Klaipėdos pareigūnai gerokai nustebo: vairuotojo net nesimatė už vairo

Sustabdę judria Klaipėdos gatve vinguriavusį automobilį, policininkai liko šokiruoti – už vairo sėdėjo devynmetis berniukas. O šalia jo kaip niekur nieko keleivio sėdynėje buvo įsitaisęs tėvas. Jis pareigūnams paaiškino, kad taip tiesiog nusprendė vaiką išmokyti vairuoti. Tokios atžalos pamokos tėvui atsirūgs ne tik pinigine bauda, bet ir reikalais su Vaiko teisių specialistais.

Patruliuodami judria Dubysos gatve Klaipėdoje, policijos pareigūnai pastebėjo įtartiną automobilį. Mašina vinguriavo į šonus, nedegė jos žibintai. Pareigūnai automobilį sustabdė.

„Kaip patruliai aiškina – jau iš pat pradžių nesimatė pačio vairuotojo už vairo, nes jis buvo pakankamai žemo ūgio. Pasitvirtino informacija, kad transporto priemonę bando vairuoti jaunas, 9 metų amžiaus berniukas“, – sako Klaipėdos kelių policijos viršininkas Mindaugas Džermeika.

Šalia vaiko lyg niekur nieko sėdėjo blaivus jo tėvas. Jis kuo ramiausiai policininkams aiškino esą tenorėjęs išmokyti sūnų vairuoti. Mašina neturėjo jokių papildomų veidrodėlių ar pedalų, tad kuo galėjo baigtis toks pasivažinėjimas 16 valandą dienos, policijos pareigūnai nesiryžta net prognozuoti. Internete galima rasti ne vieną vaizdo įrašą, kaip mažamečiai vairuoja, tačiau jie į kelią dažniausiai išlekia tėvams nė nežinant, nukniaukus jų mašiną. Ilgametėje Klaipėdos policininkų praktikoje tokio amžiaus vairuotojas uostamiesčio gatvėse – pirmas.

„Tokių incidentų nėra daug ir tai retas atvejis, ypatingai, kai tokio amžiaus yra vairuotojas, 9 metų. Toks atvejis, kad 9 metų, tai tikrai yra pirmas“, – pasakoja M. Džermeika.

Vairavimo instruktoriai teigia, esą jaunuolius mokyti vairuoti galima tik tuomet, kai šie jau įgauna pirmuosius įgūdžius tam skirtose mokyklose. Ir, žinoma, ne devynmečius.

„9 metų vaiko mokyti vairuoti sėdint automobilyje tikrai negalima. Turbūt galima paaiškinti, supažindinti vaiką, parodyti, leisti pasėdėti galbūt vairuotojo kėdėje, nevairuojant pasukinėti vairą. Bet mieste važiuoti tikrai negalima, draudžiama ir neprotinga“, – teigia vairavimo mokyklos savininkas Kęstutis Videikis.

REKLAMA

Įstatymai leidžia tėvams mokyti savo vaikus vairuoti nuo 17 metų. Tiek policijos pareigūnai, tiek vairavimo instruktoriai sako, kad tokia praktika gan populiari ir miestuose, ir kaimuose. Vis dėlto, ne visi suaugusieji yra tam pasiryžę. Tačiau, yra ir kitaip manančių:

„Visai smagu turėtų būti ne su instruktoriumi, o su tėčiu ar mama. Tai aš būčiau visai už.“

„Ne, per anksti. Dar reakcija ne tokia. Ne, nepritariu.“

„Aš pats mokiau kažkada. 18 metų. Ir išlaikė labai gerai bei greitai.“

„Tai reikia kažkur gi išmokti vaikams. Lygiai taip pat mus mokė tėvai. Tad, manau, jo.“

Vis dėlto, jauniausio Klaipėdoje vairuotojo tėvui, už vaikui patikėtą automobilio vairą, skirta 30 eurų bauda. Be to, visą informaciją pareigūnai perdavė Vaiko teisių apsaugos tarnybai, kurios specialistai artimiausiomis dienomis berniuko tėvą žada kviestis pokalbiui.

 


Rašyti komentarą...
T
Tėtukas
2019-12-30 22:10:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jei nupraustas, aprengtas, švarus normalus vaikas- Šakalienė tokio neims, per geras.
Ką vaikų teisės gali patart šiuo klausimu?
Atsakyti
0

s
shura
2019-12-30 19:36:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko čia ypatingo pritariu tėvui ,vaikus reikia mokinti nuo mažens ,nėr ko čia kelti skandalo.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų