmogus pasiekė savo tikslą. Staiga mes galime atsisėsti ir pakalbėti, kas iš tikrųjų vyksta plenarinių posėdžių salėje, kokio lygio ten yra debatai. Tai nėra apie politiką. Aš jums galiu atskleisti vieną paslaptį. Mes praktiškai neturime debatų apie politiką ir argumentus vienu ar kitu klausimu. Mes turime „myliu/nemyliu“. Jeigu tau kažkas nepatinka, kažkuris politikas, arba atstovauji ne tai politinei jėgai – tau tai nepatiks. Iš principo. Jeigu tu esi už tą politiką, jis tau patiks ir tu jį ginsi iki galo. Iš esmės, mes neturime politinių debatų.

REKLAMA

Kame yra visos šitos istorijos esmė? Daug partijų užsileido sau ant galvos žaidimus. Tokie, kaip ponas Žemaitaitis, nuo ryto iki vakaro meluoja savo komentaruose. Jam tai galima, jis niekada negauna atgal. Jis gali rašyti bet ką. Jokia Etikos komisija nenagrinės, niekas nesvarstys. Gali išeiti Gražulis, kalbėti bet ką, niekam nebus svarbu. Visi tiesiog, kaip jūs ir sakėt, nusijuoks. Jis niekada negaus atgal.

Mes niekada neleidome sau nusileisti iki to lygio, kad jiems atsakytume. Pas mus buvo tokia pozicija – būti aukščiau to. Olegas atėjęs parodė jiems, kokie jie yra. Jis buvo jų veidrodis ir jiems tas veidrodis labai nepatiko. Niekam nepatiko. Jums nepatiko, man nepatiko. Man nepatiko, kaip tai buvo padaryta. Bet Olegas atėjo ir parodė, su kuo mes gyvename, kokia yra mūsų politinė realybė. Tame aš matau labai didelį pozityvą.

REKLAMA
REKLAMA

L. Kontrimas: Aš manau, kad jūs dar nesuvokiate, ką jis parodė ir ką jis atvėrė. Neduok Dieve, jeigu jo performansai atsisuks prieš jus ir aš matysiu visai kitas reakcijas. Bet kitas niuansas yra labai paprastas – išmėginti Seimo negebėjimą save kontroliuoti tokiu būdu yra nieko gero. Ta seka einant, tai ką, mūsų saugumą ir sienų stiprumą bandysime reguliuoti arba tikrinti įsileisdami rusišką kariuomenę? Juk ne. Taip nebus.

Aš sakyčiau, kad būkime labai atsargūs. Siūlau Seimo nariui maksimaliai pagausinti etikos posėdžių. Diskutuokite viduje, bet neįtraukite visos visuomenės. Ten jūsų reikalėliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Maldeikis: Paaiškinsiu apie Etikos komisiją, kad jūs įsivaizduotumėte. Į Etikos komisiją nueina klausimas, nes ponas Gražulis balsuoja už kitą Seimo narį. Noriu priminti, kai už poną Karalių balsavo kitas Seimo narys, jis išskrido iš Seimo, jam buvo apkalta. Tas pats klausimas nuėjo į Etikos komisiją ir ji, kur dominuoja valstiečiai, pasakė, kad Seimo narys nieko blogo nepadarė. Seimo narys yra nekaltas, nors jis balsavo už kitą Seimo narį. Mes kalbame apie tokį lygį.

Visą pokalbį, kuriame dalyvavo ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, žiūrėkite straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Maldeikiukas matyt pamiršo kaip Armonaitė valstietį pavadinusi šūdo gabalu, pripažinta nepažeidusi etikos? O Šimonytės išsireiškimai! Tas paskutinis "maudytis šūduose" ne pirmas kartas kai moterėlė leidžia sau elgtis kaip paskutinė turgaus boba. Į veidrodį bjaurastie konservai jūs nors kartą pasižiūrėkite. Jau kam kam, bet ne sąrašiniam, mamytės į Seimą prakištam Maldeikiukui, moralizuoti. Tuo labiau, kai vyrutis protu tikrai neblizga.

Matuko mamyte Markso mokymą sovietmeciu dėstė. Sūnelis is jos su pienu ta mokymą perėmė.
Maldeiki tu esi pyd. as, ciulpk b...bi. Kieno Siaures Kipras?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų