Lietuvos medikų sąjūdis apie Šiaulių ligoninę: „Darbuotojai toliau gąsdinami, jiems draudžiama kalbėti"

Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika iš posto trauktis nesiruošia, Sveikatos apsaugos ministerija konkrečių kaltinimų vadovui nepateikė, tad jis liks savo pareigose. Nušalinti direktorių po Lietuvą sukrėtusios ten dirbusios medikės savižudybės prašė Lietuvos medikų sąjūdis ir Laisvės partija, dėl esą ir toliau ligoninės vadovų ir toliau vykdomo psichologinio smurto.

Praėjus savaitei kai buvo pranešta apie Šiaulių medikės, kalbėjusios apie patiriamą psichologinį smurtą darbovietėje, savižudybę,  savo nuomonę viešai nusprendė pareikšti ir ligoninės vadovas.

„Ligoninės administracija pateikė išsamią informaciją Sveikatos apsaugos ministerijai pagal paklausimą. Galime patvirtinti, kad buvo gauti penki tarnybiniai pranešimai ir prašymai dėl anesteziologijos ir intensyvios terapijos centre“, – sako Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika. 

Medikų sąjūdis ir Laisvės partija kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją prašydami suspenduoti ligoninės vadovą, kol vyksta tyrimas.

„Mobingas tęsiasi toliau ir darbuotojai toliau gąsdinami, jiems draudžiama kalbėti apie šitą situaciją, yra įrašinėjami pokalbiai, yra gąsdinami tie asmenys, kurie išdrįso viešai kalbėti“, – teigia Lietuvos medikų sąjūdžio valdybos pirmininkė Auristida Gerliakienė.

Tačiau direktorius trauktis neketina, ministerija taip pat kol kas nereikalauja jo atsistatydinimo.

„Kol aš dirbu ir turiu pasitikėjimą iš vadovybės, tai tikrai dirbsiu toliau“, – aiškina Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Reikalo nušalinti vadovą nemato ir viceministras Aurimas Pečkauskas: „Šiuo metu tikrai nėra pagrindo nušalinti ligoninės vadovo, nes tikrai tyrimas nėra pradėtas, nėra atliktas ir natūralu, kad vienas iš mūsų dirbančios grupės uždavinių bus būtent išsiaiškinti visas tas aplinkybes ir tada tik priimti kažkokius sprendimus.“

Dėl mirusios gydytojos veiklos, už kurią ji buvo atleista iš darbo, Šiaulių ligoninė ruošėsi kreiptis į teisėsaugą, tačiau kreipimasis iki šiol taip ir neparuoštas. Dėl ko gydytoja buvo atleista iš darbo, ligoninės teisininkė nedetalizuoja.

REKLAMA

„Buvo nustatyta, kad savo veiksmais pažeidė eilę teisės aktų reikalavimų, taip padarė šiurkštų darbo pareigų pažeidimą. Gerbdami mirusiąją mes negalime komentuoti konkrečių poelgių ir tyrimo eigos“, – teigia Teisės skyriaus vedėja Indrė Masiulienė. 

Direktorius paaiškino argumentus, kodėl neleido nuotrauka su žvakute pagerbti ligoninėje mirusios kolegės atminimą. Jis sako, kad vadovavosi įvairių organizacijų ir psichologų rekomendacijomis.

„Patariama vengti tokių reiškinių, kaip romantizavimas savižudybės, kuris gali skatinti tolimesnes blogas pasekmes“, – sako ligoninės direktorius. 

Vadovas pripažįsta, kad iki šiol prie pagrindinio įėjimo degančios žvakutės ar vakar pasirodęs šis vandališkas užrašas yra protesto forma prieš ligoninės administraciją.

Sveikatos apsaugos ministerija ragina susilaikyti nuo skubotų vertinimų ir žada imtis išsamaus šio atvejo Šiaulių ligoninėje tyrimo.

„Kai mes kalbame apie mobingą ir šitą nelaimę, tai labai norėtųsi atskirti ir įvardinti , kad pats mobingas kaip reiškinys turėtų nebūti  siejamas, kol neturime įrodymų, kad būtent jis turėjo įtakos jaunos gydytojos pasitraukimu iš gyvenimo“, – kalba ministro patarėja Simona Bieliūnė. 

Tokios išvados nenustebino medikų sąjūdžio atstovų. Jų teigimu, kol mūsų valstybes institucijos pro pirštus žiūri į mobinga, medikai kraunasi lagaminus.

„Jos man siejasi su geležinkeliu, tai yra įprastas, niekur nenukrypstantis judėjimas ir, kad mes lekiam kažkokiu traukiniu į niekur ir mūsų vagonai, deja, bet tuštėja“, – pasakoja Lietuvos medikų sąjūdžio valdybos pirmininkė Auristida Gerliakienė.

Išsilavinę medikai dažnai palieka mūsų šalį ir išvyksta į tas valstybes, kur didesni atlyginimai ir darbo santykiai esą geresni.

„Ypatingai, matome ir facebooko erdvėje, jie dalinasi savo patirtimi, kad ten problemos, tose valstybėse yra sprendžiamos. Ir pagrindinis dalykas, tai yra skaidrumas sistemos, ko iš tikrųjų trūksta Lietuvos sveikatos sistemoje“, – aiškina ji.

REKLAMA

36-erių Šiaulių ligoninėje dirbusi gydytoja nusižudė daugiau nei prieš savaitę. Dieną prieš tai ji buvo atleista iš darbo ligoninėje. Įvairioms tarnyboms ir artimiesiems ji skundėsi ligoninėje patirianti psichologinį smurtą, arba taip vadinamąjį mobingą. Medikė buvo nėščia, tačiau apie savo ankstyvą nėštumą galėjo dar ir nežinoti.

Psichologinės pagalbos telefonai:


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2021-05-17 20:07:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar ne laikas teisėsaugai užsiimti tuo rimtai,o ne tik popieriukus sklaidyti!!!
Atsakyti
-3

V
Vincas
2021-05-17 21:20:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl ne nušalinti kol ištirs, nes būdama vadovų gali daryti poveikį pavaldiniams. Negi žmogaus gyvybė mažiau svarbi, negu įtarimas neteisėta veikla, dėl kurios buvo nušalintas Mažeika.
Atsakyti
0

P
Pilietis
2021-05-17 20:07:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar ne laikas teisėsaugai užsiimti tuo rimtai,o ne tik popieriukus sklaidyti!!!
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų