• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ant šventinio stalo – auksiniai baravykai. Taip žmonės juokauja pamatę džiovintų grybų kainas prekyvietėse. Kilogramas baravykų kainuoja nuo pusantro iki kone pustrečio šimto euro.

Ant šventinio stalo – auksiniai baravykai. Taip žmonės juokauja pamatę džiovintų grybų kainas prekyvietėse. Kilogramas baravykų kainuoja nuo pusantro iki kone pustrečio šimto euro.

REKLAMA

O grybautojai atkerta, kad šiemet grybų mažai, o ir sudžiovinti juos tapo gerokai brangiau išaugus elektros kainoms. Tačiau ir brangius baravykus artėjant šventėms žmonės šluoja nuo prekystalių.

Pupų šventinei vakarienei Panevėžio turguje nusipirkusi Regina sako, kad čia tik vienas iš užkandžių prieš sotesnį patiekalą, kurių ant stalo bus ne vienas.

„Troškinti kopūstai su grybais, su baravykais, su karštom bulvėm. Dar toks antras patiekalas bulvių zrazai, viduj grybai, su grybų padažu. Ir, aišku, labai norisi, kad tai būtų baravykai ir dar koks mažesnis, ir visai cielas, kad būtų“, – kalba Regina.

Būtent džiovintų baravykų prieš šventes šiemet itin sunku rasti ant prekystalių. Net pas užkietėjusius grybautojus vos vienas kitas indelis baravykų likęs.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai trūksta džiovintų, trūksta sūdytų, visokių grybų labai trūksta“, – sako prekeivis Vytautas.

„Deficitas ir labai didelis, jau šiandien ryte pabaigiau išparduoti paskutinius, kiek turėjau“, – kalba prekeivė Angelė.

REKLAMA

Už nedidelį indelį džiovintų baravykų prekeiviai prašo 6 ar 10 eurų. Paskaičiavus kilogramo kainą susideda įspūdinga suma.

„200–250 eurų, va tokios kainos yra. Niekas kilogramais neperka, kai perka po 50, po 100 gramų, niekas nesusiorentuoja, kokia čia kaina yra kilograminė“, – tvirtina prekeivis Vytautas.

Ką apie džiovintų baravykų kainas mano pirkėjai? Štai, ką jie sako:

„Šiemet jų nebuvo, todėl ir auksiniai patapo. Nu yra kaip yra. Vis tiek visi šventėm ruošiamės, jų laukiam, tradicija, kad ant kūčių stalo būtų grybai.“

REKLAMA
REKLAMA

„Tai jau tikrai daug, gal išsiversim tada kažkaip kitaip.“

„Turbūt sunkiai rinko žmonės, šiais metais ne kažką pririnko.“

„Ar ten sudėtinga sudžiovinti tą grybą?“

Nesudėtinga, bet brangu, sako grybautojai. Be to, nelabai buvo ir ką džiovinti.

„Elektra daug ima, reikia ir džiovinti, gerai, jeigu ruduo, krosnį kūreni, o elektros tai be galo daug ima džiovyklė“, – aiškina prekeivė Angelė.

„Paklausa labai didelė, grybų mažai. Marinuoti tai už pusės litro stiklainiuką 10 eurų ir visi žmonės labai nori būtent baravykų kalėdinių“, – kalba prekeivė Bronislava.

Dar viena labiausiai graibstoma prekė prieš Kūčias – spanguolės. Ant prekystalių dar galima rasti lietuviškų, išlaikytų nuo rudens.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už litrą spanguolių prekeiviai prašo beveik perpus daugiau nei rudenį – 4–5 eurų.

Tačiau pirkėjų tai neatbaido:

„Viskas dabar brangu.“

„2,5 už pusę litro mokėjau. Man normalu, žmonės renka, dirba, normalu. Aš pats savo nespėjau užsiauginti.“

Tačiau miško gėrybėmis prekiaujantys prekeiviai pirkėjų stoka nesiskundžia.

„Žmonės moka. Močiutėm visuomet nuleidžiu 50 centų ir eurą nuleidžiu, bet ateina gi turtingas, nu jis moka, nieko tokio“, – sako prekeivis Vytautas.

O štai viena uogautoja pataria išbandyti Kūčioms šaltalankių kisielių. Esą ir skoniu, ir nauda ši uoga nenusileidžia spanguolėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų