Lesbietė mokytoja Sakalauskaitė atvirai – apie tikėjimą, Bažnyčią ir homoseksualumą: visi esam Dievo vaikai

„Pasikalbėkim“ rubrikoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina vargonininkę, muzikos mokytoją Ausmą Sakalauskaitę. Atvirai apie savo homoseksualumą kalbanti moteris yra ir aktyvi katalikė, siekianti parodyti, kad šie du dalykai vienas kitam netrukdo. A. Sakalauskaitės teigimu, visi esame Dievo vaikai, bet kai kurie asmenys, net dirbantys Bažnyčioje, tai kažkodėl pamiršta.  Štai pernai vargonininkė buvo atleista iš pareigų, kai garsiai prabilo apie savo lytinę orientaciją.

„Aš esu nuoširdžiai įsitikinusi, kad tiek tikėjimas, tiek homoseksualumas dera tarpusavyje nepaisant to, kaip Bibliją interpretuoja šių laikų rašto aiškintojai ar patys tikintieji. Tarsi pamirštama, kad šventieji raštai yra alegoriniai pasakojimai, kuriais sekti paraidžiui gali tik platesnio matymo kampo neturintys žmonės. Pagrindinė žinutė visada buvo ir bus tik ši - Dievas yra meilė, nes iš to kyla visas tikėjimo pagrindas.

Labai liūdna, kad popiežiaus Pranciškaus pasakymas, jog LGBT+ žmonės yra Dievo vaikai ir juos reikia mylėti, kai kurių mūsų šalies katalikų Bažnyčios hierarchų savaip suprantami ar interpretuojami“, – sako A. Sakalauskaitė.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ausmos Sakalauskaitės gyvenimo akimirkos

Mokytoja taip pat sako susidūrusi ir su dalies LGBT+ bendruomenės narių nuomone, kad ji negali būti katalikė, jeigu yra lesbietė. Bet, A. Sakalauskaitės teigimu, toks požiūris neteisingas, nes vėl tarsi daromas spaudimas ir kuriamas priešybės įspūdis.

„Prieš maždaug dešimtmetį aš buvau tam tikrose su LGBT+ susijusiose organizacijose, dirbau prie pirmųjų „Baltic pride“ eitynių ir prasitarusi, kad esu aktyvi katalikė, aiškiai pajutau tokį keistą LGBT žmonių požiūrį. Jeigu jau esu homoseksuali, tai tarsi normalu ir natūralu, kad automatiškai tampu ir katalikų aršia priešinininke. Bet aš puikiai galiu suderinti abi šias savo tapatybės dalis ir nejaučiu jokio vidinio konflikto.  Daugybė mano pažįstamų homoseksualių žmonių yra tikintys, todėl tikėjimo ir orientacijos supriešinimas yra nesąžiningas, į jokią bendrystę nevedantis veiksmas“, – įsitikinusi A. Sakalauskaitė.

REKLAMA

Pokalbio metu taip pat išgirsite, ką aukštas Lietuvos katalikų Bažnyčios atstovas pasiūlė A. Sakalauskaitės suburto jaunimo choro nariams daryti su savo vadove. Kuriam kunigui moteris jaučia didžiulį dėkingumą už palaikymą bei priėmimą? Kokią esminę žinutę ji siunčia visiems LGBT+ bendruomenės tikintiesiems ir tai visuomenės daliai, kuri negeba priimti kitos seksualinės orientacijos žmonių?

Visą interviu su A. Sakalauskaite  žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.


Rašyti komentarą...
A
2021-03-05 18:59:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dievas ar gamta sukūrė dvi lytis. Taškas. Visa kita išsigimimas. Man jie netrukdo gyventi savo gyvenimą, bet, kai tokie sako, kad jie normalūs, tai aš turėčiau jaustis tada nenormali? Šiaip, man gaila visų ligonių...
Atsakyti
-21

S
Ss
2021-03-05 17:41:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip taip.... Dievo vaikas, kuriam velnias susuko galva...
Atsakyti
-13

K
Kestas
2021-03-05 18:19:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savo vaiko pas tokia mokytoja neleisciau.
Atsakyti
-18

SKAITYTI KOMENTARUS (38)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų