naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kybartų gyventojai jau kelerius metus iš eilės nekantriai laukia švenčių, nes vienas daugiabučio kiemas šventėms pasipuošia ypatingai. 15-metis taip išdabina namo aplinką, kad per šventes tai tampa traukos vieta.

Kybartų gyventojai jau kelerius metus iš eilės nekantriai laukia švenčių, nes vienas daugiabučio kiemas šventėms pasipuošia ypatingai. 15-metis taip išdabina namo aplinką, kad per šventes tai tampa traukos vieta.

REKLAMA

Mažoji Kybartų gyventoja Radvilė mamą dar kartą atsitempė prie vieno miestelio daugiabučio: mergaitę kiemas labai sužavėjo, tad vis prašo mamos vėl ateiti.

Namo, kuriame pats gyvena, aplinką puošia 15-metis Kybartų gyventojas Gražvydas. Vaikinas jau kelerius metus iš eilės džiugina ne tik kaimynus, bet ir aplinkinių namų gyventojus. Kai prieš trejus metus nusprendė papuošti kiemą, negalvojo, kad sulauks tiek pagyrų ir dėmesio.

„Labai nedaug buvo papuošta, iš tikrųjų. Prasidėjo viskas nuo labai nedaug. Tiesiog norėjau, kad kitiems būtų daug gražiau mieste. Kai, sakykim, vaikščioti ar išeina pasivaikščioti. Man yra smagu, kai žmonėms yra smagu“, – sako Gražvydas.

REKLAMA

Paauglys šventėms pradeda ruoštis prieš pusmetį. Šių metų šventėms, sako, pasiruošimas buvo labai įtemptas ir sudėtingas. Gražvydas nenori, kad kiekvienais metais kiemas atrodytų vienodai, tad kasmet sugalvoja ką nors naujo. Šiemet ir girliandų gerokai daugiau nei ankstesniais metais, ir muzika skamba. O pagal kiekvieną dainą lemputės mirksi – paauglys viską pats suinstaliavo.

REKLAMA

Kai pradėjo puošti daugiabučio kiemą – viską darė, pirko iš savo santaupų. Situacija pasikeitė, pasakoja Kybartų gyventojas. Dabar kaimynai ne tik gražų žodį pasako, bet ir pinigais paremia.

„Daug kas pasako gražius žodžius, padėkoja. Aišku, smagu, kad dalis netgi paremia. Tas dar labiau motyvuoja mane. Šiais metais surinkta nemažai. Ir sakiau, kad kitais metais jau nedarysiu, bet visgi kitais metais dar stebinsiu žmones“, – kalba Gražvydas.

REKLAMA

O žmonės gražių žodžių paaugliui tikrai negaili. Sako Kybartai gali didžiuotis, kad turi Gražvydą:

„Šaunuolis. – Tikriausiai, smagiau ir vaikščioti? – Labai. Taip ir norisi pro ča praeiti. Pro pasakų kiemelį. Labai smagu.“

„Labai patinka. Didesni miestai neturi tokių vaizdelių. Mūsų kiemas yra išskirtinis. Aš visomis keturiomis už. Tokius žmones reikia kažkaip skatinti, bent jau paglostyti. Labai gražu viskas.“

Tiesa, Gražvydas sako ir kritikos sulaukęs. Kai kurie pradėjo nerimauti ar šitiek lauke sujungtų lempučių yra saugu. Paauglys tikina, kad jokio pavojaus tikrai nėra.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra viskas saugu. Pagrinde yra labai žemos įtampos girliandos – 12 ir 30 voltų. Viskas padaryta labai saugiai. Kabeliai yra po žeme, o transformatoriai yra namo viduje. Rūsyje, kur yra visa sistema“, – aiškina Gražvydas.

Kadangi šiemet girliandų yra gerokai daugiau nei ankstesniais metais, visi daugiabučio gyventojai nusprendė dalytis išlaidomis už elektros energiją. Anksčiau ši našta guldavo ant Gražvydo tėvų pečių. Anot paauglio, neatsirado nė vieno kaimyno, kuris būtų nesutikęs prisidėti prie sąskaitos už elektrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų