Koronavirusas įsisuko į kariuomenę: užsikrėtusių šauktinių skaičius sparčiai auga

Koronavirusas įsisuko į kariuomenę – pranešama apie 17 COVID-19 užsikrėtusių šauktinių Tauragės rajone esančiame Kęstučio batalione. Sekmadienį buvo skelbiama, kad buvo 8 atvejai. Kontaktą su sergančiaisiais turėję kariai yra testuojami, atlikta daugiau kaip šimtas koronaviruso testų. Lietuvos kariuomenė tvirtina, esanti pasiruošusi testuoti visus į privalomąją karo tarnybą pakviestus šauktinius – jų Kęstučio batalione yra kone pusė tūkstančio.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga taip pat skelbia apie naujas rekomendacijas ir didėjantį koronaviruso sergamumą šalyje.

Pirmadienį pranešta, kad koronaviruso židinys fiksuojamas Lietuvos kariuomenėje ir septyniolikai Kęstučio bataliono šauktinių nustatytas koronavirusas. Iš viso atlikta daugiau kaip šimtas testų.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos kariuomenė

Kariai izoliuoti specialiose patalpose: paskirtas atskiras maitinimas

Kariuomenė skelbia, kad visi COVID-19 sergantys bataliono kariai yra izoliuoti specialiose patalpose, jiems paskirtas atskiras maitinimas.

Koronavirusas Kęstučio batalione, Tauragės rajone, įsisuko tuomet, kai prieš daugiau kaip savaitę šauktiniai davė priesaiką tėvynei ir vėliau buvo paleisti į namus.

„Po savaitgalio grįžę, po kurio laiko ten trys kariai pajautė simptomus. Ir 27 dieną buvo paimti testai ir 28 dieną gavome atsakymus, kad trys yra teigiami. Iš karto pradėtas epidemiologinis tyrimas, kitą dieną gavome 5 patvirtintus ir šiandieną dar gavome devynis“, – sako Kariuomenės vado atstovas Tomas Balkus.

Iš viso batalione yra daugiau kaip 400 šauktinių – nuolatinės privalomos karo tarnybos karių, kurie tarnybą pradėjo rugpjūčio 3 dieną. Daugiau kaip šimtas šauktinių jau atliko koronaviruso testą. Su epidemiologais tariamasi ir dėl kitų kariškių testavimo.

Kariai skundžiasi praradę skonį ir kvapą

Pasak kariuomenės vado atstovo, šiuo metu koronavirusu užsikrėtę kariai jaučiasi gerai tik kai kurie jų skundžiasi praradę skonį.

REKLAMA

„Pirmieji buvo su simptomais, kiti yra be. Dėl karščiuojančių informacijos neturiu tokios. Bet, kiek man buvo žinoma, simptomai buvo susiję su skonio praradimu. Reiškia, jutiminiai simptomai“, – pasakoja T. Balkus.

Tuo tarpu koronavirusas Lietuvoje ir toliau plinta. Lietuvos susirgimų koronavirusu rodiklis jau artėja prie 17 atvejų 100 tūkstančių gyventojų.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga žada tartis su Baltijos šalių sveikatos ministrais, ar lietuviams planuojantiems keliauti po kaimynines Baltijos šalis taikyti saviizoliaciją.

COVID-19 atvejų skaičiui augant, ministras A. Veryga prabilo ir apie naujas rekomendacijas privačioms įmonėms ir valstybinėms įstaigoms.

„Siūloma organizuoti darbą pamainomis, brigadomis, grupėmis, kurių darbuotojai nesikeičia. Kai kurios įmonės jau taiko. Tikslas paprastas, jei įvyksta užsikrėtimas netenka organizuoti didelės dalies darbuotojų“, – teigia sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Iš viso Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia apie 23 aktyvius koronaviruso židinius, trys iš jų susiję su kavinėmis, kiti šeiminiai, kurie išplito ir į darbovietes. Per vakar dieną patvirtinti 32 koronaviruso atvejai, šiuo metu nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams dar nepavyko nustatyti, kaip koronavirusu užsikrėtė 7 asmenys.

Prieš rugsėjo pirmąją sveikatos specialistai perspėja tėvus atsakingai vertinti situaciją – dėvėti kaukes, laikytis atstumo ir apskritai spręsti, ar verta šventėje dalyvauti.

„Reiktų žinoti, kaip mokykla rengia rytojaus šventę, koks tos šventės scenarijus ir tikrai įvertinti savo šeimos, asmenų riziką ir spręsti apskritai apie dalyvavimą. Jei scenarijus nepriimtinas, geriau tais metais nesudalyvauti“, – kalbėjo epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Koronaviruso atvejų skaičiui augant, ministras Veryga prabilo ir apie rekomendacijas privačioms įmonėms ir valstybinėms įstaigoms.

REKLAMA

„Siūloma organizuoti darbą pamainomis, brigadomis, grupėmis, kurių darbuotojai nesikeičia. Kai kurios įmonės jau taiko. Tikslas paprastas, jei įvyksta užsikrėtimas netenka organizuoti didelės dalies darbuotojų“, – sako A. Veryga.

Visgi kai kuriems gyventojams Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos nė motais. Per savaitgalį nubausti aštuoni asmenys, piktybiškai nedėvėję apsauginių kaukių, keletas jų buvo išgėrę. Jiems paskirta pusės tūkstančio eurų bauda. Sankcijų sulaukė ir saviizoliacijos nesilaikę asmenys.

„Dėl saviizoliacijos per savaitgalį yra surašyta apie 50 protokolų. Tas skaičius irgi yra nuo rugpjūčio pirmos dienos policija yra surašiusi 99 protokolus dėl saviizoliacijos ir dar 180 protokolų surašė kitos institucijos“, – pasakoja Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Na, o interneto platybėse ir toliau plinta įvairios sąmokslo teorijos apie neva neegzistuojantį koronavirusą. Štai vaizdelį kaip teigiama iš vienos Vokietijos ligoninė, platina  lietuvė darbuotoja, kuri vaikšto po gydymo įstaigą ir rodo tuščias palatas. Moters teigimu, čia turėtų būti gydomi koronaviruso pacientai, tačiau jų nė kvapo. Įtarimą kelia tai, kad moteris ligoninę vadina homeopatine, nors koronavirusas tokiu metodu negydomas.


Rašyti komentarą...
z
zosia
2020-08-31 16:33:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
nereik ir karo,suguldys virusas karžygius lovelėn,o kas iš jų bus toliau,nieks nežino.
Atsakyti
-2

C
Cha
2020-08-31 19:39:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matyt maistas beskonis tai ir nejaučia.
Atsakyti
0

R
Ricardas
2020-08-31 20:08:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Planas bus įvykdytas nes reik vėl zmones uždaryti į namus spalio 16 artėja antrą bangą arteja
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų