Karštai su tv3.lt: nemokamų testų nesiskiepijantiems naikinimas ir privalomi skiepai – ar to tikrai reikia?

Šį rudenį lietuviai viena po kito muša su COVID-19 susijusius rekordus. Matydama didžiulius sergančiųjų ir vis dar skiepyti atsisakančių žmonių kiekius, Vyriausybė imasi dar griežtesnių priemonių – naikina nemokamus testus ir svarsto kai kurių profesijų atstovams įvesti privalomą skiepijimą. Šį pirmadienį TV3 aktualijų laida „Karštai su tv3.lt“ aiškinasi, ar tokie sprendimai iš tiesų teisingi ir reikalingi?

Apie pandemijos valdymo priemones studijoje diskutuoja valdančiųjų atstovas Linas Slušnys ir Seimo narė Agnė Širinskienė.

Matydama didžiulius COVID-19 sergamumo skaičius Vyriausybė nusprendė – metas baigti žaisti katės ir pelės žaidimus ir imti naikinti nemokamus testus. Tačiau savo ruožtu iki šiol nesiskiepiję ir tik dėl nemokamų testų į darbą ėję gydytojai ir mokytojai valstybės grūmojimų nesibaimina ir netgi žada mesti darbą, o jei prireiks – net emigruoti.

L. Slušnys teigia, kad nemokamų testų atsisakymo nereikėtų priimti asmeniškai. „Tai – verslas. Skiepai valstybei yra daug kartų pigiau nei testavimas. Testavimas – gera priemonė, kai nėra vakcinos, tad kol jų neturėjome, tai buvo išeitis. O kai gauni vakcinas, tiki savo žmonių sąmoningumu“, – sakys jis.

Valdančiųjų atstovas primena, kad anksčiau buvo ir tokių periodų, kai norinčių pasiskiepyti valstybė nė nespėjo. O dabar, kai kiekvieną dieną galima paskiepyti net 50-100 tūkst. žmonių, vakcinos norinčių yra ženkliai mažiau. „Nebėra tiek norinčių, nes jie nori pasilikti galimybę numirti laisviems. Aš jos niekaip nesuprantu“, – sako L. Slušnys.

Anot jo, viskas valstybei kainuoja didelius pinigus. Žmonių priešinimasis vakcinoms – taip pat. 

O štai A. Širinskienė įsitikinusi, kad nemokamo testavimo atsisakymas galėtų sukelti tik dar didesnių problemų. „Nemokamas testavimas žmogui yra kita galimybė, o taip pat tai leidžia indikuoti infekcijos plitimą. Nemokamą testavimą kolektyvuose netgi reikėtų plėsti. Ir pasiskiepiję turėtų būti testuojami dideliuose kolektyvuose. Testavimas leidžia nustatyti židinius, leidžia laiku izoliuoti žmones, kurie yra sergantys, ir, atitinkamai, veikia kaip prevencinis mechanizmas ligos plitimui“, – sakys jis.

Kokioms žmonių grupėms galėtų būti įvestas privalomas vakcinavimas? Kodėl apie tai prabilusi valstybė kol kas elgiasi neryžtingai? Kokią pastabą apie finansus L. Slušniui duos A. Širinskienė?

Visi atsakymai į šiuos klausimus – laidoje „Karštai su tv3.lt“, kurią galite žiūrėti transliacijoje, esančioje straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 val. per TV3 televiziją!


Rašyti komentarą...
V
Valdas
2021-10-11 19:30:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai valdžia nemoka normaliai dirbti, tada prasideda nesąmonės.
Atsakyti
0

(
((((((
2021-10-11 20:12:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo daugiau skiepija tuo daugiau žmonės serga ir miršta..! Gal kada ir bus sukurti geri skiepai nuo covid ,bet tik ne šitie eksperimentiniai !!! Jokios teisės neturi šikninių vyriausybė naudoti prievartą prieš žmones..!!!
Atsakyti
-5

G
Gražina
2021-10-11 20:29:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveiki žmonės miršta ne nuo kovido o,nuo to kad gydytojai nežiūri ligonių sergančius varo iš ligoninės nesuteikus pirmos pagalbos,net sesutė iki mašinos palydi ,kad nenukristų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų