Gelbėjo iki kaklo į pelkę įklimpusį žvejį: vyrui širdis daužosi iki šiol

Juoda rugsėjo savaitė Aukštaitijos krašto žvejams. Ežeruose, upėse ir tvenkiniuose nuskendo net 6 patyrę žvejai, dar vieno pražuvėlio narai intensyviai ieško Utenos rajone Tauragnų seniūnijos telkiniuose.

Tuo metu iš Noriūnų kaimo, Kupiškio rajone save gali vadinti tikru laimės kūdikiu. Prie Lėvens upės savaitgalį pažvejoti sumanęs vyras įklimpo pelkėje iki pažastų ir daugiau kaip valandą murkdėsi, kol sulaukė pagalbos. Vyrą išgelbėjo atsitiktinai kibirėlyje su masalu laikytas telefonas ir žvejų vietas puikiai pažįstantis ugniagesys.

58-erių Bronius Laurinavičius iš Noriūnų kaimo Kupiškio rajone šio savaitgalio žvejybos nebepamirš visą likusį gyvenimą. Su meškere ir kibirėliu irdamasi per meldus vyras staiga įsmuko į pelkėtą vietą prie Lėvens upės.

„Čia daug tokių kupstų, pastovėjau, pastovėjau. Ir aš norėjau pro anuos krūmus, va, čia, neatsimenu.“

Taip pažvejoti vyras ir nebespėjo, teko pačiam gelbėti savo kailį. Įsmukus, klampynė iškart įtraukė ir tvirtai surakino dumblo gniaužtuose.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gelbėjo iki kaklo į pelkę įklimpusį žvejį: vyrui širdis kalatojasi iki šiol

„Pakliuvau ant bebrų. Iš karto įdribau į duobę, bet išsikapsčiau, paskui, eidamas toliau, žiūriu, šlampa, šlampa kojos, viskas jau galvoju, kur man dabar dėtis. Mačiau tik Noriūnų kaimą, viskas. Ir man pasibaigė, ir tik įklimpau virš juosmens“, – sako išgelbėtas žvejys Bronius Laurinavičius.

Visa laimė, kaip pasakoja Bronius, kad mobilus telefonas buvo kibirėlyje su masalu žuvims, o ne kišenėje. Tik taip jis sugebėjo prisišaukti pagalbos.

„Kibiriuke buvo mano kombikorma padaryta, kukurūzai nupirkti ir paskambinau žmonai. Dar gaisrininkai skambino atsiliepiau. Gaisrininkas man sako: „tu tik netrepsėk“, sako, eisi į gilumą, aš dar kapsčiausi šitokius žabus. Taip, bet nieko. Niekas nepavyko.“

„Žmogus buvo dumble iki pažastų tai realiai pačiam išsigelbėti galimybių tikrai nebebuvo. Jis su savimi turėjo telefoną ir sugebėjo paskambinti žmonai vėliau skambutis atkeliavo į bendrą pagalbos centrą“, – pasakoja Kupiškio raj. PK viršininkas Gintautas Misiūnas.

REKLAMA

Tačiau rasti skęstantį žvejį užpelkėjusioje pievoje nebuvo taip paprasta. Vietovė stipriai apaugusi, nešienauta. Pasak pareigūnų, gerai, kad meškeriotojų vietas puikiai pažinojo vietos ugniagesys, jis ir nurodė apytikslią kryptį. 

„Žmogus neapskaičiuoja svarbiausia, kas ten yra, jeigu ir pelkynas nesimato, tiesiog eina, įėjo ir staigiai jis įklimpo. Aš anksčiau nuvažiuodavau, bet ten kokie 5 metai praeiti nebegalima“, – teigia žvejys Petras.

Ištraukė su virve. Valandą ir 20 min prabuvau, nebelabai turėjau ir dabar nežinau dar, kas man čia yra“, – kalbėjo B. Laurinavičius.

„Jis buvo blaivus, tiesiog pasirinko netinkamą maršrutą patekti prie vandens telkinio“, – sako G. Misiūnas.

Deja, šitaip laimingai pasisekė tik vienam žvejui. Per ne pilną savaitę Aukštaitijos krašto ežeruose, upėse ir tvenkiniuose nuskendo net 6 žvejai.

Du Pasvalio rajone, Pušaloto tvenkinyje ir Mūšos upėje, po vieną Anykščių, Molėtų, Panevėžio ir Kėdainių rajonuose.  Kad vyrai prie vandens telkinių žvejojo liudijo nelaimės vietoje rastos plūduriuojančios meškerės, kitur – valtys.

„Panevėžio, Utenos narai šį savaitgalį ištraukė 3 nuskendusių žmonių kūnus. Tai Panevėžio rajone, Juodos upėje buvo rastas paskendęs vyras, Pasvalio rajone, Mūšos upėje ir po kelių dienų paieškų Molėtų rajone, Abražiškių ežere, taip pat buvo ištrauktas nuskendusio žmogaus kūnas“, – teigia Panevėžio ugniagesių atstovė Vilma Vaiginytė.

Dar vieno vyro nuo savaitgalio narai intensyviai ieško Utenos rajone. Nelaimėlis žvejojo Taurganų seniūnijos viename iš telkinių. Kūnas kol kas nerastas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų