Karščiausias koronaviruso židinys – Radviliškyje: gyventojai rikiuojasi prie patikros punkto

COVID-19 Lietuvoje toliau plinta rekordišku greičiu. Per 3 paskutines praėjusios savaitės dienas Lietuvoje fiksuota beveik tiek koronaviruso atvejų, kiek per visą liepos mėnesį. Per sekmadienį užfiksuota dar 70 infekcijų. Nors beveik pusė jų aptikta Vilniuje, karščiausias koronaviruso židinys šiuo metu yra kitoje Lietuvos pusėje, Radviliškyje. 

Radviliškio mobilusis COVID-19-a patikros punktas įrengtas senoje degalinėje. Žmonės čia pradėjo rikiuotis šiandien po pietų.

Keliolika tūkstančių gyventojų turintis miestas nusipelno nuosavo punkto dėl grėsmingos situacijos, praėjusią savaitę Radviliškio ligoninėje įsiplieskusio COVID-19 židinio. Mat, čia jau serga beveik 70-imt žmonių.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karščiausias koronaviruso židinys – Radviliškyje: gyventojai rikiuojasi prie patikros punkto

„Mes nežinome, kiek mūsų rajono gyventojų bendrai yra užsikrėtusių“, – sako Radviliškio meras Antanas Čepononis.

Atsirado ne tik punktas, kuriame išsitirti galės visi testų norintys vietos gyventojai, bet ir krūva apribojimų. Radviliškio ligoninė uždaryta. Ligoniai gabenami į kitas įstaigas.

Vyresnių klasių mokiniai visame rajone kelias savaites mokysis nuotoliniu būdu. Verslas vėl pratinasi dirbti karantino rėžimu. Atšaukiami ir masiniai renginiai.

Štai, ką pasakoja gyventojai: 

„Visoje Lietuvoje padaugėjo. Čia Radvilišky vienas židinys kol kas. Nėra „striokas“ labai didelis.“

„Vaikšto be kaukių, po barus vaikšto. Dabar ligoninė uždaryta mūsų.“

„Ateina žmonės ir sako, kad mes nebijome. Laikomės atstumų, gal įpratom kažkaip?“

„Sena esu, reikėtų į ligoninę, bet nebesigydysiu, lauksiu kol numirsiu.“

„Nemalonu, kai yra toks dalykas, bet prie visko reikia prisitaikyti.“

Tiek sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tiek pats rajono meras ragina Lietuvos gyventojus be reikalo nesilankyti Radviliškyje.

„Lankytis Radviliškyje, kai priėmė sprendimą dėl renginių, nelabai ten liko, ko lankytis. Asmenys, kurie suplanuoja lankyti giminaičius, ar darbo reikalais, būtų gerai savaitei nuo kelionių ten susilaikyti“, – pasakoja sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

„Visi tie judėjimai, kurie nėra būtini – sustabdyti. Visi studentai, kurie yra išvykę laikinai negrįžinėti į namus. Svarbiausia, gerbti vienas kitą, laikytis atstumo ir laikytis visų sąlygų“, – teigia A. Čeponis. 

Tiesa, rinktis griežčiausią priemonę ir įvesti Radviliškyje karantiną valdžia neplanuoja. Esą tik tada, kai viruso plitimas tampa visiškai nekontroliuojamas, galima svarstyti apie tokią apsaugos priemonę.

„Radviliškyje daugiau kalbama apie tam tikrą aiškų židinį ir kol kas tuos kontaktus daugiau mažiau sekasi identifikuoti, atsekti. Tai pat savivaldybė ėmėsi tam tikrų priemonių kurios leidžia suvaldyti situaciją“, – kalbėjo A. Veryga.

Per penktadienį, šeštadienį, sekmadienį Lietuvoje fiksuota pustrečio šimto naujų COVID-19-a atvejų. Per vakar aptikta 70-imt infekcijų, šeštadienį 80-imt, o penktadienį net 99-i nauji susirgimai. Sudėjus šias tris dienas, susirgimų kiekis beveik prilygsta visam liepos mėnesiui.

Dėl to griežtesni reikalavimai įsigalioja ne tik Radviliškyje. Visoje Lietuvoje nuspręsta riboti dalį masinių renginių.

„Viskas prasideda nuo neatsargaus elgesio. Tereikia labai nedaug: kažkas iškišo nosį per kaukę, kažkas nenusiplovė rankų – ir turime problemą. Nuo spalio 1 dienos ketiname nebeleisti rengti tokių masinio susibūrimo renginių kaip miestų ar derliaus šventės, kur itin sunku užtikrinti ir kontroliuoti saugumo reikalavimų laikymąsi. Formaliai jų tarsi laikomasi, bet realiai – nė kiek“, – sako premjeras Saulius Skvernelis.

Naujovių yra ir daugiau. Vyriausybė taip pat planuoja sugrąžinti privalomą tyrimą dėl koronaviruso į ligonines guldomiems pacientams, vėl griežtinti pacientų lankymo taisykles. Tam, kad Radviliškio ligoninės scenarijus dar kartą nepasikartotų. Aurelijus Veryga taip pat atkreipia dėmesį į popamokinės veiklos iššūkius.


Rašyti komentarą...
A
2020-09-22 07:30:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Židinys slaugos skyriuje,o ne mieste,ir kas ji ten paleido ,jei ne pats personalas,senukai ligoniai po miestą nevaikščiojo,ir lankyti neleidžia,tai kaip jie užsikrėtė?
Tai dabar reikia laukti blogiausio,kaip ir anksčiau,hospise,senelių namuose,slaugos namuose,scenarijus kartojasi...
Atsakyti
0

S
Saulius
2020-09-21 21:38:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daugiau testu didesni makaronai
Atsakyti
-4

N
Nuomonė
2020-09-22 00:01:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet tai puikūs skaičiai....21 diena, 09 mėnesio, 70 "susirgusių".... Visa matrica gaunasi. Iššifruosim ir šią "žinutę". O šiaip Radviliškyje turiu pažįstamų, nėra ten tiek to, ką čia rašot!!! Paprasčiausia rudeninė ŪRS, kuri kasmet vyksta, pasikeitus temperatūrai. Užtai kitų ligų statistika baisi, ir niekas net epidemijos neskelbia!!! Verygą su Skverneliu į kaliūzę!!!!
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų