Globotinius su vyru auginusi mama kratosi kaltinimų prievartavimu: „Nori pinigų“

Panevėžio prokurorams neprireikė nė metų surinkti įrodymų ir perduoti bylą į teismą dėl mažamečių globotinių galimo seksualinio išnaudojimo vienoje ilgametėje Aukštaitijos šeimynoje. Baisūs įtarimai pareikšti dabar jau į aštuntą dešimtį įkopusiam šeimynos tėvui, o globėja motina kaltinama žinojusi apie galimai daromus nusikaltimus, bet nieko nedariusi. Globėjo prievarta prieš 6 svetimas mergaites galėjo trukti 7 metus.

„Mes niekad nieko blogo nedarėm, mes auginom vaikus, kurių niekas neaugino. Mes juos mylėjom kaip savo“, – sako šeimynos motina.

Teisėsauga aiškina, kad didžiuliuose šeimynos namuose viename Aukštaitijos kaime net 7 metus galėjo trukti kelių globotinių mergaičių košmaras. Šeimynos tėvą prieš beveik metus užgriuvo sunkūs kaltinimai seksualine prievarta ir žaginimu bei mažamečių tvirkinimu.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Globotinius su vyru auginusi mama kratosi kaltinimų prievartavimu: „Nori pinigų“

„6 nukentėjusios, tai yra vienos merginos suorganizuota akcija, kad gautų pinigų iš manęs“, – pasakoja šeimynos motina.

Dabar teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje nukentėjusiomis pripažintos šešios merginos ir moterys, kurių pusė šiuo metu dar yra nepilnametės.

„Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad buvo padarytos 9 nusikalstamos veikos. Nepilnamečių bei mažamečių atžvilgiu. 6 nusikalstamų veikų padarymu kaltinamas šeimynos globėjas, sutuoktinis. Dėl mažamečio bei nepilnamečio asmens išžaginimo, pasikėsinimo išžaginti nepilnametį asmenį, mažamečio asmens seksualinio prievartavimo, tvirkinamųjų veiksmų“, – teigia prokuroras Donatas Skrebiškis.

Šeimynos globėjai, motinai teisėsauga pateikė kaltinimus dėl piktnaudžiavimo globėjos teisėmis ir dar vienam giminaičiui dėl nepranešimo apie galimai daromą nusikaltimą. Mat baisūs dalykai su vaikais galėjo būti daromi ankstesniais metais, ne dabar.

„Pagal bylos duomenis galima spręst, žinodama, apie tokią situaciją, apie galimai nuskalstamas vyro veikas mažamečių bei nepilnamečių atžvilgiu, nesiėmė jokių priemonių tokiai situacijai užkirsti, priešingai, yra tokių duomenų, kad tie auginami, globojami vaikai buvo menkinami, žeminami. Seksualinė prievarta buvo atliekama tiek prieš nepilnamečius asmenis, tiek prieš mažamečius – iki 14 m“, – kalbėjo D. Skrebiškis.

REKLAMA

70-metė šeimynos mama kaltinimus neigia. Jų nepripažino ir ikiteisminio tyrimo metu.

„Kaip gali paslėpti tarp 30 vaikų nusikaltimą, jūs man pasakykit. Iš šitų vaikų niekas nesiskundžia. Važiuos liudyti iš Londono, iš Vokietijos, kad taip nebuvo. Tuo laiku ir tos mergaitės gyveno“, – kalbėjo šeimynos motina.

Per tris dešimtmečius šeimyna užaugino ir į gyvenimą išleido beveik pusšimtį svetimų vaikų, rajono savivaldybės apdovanota ir garsinta.

Kai teisėsauga beveik prieš metus atvyko suimti į 8-tą dešimtį įkopusį tėvą, netrukus į teismą kreipėsi ir vaiko teisių specialistai. Jie paėmė ir laikinai į valdiškus globos namus išvežė 11 nepilnamečių globotinių.


Rašyti komentarą...
A
Aš.
2021-01-08 20:29:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekada,niekam nedarykit tokių paslaugų,kur paliko ten ir būna,nes tikrai nepadėkuos,o sumurgdys į mėšlą,tegul patys kovoja už išlikimą ir susikuria gyveniną
Atsakyti
-1

L
Lietuvė
2021-01-08 22:15:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaikai žiaurūs.Jie buvo tėvų atstumti,tad dalis jų keršija visiems,kas ,nors ne tą žodį pasako.O dabar aplink daug pagundų tai telef.,kompiut.,gražūs rubai,o jų negavus,gali bet ją padaryti,nekalbant apie šmeištą
Atsakyti
-2

V
Vijole
2021-01-08 21:40:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netikiu,kad globėjai kalti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų