Į Lietuvą grįžusio 11-mečio tėtis Maskvoje irgi gydomas nuo koronaviruso

Nors dėl gerokai šį savaitgalį šoktelėjusio naujų Covid-19 atvejų skaičiaus kai kurie epidemiologai kaltina į gamtą ir barus pasipylusius miestiečius, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vėl griežtinti karantino bent jau kol kas neketina. O štai vakar užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis Neringoje, bei nustatyta Covid-19 infekcija privačiu lėktuvu į Lietuvą iš Maskvos pargabentam 11-mečiui, kurio vienas iš tėvų šiuo metu nuo koronaviruso gydomas ligoninėje Maskvoje.

Po koronaviruso atvejų šuolio šį savaitgalį, kai užfiksuoti net 43 nauji susirgimai, – atokvėpis. Šiandien nustatyti 6 nauji Covid-19 atvejai. 5 iš jų – Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, vienas – įvežtinis atvejis.

„Susirgęs asmuo yra jauno amžiaus, kartu su dar vienu šeimos nariu privačiu lėktuvu grįžo iš Maskvos į Vilniaus oro uostą“, – sako Visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė.

Žinoma, kad bent vienas iš 11-mečio tėvų šiuo metu gydomas nuo Covid-19 infekcijos ligoninėje Maskvoje. Mažamečiu rūpinasi giminaičiai Klaipėdoje.

Pirmasis koronaviruso atvejis taip pat užfiksuotas vyriškiui Juodkrantėje. Ir nors epidemiologai jau pradeda nerimauti dėl sušvelninto karantino, ministras tikina, kad situacija kontroliuojama. Ir žada greitu metu apsispręsti ar leisti restoranams aptarnauti žmonės viduje bei rengti asmenines šventes lauke.

„Daugeliu atveju mes kalbame apie židinių arba šeimose, arba institucijose plitimą, būtinybės grįžti prie karantino sąlygų griežtinimo šiandien tikrai nėra. Tie testavimai šį savaitgalį ir praėjusį nerodo, kad virusas būtų labai plačiai išplitęs“, – pasakoja ministras Veryga.

Per savaitgalį ištirta 1600 vaistininkų, prekybininkų, darželių auklėtojų ir kitų – pusė rezultatų dėl Covid-19 jau gauti. Visi jie neigiami.

Tačiau Veryga perspėja pernelyg neatsipalaiduoti ir saugumo priemonių nepamiršti – skaičiai rodo, kad koornavirusas iš Lietuvos niekur nedingo, kažkur tarp mūsų jis gyvuoja neaptiktas. Jei bus fiksuojami didesni užsikrėtimo šuoliai karantino švelninimas bus sustabdytas, bus grąžinti ir kai kurie draudimai.

REKLAMA

Didžiausią nerimą šiuo metu nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojams kelia Vilniaus Klinikinė ligoninė.

„Šiuo metu turime registruotų 18 ligos atvejų. Iš jų 8 personalo nariai ir 10 pacientų. 8 vidaus ligų skyriaus ir du reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus. Sąlytį turėjusių asmenų nustatyta 61. Iš jų 22 darbuotojai. Specialistai įtaria, kad Covid-19 užkratas greičiausiai pradėjo sklisti nuo darbuotojų, tačiau situacija tikslinama“, – teigia R. Lingienė.

Nemažėja susirūpinimas ir dėl vis prastėjančios situacijos Antavilių pensionate, kur nustatyti jau 34 Covid-19 infekcija užsikrėtę asmenys.

Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja Birutė Šaraukauskienė džiaugiasi bent dėl to, kad visi kiti – 11 šios įstaigos darbuotojų bei 20 Covid-19 infekcija užsikrėtusių gyventojų rimtų infekcijos simptomų nejaučia. Sergantys pensionato globotiniai perkelti į ligonines, užsikrėtę darbuotojai gydosi namuose.

Birutė neslepia, nepaisant stabilios užsikrėtusių asmenų būklės – nuotaikos dėl žaibiškai plintančios infekcijos čia šiuo metu išties nekokios.

„Mums tiesiog didelė nelaimė, tiesiog nesiseka. Pirmas atvejis buvo tas, kad moteris, kuri susirgo, betarpiškai prižiūrėjo mūsų gyventojus. Jinai ne tik darbuotojus užkrėtė, bet galimai ir gyventojus. Ir maitino, ir prausė, ir sauskelnes keitė“, – kalbėjo direktoriaus pavaduotoja Birutė Šarakauskienė.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras mano, kad dėl vis didėjančio užsikrėtimų skaičiaus kalta visai ne fortūna. Greičiau jau infekcinės kontrolės reikalavimų nepaisymas – darbuotojai, kaip prašyta, atskirtomis komandomis nedirba.

„Ne gyventojai užkrečia darbuotojus, bet darbuotojai gyventojus. Tie gyventojai niekur neišeina, nes apskritai nevaikšto. Nesilaikoma paprasčiausių saugumo priemonių“, – sako R. Lingienė.

Dėl to šiandien čia dėl koronaviruso testuojami visi 260 pensionato gyventojų. Kaltinimus dėl aplaidumo Antavilių pensionato personalas griežtai neigia.

REKLAMA

„Neturėjo jokių jie priekaištų ir buvo patenkinti, kad mes pasiruošę, kad jeigu bus iššūkiai tokie, galimiems iššūkiams mes pasiruošę. Mes irgi tuo tikėjom. Paskui, kai atsirado vienas atvejis, dar buvo tylu, ten paskui du atvejai, jie pradėjo kalbėt, kad mes nepasiruošę“, – pasakoja B. Šarakauskienė.

Naujas Covid-19 infekcijos atvejis užfiksuotas ir bendrabutyje Naujojoje Vilnioje, bei dar trys koronaviruso atvejai reabilitacijos centre „Pušyno kelias“, kur šiuo metu iš viso patvirtinta 11 infekcijos atvejų.

Ministras Veryga taip pat praneša, kad Lietuva oficialiai įsitraukė į Japonijos mokslininkų sukurto vaisto nuo koronaviruso klinikinius tyrimus.


Rašyti komentarą...
A
Adomas
2020-05-11 23:15:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal kiek mandagiau galima ? Jeigu tokia nemiela Tėvynė, tai kam čia tada parvykti reikėjo? Kurie turėjo planų kitokių-jie į Lietuvą negrįžo...
Atsakyti
-6

V
Vaidas
2020-05-11 21:45:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savo lektuvus turi viska ir perskristi gali o paprastus eilinius zmones neleidzia niekur isvikti isgamos
Atsakyti
-11

a
as
2020-05-11 22:59:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
o sakot, kad Rusijoj žmonės blogai gyvena. Kuris esat kur nors nuskridę privačiu lėktuvu? O va iš ten net vaikai skraido...
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų