Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujausia „Baltijos tyrimų“ apklausa parodė per pastaruosius metus labai smarkiai išaugusį neigiamą nusistatymą rusų tautybės žmonių atžvilgiu. 

Naujausia „Baltijos tyrimų“ apklausa parodė per pastaruosius metus labai smarkiai išaugusį neigiamą nusistatymą rusų tautybės žmonių atžvilgiu. 

REKLAMA

TV3 žinių „Dienos komentare“ žurnalistas Olegas Jerofejevas atsakė, ar taip yra iš tiesų.

Ar jums kažkas žinoma apie šios tendencijos praktines, gyvenimiškas apraiškas?

Asmeniškai aš nebuvau susidūręs su replikomis, užgauliojimais ar kitais veiksmais, bet tam tikrų sąrašą tokių liudijimų aš turiu, nes mums į redakciją rašė skaitytojai, kurie buvo tam tikrose nelabai gerose situacijose, ir netgi mano kolegoms žurnalistams, kurie dirba, rašo ir pasakoja rusų kalba, buvo keletas situacijų, kai reikėjo įsiterpti, nes buvo duotos pastabos dėl rusų kalbos.

Neteko girdėti apie vaikų užgauliojimus?

Aš pamenu vieną atvejį, susijusį su vaikais, kai vaikai žaidė smėlio dėžėje ir viena moteriškė davė pastabą, kad jie tarpusavyje bendravo rusiškai. Kokia forma tai buvo tiksliai, aš negaliu pasakyti, bet tai faktas, jog pastaba buvo,.

REKLAMA

Buitinio nacionalizmo pasitaiko, tačiau jis sklinda ne tik iš paprastų žmonių, bet ir iš valstybės tarnautojų. Kaip jūs manote, kodėl taip yra ir ko turėtų imtis politinės institucijos?

Problema egzistuoja ir mes ją kartais kuriame patys lygioje vietoje. Pavyzdžiui, aš suprantu, dabar savivaldybėje rinkimai, bet konservatoriai pradėjo kalbėti apie tai, kad reikia pervadinti rusų gatvę. 

Rusų gatvės lentelė buvo atidengta 2016 metais, dabartinis meras Remigijus Šimašius dalyvavo atidengime ir čia buvo savivaldybės idėja. Jie tai pristatė kaip atminimo ženklą, kaip simbolį ir tai buvo ne tik rusams, ir lenkams – Varšuvos gatvė, ir baltarusiams ir kitoms tautos Vilniuje tokios lentelės yra. 

REKLAMA
REKLAMA

Tik kažkodėl dabar jau sako, kad reikia nuimti dėl okupacijos, komunizmo ir kolonistų. Tai kam? Aš suprantu, rinkimai, bet, jei tu nori kovoti su Putinu ant žirgo, gal tada taip ir daryk, o ne jok ant asilo iki rusų gatvės liežuviu malant.

Nukentėjo ir rusų dramos teatro pavadinimas.

Taip, tai antras pavyzdys, kurį norėjau pateikti – visiškai lygioje vietoje ir ne laiku tas sprendimas buvo priimtas. Ministras kalbėjo apie kažkokią tai raudoną lemputę, kuri užsidegė, ir vienas iš pagrindinių argumentų buvo, kad mes norime taip padaryti, nes norime apsaugoti, jog duok dieve kažkas neatsitiktų.

Aš supratau, kad vos ne prie teatro stovėjo žmonės, kurie norėjo sugriauti. Nuo ko ginti?

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

Teatras, apskritai, nebuvo rusų. Rusai jį tikrąja to žodžio prasme pavogė, net represuodami aktorius. Taigi, pavyzdys BLOGAS. O kalbant apie gatvę... Kaip mes norim, taip ir vadinam gatves. Jei mums atgrasūs rusai, tai mes ir atsikratom mums šlykščių dalykų. O visa kita nusispjaut. Savo bute šeimininko žodis paskutinis, o ne kažkokių prievarta įsiveržusių nekviestų svečių.
O Putina ne rusai isrinko ir remia? Kodel dauguma gyvenanciu rusu pilieciu Lietuvoje balsavo uz Putina?
Ivano statyti? Lietuvių rankomis statyti, o ivanai su katiušomis ir visokie kumpanosai "internacionalistai" tik be eilės iš savo partijos butus gaudavo, o ne statydavo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų