REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Protu sunkiai suvokiamas nusikaltimas Irane. Skirtingose šalies mokyklose tyčia apnuodytos šimtai mergaičių. Dalis jų atsidūrė ligoninėse.

Protu sunkiai suvokiamas nusikaltimas Irane. Skirtingose šalies mokyklose tyčia apnuodytos šimtai mergaičių. Dalis jų atsidūrė ligoninėse.

REKLAMA

Kas ir kuo mergaites nuodija, dar neaišku, tačiau jų tėvai mano, kad tikslai du – atgrasyti jas nuo mokslų ir atkeršyti už Iraną sudrebinusius moterų protestus.

Sumaištis prie vienos mergaičių mokyklos Irane. Ir jau netrukus jų liudijimai iš ligoninės:

„Pirmiausia klasėje užuodėme dujų kvapą, tada vieną iš draugių pradėjo pykinti, jai ėmė svaigti galva.“

„Laikui bėgant, vis daugiau mergaičių darėsi bloga, jos išskubėjo iš klasės.“

Ir nors gali būti sunku patikėti, kažkas Irano mokyklose mergaites nuodija tyčia. Šiomis dienomis maždaug 700 jų nukentėjo mažiausiai 26-iose mokyklose šešiuose šalies miestuose.

„Šiam klausimui tirti sudarėme specialų komitetą, kuriame geriausi toksikologai ir universiteto profesoriai“, – komentuoja Irano sveikatos ministras Bahram Eynollahi.

REKLAMA
REKLAMA

Mergaičių nuodijimai Irane prasidėjo dar lapkritį. Per visą šį laiką nukentėjo jau daugiau nei tūkstantis moksleivių, viena mergaitė mirė. Pareigūnai sako, kad nuodingose dujose, nuo kurių darosi sunku kvėpuoti, pykina, ima svaigti galva, esą aptikta azoto, tačiau nei kas, nei kuo mergaites nuodija išsiaiškinti dar nepavyko.

REKLAMA

„Kol kas iš nė vienos institucijos negavome jokių pranešimų, kokia tiksliai nuodinga medžiaga galėjo tai sukelti“, – teigia Irano vidaus reikalų ministras Ahmad Vahidi.

Į tyčinius mergaičių nuodijimus Irane sureagavo Baltieji rūmai ir iškart gavo Teherano atsaką.

„Tai didelį susirūpinimą keliančios žinios iš Irano. Norime, kad atliekami tyrimai būtų išsamūs ir skaidrūs. Mažos mergaitės, einančios į mokyklą, turėtų rūpintis tik mokslais. Jos neturėtų jaudintis dėl savo saugumo“, – kalba JAV nacionalinio saugumo atstovas Johnas Kirby.

REKLAMA
REKLAMA

„Žinoma, mūsų priešai mėgsta provokacijomis sutrikdyti šalies gyvenimą, o dabar jie dar kartą parodė, kad žaidžia Irano žmonių emocijomis ir kursto baimę“, – teigia A. Vahidi.

Daugiausia mergaičių apnuodytos Komo mieste, centriniame Irane, kur susitelkę ekstremalūs šiitų religiniai lyderiai. Jie mano, kad mergaitėms mokykloje – ne vieta. Mergaičių tėvai įsitikinę, kad nuodytojai turi du tikslus – atgrasyti mergaites nuo mokslo ir atkeršyti už neseniai Iraną sudrebinusius moterų protestus, kurie prasidėjo dėl jaunos iranietės mirties po policijos sulaikymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų