Išradimas gyvūnų mylėtojams: apykaklė supranta šunų kalbą

Pietų Korėjos kompanija sugalvojo būdą žmonėms geriau suprasti, ką jų šunys lodami nori pasakyti. Išradėjai sukūrė šunų kalbą suprantančią apykaklę.

Šešiametei kalaitei Godot labai patinka žaisti su šeimininke, tačiau tik neseniai jos šeimininkė sužinojo, kad Godot labai nepatinka pralaimėti. O sužinojo šios neįprastos apykaklės pagalba. Tai naujausias Pietų Korėjoje įsikūrusios įmonės išradimas, kuris padeda išversti šuns lojimą į žmonių kalbą.

„Kai šuo loja, šis įrenginys įrašo garsą ir šie įrašai siunčiami į pagrindinį mūsų serverį. Jame mūsų balso atpažinimo sistemos algoritmai analizuoja šuns lojimą ir realiu laiku perduoda į programėlę skirtingas emocines būsenas“, – sako apykaklės kūrėjas Andrew Gil.

Taigi šuniui lojant šeimininkas ekrane mato, ar šuo piktas, ar išsigandęs, laimingas ar liūdnas.

„Iš pradžių galvojau, kad ji žaidžiant būna laiminga, o likusi namie viena – liūdna. Bet dabar paaiškėjo, kad ji pyksta, jei mums žaidžiant pralaimi. Ir ne visuomet bijo, kai lieka viena“, – pasakoja šuns šeimininkė Moon Sae-Mi.

Kompanija apykaklę pradėjo kurti 2017 m. Per kelerius metus išanalizavo 50-ies skirtingų šunų veislių, daugiau nei 10 tūkst. lojimo įrašų ir su lojimu susijusių emocijų. Rezultatas – apie 80 € kainuojanti išmani apykaklė atpažįstanti šunų emocijas. Gal netolimoje ateityje lojimą išvers ir į žodžius?

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų