Lietuvoje – arbūzo rekordas: sunoko iki 17 kilogramų

Suvalkijoje užderėjo greičiausiai rekordinis arbūzas. Kalvarijoje arbūzus auginanti moteris savo darže sunokino 17 kilogramų arbūzą. Paskutinis arbūzo rekordas fiksuotas prieš dešimt metų ir jis buvo gerokai mažesnis.

Kalvarijos miestelio gyventojos Daivos darže arbūzų nedaug likę. Derlius jau beveik nuimtas. Bet likę nenuskinti – didžiuliai. Ypač vienas. Daiva vos jį pakelia ir neša sverti. Sako, jau seniau matė, kad jis didžiausias iš visų, tad paliko darže kiek įmanoma ilgiau – kad dar paaugtų: „17 kilogramų 100 gramų.“

Arbūzas pretenduoja į Lietuvos rekordų knygą. Paskutinį kartą didžiausia uoga fiksuota prieš dešimtmetį. Ji kone perpus mažesnė nei šiais metais Daivos užauginta. Moteris arbūzus augina daug metų.

„Paskutinis oficialus rekordas yra užfiksuotas 8 kilogramai 700 gramų. Kažkur 2011 metais“, – pasakoja Kalvarijos gyventoja Daiva Macijauskaitė. 

Anot Daivos, ir kiti daržininkai užsiaugina didelių arbūzų. Bet turbūt nedrįsta pretenduoti į rekordininkus. Girdėjo, kad prieš kelerius metus vienas žmogus užaugino daugiau nei 15 kilogramų sveriantį arbūzą. Bet į Lietuvos rekordų agentūrą „Factum“ nesikreipė. Ir pati Daiva, gal jau pernai būtų tapusi rekordininke, nes jos darže taip pat sunoko 15 kilogramų arbūzas. Bet sako, kad pasikuklino paskambinti į rekordus fiksuojančią agentūrą.

„Tiesiog pasikuklinau. Tikėjau, kad pas mane užaugo, tai gal ir pas kitus užaugo. O šiemet nusprendžiau kreiptis į agentūrą „Factum“ ir jie patvirtino, kad niekas daugiau nesikreipė, niekas neužaugino. Ir bandome registruoti šitą didžiausią Lietuvoje užaugintą arbūzą“, – teigia ji. 

Daiva sako, kad šiemet derlius prastesnis nei pernai. Kaip ir kitoms sodo bei daržo gėrybėms, gamtos išdaigos pakenkė.

„Šiemet šiek tiek kuklesnis. Nes pavasaris buvo vėsus ir labai jau nepavyko pasodinti daigų vienu metu. Vieni nušalo, kiti neišgyveno. Per šaltas pavasaris jiems buvo“, – tęsia D. Masijauskaitė.

O rekordinio arbūzo Daiva nevalgys. Paliks nuskintą ir brandins sėklas. Beje, šis arbūzas užaugo iš pernykščio milžino sėklų. Moteris sako, kad kiekvienais metais arbūzai užauga vis didesni. Maždaug prieš dešimtmetį didžiavosi vos kelis kilogramus sveriančia uoga, o apie tokius milžinus, kokius pavyksta užauginti pastaraisiais metais – tik pasvajoti galėjo.

„Didžiausias, ko gero buvo, labai džiaugiausi, kad užauginau, tai buvo 4 kilogramai. Prieš daug metų. Tai man buvo didelis, vau. Tokią svajonę turėjau, bet negalvojau, kad man pavyks užauginti arti 20 kilogramų arbūzą“, – džiaugiasi moteris.

Šiemet moteris savo darže užaugino beveik toną arbūzų. Juos ir pati su šeima valgo, ir parduoda. Kilogramas kainuoja eurą.


Rašyti komentarą...
A
Arbūzas
2021-09-14 21:03:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne rekordas tai tikrai, tieisog kreipėsi moteris į žiniasklaida ir tiek :) tikrieji rekordininkai tieisog nessiskelbia :)
Atsakyti
0

I
Irena
2021-09-14 21:23:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, nemeluokit, virš 40 kg mačiau...43 berods...17 toli gražu ne rekordas, nors, žinoma, ne mažulis
Atsakyti
0

.
...
2021-09-14 21:36:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Net ir cia meluojate...rekordas 43.5kg
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų