tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Potvyniai, karščio bangos ir gaisrai toliau alina tiek Europą ir užatlantės šalis. Turkijoje stichija pareikalavo net 27 gyvybių.

Potvyniai, karščio bangos ir gaisrai toliau alina tiek Europą ir užatlantės šalis. Turkijoje stichija pareikalavo net 27 gyvybių.

REKLAMA

Nusiaubtas Sinopo miestas Turkijos šiaurėje. Po smarkių liūčių panašus likimas ištiko net keturis Juodosios jūros pakrantės provincijų miestus. Vanduo ir purvo nuošliaužos griovė namus, tiltus ir naikino viską savo kelyje.

Pavojus iškilo tūkstančiams žmonių. Dalis jų evakuojasi. Su stichijos padariniais užlietame regione kovoja apie 5000 gelbėtojų, kurie jau praneša apie mažiausiai 27 žuvusiuosius.

Graikijos Evijos saloje gaisrai sunaikino gyvybę net 50 tūkstančių hektarų plote, o miestelius pavertė tikrais vaiduokliais. Tačiau kova su gaisrais toli gražu nesibaigė. Maždaug 800 ugniagesių bando suvaldyti dar du įsiplieskusius ugnies židinius.

Savo ruožtu Italiją alina neregėta karščio banga. Tačiau nepaisant to, kad, pavyzdžiui, Romą svilina 39 laipsnių karštis, gyvybės ir turistų mieste tikrai netrūksta.

REKLAMA

Tačiau turistauti tokiu oru – tikras iššūkis. Štai vieni braukia prakaitą, kiti geria vandenį, treti gaivinasi miesto fontanuose ir nė žingsnio nežengia be tokių prietaisų.

REKLAMA

Karščio banga pasiekė ir Ispaniją. Štai Barselonoje 16 valandų ir net 40 laipsnių karštis. Tokia temperatūra čia išsilaikys artimiausiomis dienomis, o Pietų Ispanijoje termometrų stulpeliai gali kilti ir aukščiau.

Tačiau žmonės kepa ne tik Europoje, bet ir už Atlanto. Jungtinėse Valstijose net 58 milijonai žmonių tiek šalies rytuose, tiek vakaruose atsidūrė ekstremalios karščio bangos kelyje, kur temperatūra svyruoja nuo 37 iki 43 laipsnių karščio.

Gaivintis tenka ir kanadiečiams – dalį šalies jau pasiekė trečioji karščio banga šiais metais. Čia temperatūra šoktelėjo iki 30-ies laipsnių, tad žmonės masiškai patraukė prie įvairiausių vandens telkinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų