Klaipėdos miške aptiko ispanų mikroautobusą su krūva veislinių šunų

Klaipėdos rajono miškuose policininkai, maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai, bei gyvūnų globėjai narpliojo keistą istoriją. Miške žmonės rado mikroautobusiuką pilną veislinių, po 5 tūkst. eurų kainuojančių šunų. Prasidėjus jų gelbėjimo operacijai paaiškėjo, kad keturkojus čia atsivežė medžioti į Lietuvą atvykęs ispanas ir gelbėti jų nuo nieko nereikia.

Gyvūnų globėjai vieną po kito iš nuošaliame miško keliuke Klaipėdos rajone stovinčio autobusiuko traukia čia narvuose tupinčius šunis. Pilną šunų automobilį aptiko netoli namą statantis vyriškis. Anot jo, ne pirmą dieną jis vis girdėjo šunų lojimą miške, tačiau galvojo, kad tai tiesiog žmonės vedžioja augintinius. Tačiau kai į statybas atėjusi moteris paklausė ar miškuose stovintis autobusiukas ne jo, vyrui kilo įtarimas. Klaipėdos rajono gyventojas nuėjo automobilio ieškoti ir jį radęs nustėro.

„Nueinu, žiūriu, jo, atidarytas plyšelis viskas. Per tą plyšelį pasižiūrėjau – šunys. Nesvietiškas lojimas kai aš priėjau. Noriu tą vandenį paduoti, net nežinau kaip atidaryti. Pasižiūrėkite kokie perkūdę yra. Tragedija, tragedija“, – sako Klaipėdos rajono gyventojas Valentinas.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Klaipėdos miške aptiko ispanų mikroautobusą su krūva veislinių šunų

Vyriškis iš karto iškvietė policiją bei bendrovės „Nuaras“ gyvūnų globėjus. Pastarieji maitina ir girdo iš narvų ištrauktus šunis. Veisliniai keturkojai godžiai šlamščia maistą ir laka vandenį. Šunų čia septyniolika.

„Man net rankos dabar dreba. Pirmiausia policijos pareigūnui buvo klausimas ar visi gyvi? Nes atidarius bagažinę, atidarius šituos narvus kiti net nesikėlė pajudinus, jie tiesiog vangūs buvo. Tai yra transportavimui skirtas automobilis, būtent transportuoti gyvūnus, tik ne po 6 šitam menkam narve“, – pasakoja „Nuaro“ administratorė Gintarė Liutkuvienė.

Atvyksta maisto ir veterinarijos darbuotojai. Policininkai aiškinasi kas yra autobusiuko savininkas. Mat transporto priemonės numeriai ispaniški. Staiga iš miško vedinas dar dviem tokios pat veislės šunimis ir nešinas šautuvu išlenda vyriškis. Nei rusiškai, nei angliškai nekalbantis vyras ispaniškai bei rankų gestai aiškina, kad šunys jo.

REKLAMA

Ispanas telefonu susisiekia su rusiškai kalbančia moterimi, kuri pažada, kad netrukus atvyks lietuviškai šnekantis vyras kuris viską ir paaiškins. Po kelių valandų šis pasirodo. Vyriškis policijai bei maisto ir veterinarijos tarnyboms pateikia visus šunų dokumentus. Pasirodo, jau septynerius metus į Lietuvą iš Ispanijos bei Italijos rudens pabaigoje atvyksta šių, anglų seterių veislės šunų augintojai, kurie čia esą keturkojus treniruoja ir moko medžioti paukščius.

„Yra specialiai duodamas ribotas kiekis maisto, pagal šuns svorį. O principe visų jų šunys kaip ir vienodo svorio, tai jiems tos porcijos duodamos vienodos“, – teigia medžiotojas Martynas.

Anot vyriškio, ispanas į šiuos miškus atvyksta kas dieną ir autobusiuke palikęs būrį šunų, kelis išsiveda į medžioklę. Pamedžiojęs keturkojus grąžina į narvą ir gaudyti paukščių išsiveda porą kitų, o nakčiai visus parsiveža į sodybą Lietuvoje, kurioje dabar gyvena. Esą taip vyksta treniruotė. Maža to, po 5 tūkst. eurų kainuojantys šunys šeriami tik jiems subalansuotu ėdesiu kartą per dieną. Todėl ispanus atstovaujantis vyras net žada „Nuaro“ darbuotojus paduoti į teismą.

„Manyčiau, kad rašysim pareiškimą, dėl neteisėto šunų šėrimo. Nes neaišku ką jie padavė, kokį maistą, nes jie pripratinti prie vienos firmos maisto, kuo šeriami jie“, – kalbėjo Martynas.

Na, o ispanams nei policija, nei maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai priekaištų neturi. Šunys turi mikroschemas, yra paskiepyti. Klausimų iškylą tik dėl tokio gyvūnų transportavimo, tačiau panašu, kad ir čia mūsų šalies įstatymai pažeidimo neįžvelgia.


Rašyti komentarą...
R
Radėjui
2020-10-22 04:25:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei radai pagirdyk, pamaitink, gerą žodį pasakyk, pakalbėk, paklausyk, gerą darbą padaryk. O ne šūdus čia rašyk.
Atsakyti
-1

.
....
2020-10-23 06:14:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Padaryk gera,dar ir kaltas liksi((( Kažkas čia negero yra...
Atsakyti
0

V
Vytas
2020-10-24 10:33:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai leiskim visiems tokias medžioklės,gal nebeliks paukščių Lietuvoj?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų