Lietuvą aplankiusi humanoidė Sofia turi seserį – tai ateities medicinos sesuo

Humanoidė Greis yra pasaulyje jau išgarsėjusios ir Lietuvą prieš kelerius metus aplankiusios robotės Sofijos sesuo. Humanoidė Greis tai ateities medicinos sesuo, kuri ne tik su jumis pakalbės, bet ir išmatuos temperatūrą ar padės mankštintis. 

Sofiją jau žino visas pasaulis. Bendrauti mokanti, dirbtinio intelekto humanoidė lankėsi ir Lietuvoje. O štai jos sesuo Grace, pasak Honkonge įsikūrusių robotų kūrėjų – gal ir netaps pasauline žvaigžde, bet galės pagelbėti vyresniems ar izoliacijoje dėl COVID esantiems pacientams. Grace krūtinėje įtaisyta ir termo kamera.

„Gerai, kol kalbame išmatuosiu tavo temperatūrą ir pulsą su šia maža kamera ant krūtinės. Tavo temperatūra 36,6°C. COVID pavojaus nėra. Be to tu reaguoji. Tai gerai. Perduosiu visą šią informaciją įstaigos gydytojams“, – sako Grace.

Humanoidės kūrėjai tikisi, kad ji praskaidrins ligonių kasdienybę.

Azijietiškų bruožų Grace su pacientais kol kas gali bendrauti anglų ir kinų kalbomis.

„Grace simuliuoja daugiau nei 48-is pagrindinius veido raumenis. Turime 36 varikliukus, kurie veikia abiem kryptimis – gali atkurti du veido raumenis. Pavyzdžiui žmonėms reikia dviejų raumenų tokiems veiksmams, kaip mano antakių judesiams, atkurti“, – sako robotų kūrėjas Davidas Hanson.

Grace kūrėjai tikisi, kad kitąmet jau ne viena ir ne dvi Grace lankys pacientus Kinijos, Japonijos ir Korėjos ligoninėse.

„Labai džiaugiamės nes jau pereiname prie masinės gamybos. Antra versija bus baigta po kelių mėnesių, o tuomet užkursime surinkimo konvejerį – gal liepą ar rugpjūtį“, – sako robotų kūrėjas Davidas Lake. 

Grace slaugė, anot kūrėjų, kainuos, kaip prabangus automobilis. Tačiau iš gamyklos konvejerio jų išriedant vis daugiau – kaina bus prieinamesnė. Gal ne už ilgo Grace prabils ir lietuviškai, ir dirbs mūsų ligoninėse.

 


Rašyti komentarą...
N
Nieko naujo
2021-06-11 10:51:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turim tokiu seseru valdzioj neviena.
Atsakyti
0

n
nebejuokinkite
2021-06-11 10:38:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
rado mat kuo didziuotis
Atsakyti
0

x
xxL
2021-06-11 11:12:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
geriau galėtų seime pakeisti armonaitę su jos devyniais gaujos nariais, nes robotai bent jau narkotikų nevartoja ir nesidomi tos pačios lyties atstovais :)))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų