Jei dažnai sergate – gydytojai pataria pasidaryti vieną tyrimą

Jei dažnai sergate peršalimo ligomis ir sukate galvą, kodėl bakterijos ir virusai puola būtent mus, mokslininkai turi atsakymą – visai gali būti, kad prie negalavimo prisideda ir būtent vitamino D trūkumas. Pernai viena laboratorija ištyrė, kad šio vitamino trūko devyniems iš dešimties tautiečių, septyniems – vitamino trūko gyvybiškai. Imunitetas nusilpsta ir štai dėl to esą karščiuojame, imame kosėti ar puola sloga. Tiesa, gydytojai sako tuoj pat pulti į vaistinę papildų tikrai nereikėtų, mat vitamino D perdozavimas taip pat pavojingas.

„Kai saulė šviečia išeinu pasisveikinti su ja“, – sako vilnietis Romualdas, popietę leidžiantis mėgaudamasis saulės voniomis. Jis priduria – taip ir bobų vasara pasidžiaugia, ir vitamino D papildomai gauna.

Štai todėl vyras samprotauja – esą dėl to jo negriebia jokios peršalimo ligos. Tačiau specialistai nustatė, kad taip sekasi vos vienam iš dešimties tautiečių. Pernai vienoje sostinės laboratorijoje atlikti tyrimai parodė, kad net devyniems iš dešimties nustatytas vitamino D trūkumas.

Septyniems iš dešimties – jo trūksta gyvybiškai. Specialistai sako – visai gali būti, kad tai viena iš priežasčių, kodėl rudeniop daugėja sergančiųjų peršalimo ligomis.

„Vitamino D funkcija ryškiai siejasi su infekcinėmis ligomis. Vitaminas D tinkamai užtikrina imuninės funkcijos tinkamą funkcionavimą. Kaip atsparumą gripo arba tuberkuliozės infekcijoms“, – teigia „Synlab Lietuva“ laboratorijos vadovė Aistė Baltrušaitytė.

Vaistininkai sako taip pat pastebintys, kad vos pradeda rudenėti, papildų su vitaminu D perkamumas išauga du kartus. Ir perka jau ne tik paprastus, bet ir papildus kurie parduodami tik su receptu. O skundai, kaip sako vaistininkė, patys įvairiausi.

„Ieškojo priežasties dėl ko jie taip dažnai serga, dėl ko jiems bloga nuotaika, dėl ko jiems nesinori nieko daryti. Dėl ko silpni raumenys, kaulų struktūra bloga. Tada pradeda ieškoti priežasčių, ir gydytojas paskiria pasidaryti vitamino D tyrimą. Ir tada atranda, kad jo daug mažiau nei norma, arba net ir labai trūkumas didelis“, – pasakoja „Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė.

REKLAMA

Ilgametę mediko patirtį turintis docentas Algimantas Vingras tokiais tyrimų rezultatais nesistebi. Sako vitaminas D vienintelis, kurį turėtume vartoti kone be perstojo.

„Vitaminas D reikalingas nuo gimimo dvylika mėnesių: saulei apšvietus odą gaminasi vitaminas D, o rudenį, šaltuoju metu, saulės mažoka. Su maistu mes negalime gauti vitamino tiek, kiek organizmui reikia. Žinoma, jo yra riebiose žuvyse, jeigu saulė apšvietė grybus, yra grybuose“, – kalbėjo pediatras Algimantas Vingaras.

Tiesa, šeimos gydytojai tuoj pat skubėti į vaistinę papildų – nepataria. Nes esą patys nustatyti trūksta vitamino organizme ar ne, negalime. Kaip sako Karoliniškių poliklinikos šeimos gydytoja, jeigu imsim gerti vitamino D papildus nepasitarę su specialistais, galime pasidaryti sau žalos.

„Iš tiesų, kas gali formuotis tai inkstų akmenys. Tai inkstų pažaida. Tie, deja, pažeidimai gali būti ilgalaikiai ir sunkūs“, – kalbėjo šeimos gydytoja Daiva Dvareckytė-Jonė.

Ir pabrėžia medikė, kad vien vitaminu D nuo peršalimo ligų neišsigelbėsim. Imunitetą reikia stiprinti sveika mityba, sportuojant, ir kuo mažiau stresuojant. Vyresni pritaria. Vilnietis Petras sako esantis to pavyzdys:

„Matau, kad nepaeinu, tai kokį riešutą suvalgau ir žiūriu, kad nepriryti kokios dešrelės ten už trisdešimt centų.“

ir štai dėl to sako jau daugiau nei penkiolika metų nesirgęs jokiomis peršalimo ligomis.


Rašyti komentarą...
.
....
2019-11-02 14:19:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
kraujo tyrima, del vit D kiekio
Atsakyti
-1

S
Sigita
2019-11-02 13:54:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koki butent tyrima pasidaryti?
Atsakyti
-2

V
ValentinasKaros
2019-11-02 18:05:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
As labai daug randu savo skystose ismatose vitamino D. Musu sernu seimyna nemaza, bet man uztenka visus aprupinti, dar net ir parduodu. Kreipkites i mane , visas ligas isgydisiu. Mano vardas Valentinas Karosas, smirdinciu sernu mokslu daktaras, pats sau diploma nupiesiau ir stampa su knysle uzdejau. Del pardavimo kreipkites i mano dukra, jrasykite i fasebuka Liuda Ske.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų