JAV karinio jūrų laivyno uoste – nelaimė: užsiliepsnojo antras pagal dydį laivas

Jungtinėse Valstijose, San Diege, esančiame karinio jūrų laivyno uoste užsiliepsnojo antras pagal dydį amerikiečių karinis desanto operacijų laivas. Pranešama, kad laive nugriaudėjo ir sprogimas, o karštos liepsnos laivui gali padaryti labai didelės žalos.

1998 m. tarnybą pradėjęs Bonhomme Richard – antras pagal dydį Jungtinių Valstijų karinis laivas po lėktuvnešių. Jo ilgis 257 metrai, sveria per 40 tūkst. tonų ir gali nuplaukti net 17 tūkst. km gabendamas 1,5 tūkst. karių ir jų karinę įrangą: sraigtasparnius, desanto laivus, amfibijas.

„Wasp“ klasės desanto operacijų laivas Bonhomme Richard dalyvavo ne vienoje karinėje misijoje, bet didelė nesėkmė laivą ištiko jo gimtojoje San Diego karinio laivyno bazėje Kalifornijoje.

„Aš šokiruotas ir sumišęs, nes neaišku, kas nutiko. Ar tai koks užpuolimas, ar kieno nors klaida“, – sako karinio laivyno veteranas Joseph Walton.

Apie laive kilusį gaisrą pranešta apie 8.30 val. vietos laiku. Manoma, kad gaisras kilo žemutiniuose laivo krovinių skyriuose. Tuo metu laive buvo maždaug 160 jūreivių. Uoste jam buvo atliekami įprasti priežiūros darbai. Užsiliepsnojusiame laive driokstelėjo ir sprogimas.

„Buvo pranešta apie vidinį sprogimą. Bet mes dar negalime pasakyti, kas tiksliai įvyko. Pagal pirminius pranešimus atrodo, kad sprogimą sukėlė per didelis spaudimas. Kai patalpa įkaito, pakilo spaudimas ir įvyko sprogimas. Žinoma mes evakavome perimetrą ir gesiname gaisrą“, – pasakoja galinis admirolas Philip Sobeck.

Vandenį ant degančio karinio laivo lieja pustuzinis gaisrinių laivų. Šalia buvę kiti karo laivai patraukti tolėliau nuo liepsnojančio Bonhomme Richard.

Baiminamasi, kad liepsnoms pasiekus mašinų skyrių ar kitas laivo dalis su svarbia laivui įranga – žala gali būti labai didelė. Be to aukšta temperatūra gaisro metu gali deformuoti laivo plieną.

Visa laimė apie aukas nepranešama, skelbiama, kad visa įgula sėkmingai evakavosi. Bet yra sužeistųjų – mažiausiai 17 jūreivių ir 4 civiliai išvežti į ligoninę, bet jų sužeidimai gyvybei nepavojingi.


Rašyti komentarą...
:
:)
2020-07-14 10:08:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
vali n..xui cacap
Atsakyti
-1

x
xxL
2020-07-14 12:34:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už ką tuos kacapijos hakerius gerbti? Nepamiršk savo pagarbą nykštukui putinui pareikšti, nes gali negauti savo 500 rublių už kacapinį komentarą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų