Ispanai imasi dar nematytų priemonių pažaboti koronavirusą: su dronu seka paplūdimio srautus

Drono zvimbimo atostogų metu turbūt nenorėtų girdėti niekas, ypač virš galvos paplūdimyje. Tačiau ispanai neturi kitos išeities – Sitgeso mieste netoliese Barselonos, poilsiautojai prie jūros bent kelis kartus per dieną išgirsta vabzdžio zvimbimą primenantį garsą.

Mat miesto valdžia taip nusprendė kontroliuoti srautus šiame vietiniame paplūdimyje – pakelti droną ir su juo stebėti, ar čia žmonės masiškai nesibūriuoja. Užfiksavę paplūdimio vaizdą iš paukščio skrydžio, ispanai nuotraukas įkelia į specialią programą, kuri ir suskaičiuoja žmones.

Taip valdžia siekia užtikrinti, kad būtų laikomasi saugumo reikalavimų pandemijos akivaizdoje ir nori pažaboti galimus koronaviruso protrūkius, kurių Katalonijoje netrūksta. Mat ji – vienas labiausiai šalyje pandemijos paveiktų regionų.   

Pareigūnas Guillemas Escola sako: „Jei matome, kad paplūdimys prikimštas, perduodame šią informaciją paplūdimio stebėtojams, kurie užtikrina, kad žmonės laikytųsi atstumų, arba rekomenduoja jiems persikelti į kitą paplūdimį. Jei žmonės nereaguoja, tuomet kreipiamės į policiją.“  

Nors miesto valdžia užtikrino, kad drono užfiksuotos žmonių nuotraukos liks įslaptintos, tokia idėja sekti paplūdimio gyvenimą poilsiautojams kelia nerimą.   

Mieste gyvenantis Jimmy Burnsas tvirtina: „Manau, kad tai gera idėja, tačiau jie turi daugiau kalbėtis su gyventojais ir supažindinti juos su dronu. Kitaip tai mūsų civilinių laisvių pažeidimas – nežinome, kas mus fotografuoja ar filmuoja.“  

Šis Sitgeso miesto projektas tęsis iki rugpjūčio pabaigos. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų