Kosmose – palydovas, apskaičiuojantis jūros lygio pokyčius: ES skyrė net 8 milijardus eurų

Kosmose jau skrieja palydovas „Sentinel Six“, kuris stebės ir tiksliai apskaičiuos kylančio jūros lygio pokyčius. Moksliniam projektui, kuriame dalyvauja NASA ir Europos kosmoso agentūra, Europos Sąjunga skyrė net 8 milijardus eurų.

Palydovas „Sentinel 6“, kuriuo bus stebimi Žemės vandenynai, laukia, kol bus iškeltas į kosmosą. Paskutinės įtemptos sekundės ir jis iš Kalifornijoje įsikūrusios Vandenbergo karinių oro pajėgų bazės sėkmingai pakyla į didžiąją kelionę.

Palydovas „Sentinel 6“ pavadintas neseniai mirusio NASA Žemės mokslų skyriaus direktoriaus Michaelo H. Freilicho vardu. O pagrindinė palydovo užduotis – stebėti ir tiksliai apskaičiuoti jūros lygio pokyčius, atsirandančius dėl klimato kaitos. Mokslininkai numato, kad šio šimtmečio pabaigoje jūros lygis pakils 40-80 centimetrų ir tai dramatiškai paveiks milijonus žmonių.

„Tai neabejotinai paveiks pakrančių regionus ir su „Sentinel Six“ pagalba tas pasekmes mes galėsime vertinti daug objektyviau. Didieji miestai tokie kaip Amsterdamas, Niujorkas, Tokijas atsiduria pavojaus zonoje, tad turime daryti viską, kad apsaugotume milijonUs žmonių“,  – sako Europos kosmoso agentūros vadovas Rolf Densing. 

„Sentinel 6“ yra pirmasis iš dviejų identiškų palydovų, veiksiančių kosmose. Jis stebės ir kas dešimt dienų į Žemę siųs duomenis okeanografijos ir klimato kaitos studijoms atlikti. Ši misija – bendras NASA ir Europos kosmoso agentūros projektas, kuriam Europos Sąjunga atseikėjo net 8 milijardus eurų.


Rašyti komentarą...
A
AS
2020-11-24 00:56:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
kur ten sitiek pinigu sumerkta,puse tikrai praplauta
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų