Iš komos pabudęs panevėžietis papasakojo apie sapnus: mane laidoja, pakilau iš apačios į viršų, vėl išgyvenau

Covid-19 infekciją 40 dienų komos būklėje išgyvenęs, vis dar sunkiai vaikštantis pusamžis panevėžietis atvyko padėkoti jo gyvybę išgelbėjusiems medikams, papasakojo, ką pats jautė, būdamas tokios būklės, ir ką atsimena. Visuomenės sveikatos centro specialistai gyventojams primena, kad koronaviruso pavojus ir toliau išlieka labai arti mūsų.

Per parą nustatyti 6 nauji atvejai – susirgo pusė giminės susitikimą šventusių asmenų, taip pat nustatytas ir vienas koronavirusu susirgęs vyras, kuris nebežino, nei kur, nei kaip užsikrėtė. Būtent tokie atvejai epidemiologams kelia patį didžiausią nerimą.

52 metų vairuotojas Eugenijus iš Panevėžio šiandien dėkoja medikams už išgelbėtą gyvybę. Kovo 16 dieną vyras, nežinia iš kur ir kaip, užsikrėtė Covid-19 virusu, kuris jo vos nepražudė. Tiesa, iš pradžių vyriškis skundėsi tik pakilusia temperatūra.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Iš komos pabudęs panevėžietis papasakojo apie sapnus: mane laidoja, pakilau iš apačios į viršų, vėl išgyvenau

„Iki 40 (temperatūra – aut. past.). Išgėriau paracetamolio tradiciškai, ryte gal iki 38 ir vėl tas pats. Jokių simptomų aš neturėjau. Tik viena temperatūra. Nei kosėjau, nei kaulų laužė“, – sakė vairuotojas Eugenijus Dargužis.

Būklė blogėjo žaibiškai. Pirma diagnozė – kasos uždegimas, tik po poros dienų medikai ligoninėje nustatė Eugenijui Covid-19 infekciją. Netrukus po to vyras pradėjo dusti ir atsidūrė reanimacijoje.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Iš koronaviruso nagų ištrauktas 52 metų panevėžietis: komoje išbuvau per 40 dienų

„Panevėžio reanimacijoj niekas negerėjo ir mane nusprendė vežt į Vilnių, atvažiavo EKMO brigada ir mane tiesiog išvežė“, – pasakoja E. Dargužis.

Būtent dirbtinės kraujotakos ir plaučių ventiliavimo aparatas EKMO ir išgelbėjo jo gyvybę. Eugenijus prie jo prijungtas komos būklėje praleido 40 dienų. Dar iki šiol jis vaikšto pasiramsčiuodamas lazdele, nuo Covid-19 infekcijos sukeltų komplikacijų gydosi Likėnų reabilitacijoje.

Šiandien gydytojams tarti ačiū už išgelbėtą gyvybę atvykęs vyras sako, kad medikai optimistiški – jis turėtų ir vėl normaliai vaikščioti.

Kovo mėnesį susirgęs ir iki šiol sveikstantis vyras iš laikotarpio pamena tik itin ryškius sapnus.

„Kad ir mane ten laidoja, pakilau iš apačios į viršų, vėl išgyvenau. Buvo sapnų visokių. Ir atrodo tas gyvenimas toks ir yra tuose sapnuose. Prabėgo tiesiog sapnuose“, – teigia E. Dargužis.

REKLAMA

Ir, deja, kol kas Covid-19 iš mūsų šalies nesitraukia. Vien per šią parą nustatyti 6 nauji koronaviruso atvejai. Koronavirusas išplito tarp vienos, Kauno rajone vykusios šventės dalyvių.

„Dalyvavo iš viso 7 asmenys ir ši šventė vyko liepos 10 dieną, tai buvo giminės susitikimas ar gimtadienis, patikslinti negaliu, bet iš viso 7 dalyviai. Ir turime informaciją apie 3 patvirtintus dalyvių atvejus“, – kalbėjo Visuomenės sveikatos centro specialistė Ginreta Megelinskienė.

Nerimą specialistams kelia ir situacija Kėdainiuose. Ten jau nustatyti du koronavirusu užsikrėtę asmenys. Vienas iš jų – didelės įmonės darbuotojas, laisvalaikiu grojantis krašto muzikos ansamblyje.

Specialistai baiminasi, kad asmuo galėjo apsikrėsti gastrolių metu. Kita Covid-19 Kėdainiuose susirgusi moteris dirba agrarinių ir miškų mokslų centre, o su ja sąlytį turėjusių 10 bendradarbių šiuo metu izoliacijoje. Tačiau didžiausią baimę specialistams kelia vienas per vakar dieną užfiksuotas susirgimas. Mat kol kas atsekti, kaip ir kur žmogus užsikrėtė, specialistams nepavyko.

„Asmuo, kuris pasijuto blogai liepos 14 dieną, na, ir iš tiesų, jo teigimu, jis su niekuo neturėjo sąlyčio, nei su sergančiais asmenimis, nei su grįžusiais iš užsienio, taip pat nebuvo registruotas nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenų bazėje, kaip buvęs sąlytyje, kaip grįžęs asmuo ar su grįžusiais asmenimis. Tai iš tiesų kol kas užsikrėtimo aplinkybės yra visiškai neaiškios“, – sako G. Megelinskienė.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistės, būtent tokie atvejai, kurių atsekamumo nustatyti nepavyksta, yra patys pavojingiausi visuomenei.

„Kai yra nebevaldomi atvejai, nebeatsekami, nežinoma, iš kur kilo, nėra tiksliai aišku su kuo turėjo sąlytį, tuo metu tai tampa indikacija, kad situacija tampa nevaldoma ir reikia imtis griežtesnių priemonių visoj visuomenėj, dėl to, kad jau visuomenės sveikatos specialistai vieni savo pastangomis atvejų suvaldyti nebesugeba“, – pasakoja G. Megelinskienė.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šiandien pasirašė sprendimą, liepiantį dvi savaites izoliuotis visiems užsieniečiams, atvykstantiems iš trečiųjų šalių. Sugriežtinti reikalavimus atvykėliams ministerija nusprendė dėl Covid-19 protrūkio Kaune, po to kai Logistikos įmonėje „Hegelmann Transporte" koronavirusas nustatytas 18-ai iš Uzbekijos atvykusių vairuotojų.

Griežtinamas ir keliavimas Europoje. Šalių, iš kurių grįžus privaloma saviizoliacija, sąrašą netrukus papildys ir Didžioji Britanija bei Šveicarija.

„Jis įsigalioja pirmadienį, paskelbiam penktadienį dėl to, kad tie, kas organizuoja keliones, galėtų tiesiog orientuotis, žmones, kad galėtų stebėt ir vertint“, – teigia A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija, reaguodama į spartėjantį viruso plitimą, taip pat rekomenduoja viešojo transporto keleiviams dėvėti kaukes, laikytis atstumo, nesėdėti vienas priešais kitą.


Rašyti komentarą...
S
Sekmes..
2020-07-18 01:10:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sekmes gyventi, bet kazkaip nesitiki, kad siuo meu laikyti komoje net 40 dienu !!!! Tikrai negirdeta, nes kitus ligonius net kelioms valandoms nepriima. Pagarba- daktarams, jei tai tiesa. Juk cia auka tiesiog ....Covid 19...deja nepaluzo, vadinasi nemirtina...
Atsakyti
0

V
Veronika
2020-07-17 21:56:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man tai įtarimų kelia tai, kad kiekvieną dieną stabiliai idetifikuojame 6 susirgimus... čia tokią normą nustatė gal valdžia, kad nereiktų skelbti karantino?
Atsakyti
-5

V
Vtf
2020-07-17 23:42:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vtf?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų