Ispanijoje grįžo korida: bulius trypė nelaimėlį matadorą

Prieš įjodamas į areną matadoras stabteli, persižegnoja ir pasiunčia oro bučinį. Pusantrų metų pertrauka, matyt, jaudina ne tik reginio laukiančius žiūrovus, bet ir pačius matadorus.

Žingsniuojantys arena ir taip pasisveikinantys su publika jie, rodos, jau dabar pradeda kaitinti kraują ir audrinti auditorijos emocijas. 

Šį savaitgalį Ispanijos sostinėje Madride matadorai pirmą kartą vėl stoja akis į akį su buliumi.

Vakar vykusi korida skirta būtent jiems, matadorams, mat renginio metu surinktos lėšos keliaus darbą dėl pandemijos praradusiems bulių vaikytojams.   

Sirgalė Maricarmen Rodriguez džiaugėsi: „Labai laukiau šio reginio, buvo ilga pertrauka. Bulių kautynių pasaulis negali sustoti ilgam, yra daug žmonių, kurių pajamos priklauso nuo to. Ačiū Dievui, kad pradedame dabar.“   

Tiesa, norintieji patekti į šį renginį turėjo praeiti griežtas patikrinimo procedūras. Tad teko palūkėti eilėje. 

Dėl Ispanijoje vis dar galiojančių karantino ribojimų, į renginį buvo įleidžiami ne visi norintieji - žiūrovai galėjo užpildyti tik mažiau nei pusę arenos. 

Tad žymiausioje pasaulio bulių kautynių arenoje „Las Ventas“ vakar kovomis galėjo grožėtis šeši tūkstančiai koridos aistruolių. Norinčiųjų gauti bilietą buvo gerokai daugiau, tad laimė patekti į vieną laukiamiausių reginių nusišypsojo tik apsukriausiems.

Su apsauginėmis kaukėmis, išskirstyti po visą areną, sirgaliai stebėjo matadorų kovą su septyniais skirtingais buliais. 

O įtemptų situacijų ir aštrių pojūčių netrūko. Vienam matadorų kautynės galėjo baigtis liūdnai.

Kovodamas su buliumi vyriškis staiga atsiduria po buliaus kojomis ir tik nedelsiant suskubę gelbėti situacijos kolegos nukreipia įpykusio keturkojo dėmesį ir išgelbėja nelaimėlį.  

Sirgalius Raul Lara pasakoja: „Jau senokai bulių kautynių Madride nebuvo, žmonės yra pasiilgę šio reginio.“   

Visgi bulių kautynės kiekvienais metais sulaukia vis daugiau prieštaringų nuomonių Ispanijoje.

Tradicijų puoselėtojams tai – menas, tačiau daugėja ir manančių, jog korida – gyvūnų kankinimas. Pastaraisiais metais šio renginio populiarumas šalyje krenta, o kai kurie miestai atsisako priimti koridą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų