Inga Ruginienė apie galimybių pasą: neverta toliau tęsti šito farso

Galimybių pasą reikia atšaukti, teigė prekybininkų atstovė Rūta Vainienė ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ specialistės sakė, kad ši Vyriausybės priemonė neefektyvi.

Ponia Rūta, jei Vyriausybė priimtų, kad reikėtų reikalauti ne tik galimybių paso, bet ir asmens dokumento, kuris patvirtintų, kad pasas priklauso būtent tam asmeniui, kaip reaguotumėte? 

R. Vainienė: Nesąmonė, neįmanoma jo patikrinti. Nei žmonėms nuolat nešiojasi, nei jo turi. Šitas klausimas buvo išspręstas ir mūsų posėdžiuose, ir su policija. 

Yra įprasta, kad prekybininkai tikrina amžių tada, kai yra įsigyjama tam tikrų prekių, bet, kai jūs įsigyjate tam tikras prekes ne kiekvieną kartą, prašo dokumento. Prašo tada, kai kyla abejonių.

Tai lygiai ta pati tvarka yra taikoma ir šio dokumento patikrai. Nėra jokio pagrindo galvoti, kodėl šito dokumento patikra turi būti griežtesnė nei patikra, kai yra tikrinamas žmogaus amžius įsigyjant kai kurias prekes. 

Kodėl reikėtų naikinti galimybių pasą?

R. Vainienė: Pagrindinis argumentas epidemiologinis. Kada pirkėjai, kurių mes turime kiekį X, pasiskirsto dideliame plote, tai jie yra rečiau pasiskirstę. Paimkite 3 milijonus pirkėjų ir padalinkite iš Lietuvos prekybinio ploto, tada paimkite ir padalinkite tuos pačius pirkėjus iš žymiai sumažinto ploto.

Tada pamatysite, kad tankis parduotuvėse tada išeina žymiai didesnis. Epidemiologiniu požiūriu žymiai racionaliau leisti visiems žmonėms eiti į visas parduotuves, bet taikyti srauto ribojimą kaip prevencinę priemonę.

Dabar galimybių pasas susiaurino galimybę pardavinėti be galimybių paso ir žmonių koncentracija tose parduotuvėse labai padidėjo. Tai elementari logika, 3 klasės matematika. 

Ponia Ruginiene, ar pritartumėte Vainienei, ar reikėtų naikinti galimybių pasą?

I. Ruginienė: Kai tik buvo įvestas galimybių pasas, mano klausimas buvo, ar bus tikrinamas asmens dokumentas. Kai sakė, kad ne – buvo aišku, jog ši priemonė nesuveiks. Jei yra tokia sistema, kai aš pati nueinu į bet kokį prekybos centrą, pridedu prie aparato, jis sužiba žaliai ir aš praeinu.

Tai tikrai neverta varginti nei prekybininkų, nei žmonių ir toliau tęsti šito farso. Aš tikrai atšaukčiau galimybių pasą.

Daugiau apeliuojama į sąžinės reikalą, todėl įsijungia tas momentas, kada pasitikėjimas ribojimu labai svarbu. Jei tu iš esmės tiki ir laikaisi ribojimų, tada jis suveiks. Jei tu netiki, tokia sistema tik iškelia kaštus, daug varžo, daug nepasitenkinimo, o rezultato jokio.

Visą pokalbį žiūrėkite laidoje „Dienos pjūvis“, esančioje straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
J
JO
2021-10-20 20:33:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
epidemiologiniu požiūriu tai žymiai mažiau užkrato kai pirkėjai visur leidžiami laisvai be tų pasų,jie išsiskirsto per visas parduotuves ir žymiai mažesni srautai ir gali atstumus laikyti,o dabar grūsis eilėse lauke,bus peršalimai,ypač bus sunku senyviems žmonėms ir viruso tikrai nemažins.Jei valdžiai rūpi žmonių sveikata tai tuos pasus panaikins,o jei tik savo ambicijos tai apie koki viruso valdymą tada kalbam
Atsakyti
-27

L
Lt
2021-10-20 20:26:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasiusciau ant treju raidziu net pati presidenta net ir politikus ir policija jue man near rodiklis reguliuoti kiekvieno zmigaus prigimti asilu kompanija kvailiu salis tiki Lietuvis gali sugebeti tai daryti negu kaimynines salys
Atsakyti
-20

K
Kristina
2021-10-20 20:47:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu
Atsakyti
-14

SKAITYTI KOMENTARUS (122)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų