Išskirtinė Indrės Kručaitės patirtis – kojos protezas nesutrukdė tapti modeliu: „Reikėjo daug drąsos“ Laida „Pasikalbėkim“

„Pasikalbėkim“ laidoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina modelį Indrę Kručaitę. Ypatingų modelių agentūrai „Hero talents“ priklausanti vilnietė gimė su fizine negalia. Kad galėtų vaikščioti, Indrė naudoja kojos protezą, kurį ilgą gyvenimo tarpsnį slėpė. Tačiau prieš kelerius metus mergina nusprendė daugiau to nebedaryti ir socialiniuose tinkluose viešai prabilo apie savo neįgalumą.

„Aš iki šiol nežinau, kodėl gimiau tokia. Gydytojai sako, kad taip tiesiog nutiko. Laimė, kai buvau dvejų metukų, man nemokamai atliko sudėtingą kojos operaciją, kurios metu pėda buvo apsukta 180 laipsnių kampu tam, kad galėtų atstoti kelio sąnarį vaikštant su protezu. Dabar tokia operacija kainuoja net kelis šimtus tūkstančių eurų“, – pasakoja modelis.

Nuo mažų dienų Indrė buvo apsupta mylinčių ir supratingų žmonių, todėl ilgą laiką nejautė jokio emocinio diskomforto dėl savo neįgalumo, tačiau prasidėjus paauglystei, situacija kardinaliai pasikeitė. Vis dažniau mergina ėmė lankytis mieste, laiką leisti su draugais, vaikščioti į pasimatymus, bet dėl to Indrė netapo atviresnė – atvirkščiai, pradėjo slėpti savo negalią, gėdytis protezo ir dažnai sakydavo vaikinams, kad čia tik laikina trauma.

„Aš iš tikrųjų labai bijojau būti atstumta arba to, kad manęs ims gailėtis. Neretai taip ir nutikdavo.. Internete prasidėjęs bendravimas po gyvų pasimatymų dažniausiai nutrūkdavo. Suprantu, kad ne visiems mano negalia atrodo lengva, bet iš kitos pusės, aš esu tokia pati, kaip ir visi.

Tikrai esu išgyvenusi labai daug sunkių akimirkų ir verkusi ne kartą.. Būna dienų, kai iki šiol nežinau, ar sutiksiu žmogų, kuris galės mane pamilti besąlygiškai, su kuriuo sukursiu šeimą, susilauksiu vaikų. Man tai labai svarbu“, – nuoširdžiai sako Indrė. 

Mergina yra įsitikinusi, kad viešai dalindamasi savo istorija, patirtimi, ji padeda ir sveikiesiems, ir neįgaliesiems. Pirmieji turi geresnę galimybę suprasti, kaip gyvena ir jaučiasi neįgalieji, o antrieji gali pasijusti ne tokie vieniši su savo skausmu, pasisemti stiprybės, įkvėpimo siekti svajonių.

„Jei vaikystėje būčiau mačiusi daugiau tokių žmonių, kaip aš, jei jų istorijos būtų viešintos, galbūt nebūčiau ilgą laiką galvojusi, kad esu vienintelė tokia šiame pasaulyje. Bendrystė labai svarbus jausmas neįgaliųjų gyvenime. Be to, aš siekiu keisti visuomenės požiūrį į mus. Taip, mes kitokie, bet dėl to nereikia žmonių su negalia tik gailėtis, bijoti, iš anksto „nurašyti“, o pabandyti suprasti ir tiesiog priimti“, – sako Indė.

Visą interviu su Indre Kručaite žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt laida, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.

„Pasikalbėkim“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 19 val. portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą rasite ir TV3 televizijos „Facebook“ paskyroje.


Rašyti komentarą...
A
Aušra
2021-09-12 19:22:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagarba
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų