FNTT Kauno vadas apie sulaikytuosius: „Labai mėgo prabangą ir brangius automobilius“

Organizuota aferistų grupuotė prisidengdama aliejaus ir dyzelino prekyba tarp fiktyvių įmonių vos per pusmetį sugebėjo nuslėpti daugiau kaip milijoną eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Sulaikyti 5 asmenys, tarp jų ir trylika kartų teistas pagarsėjęs finansinių machinacijų mėgėjas ir milijonierius, buvęs „Dujotekanos" vadovas Rimandas Stonys. Pastarojo vienintelio prokurorai neprašo suimti.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba ir prokuratūra skelbia išaiškinusi stambaus masto aferą – organizuotą PVM grobstytojų grupę, kuri vos per pusmetį sugebėjo nuo valstybės nuslėpti daugiau kaip milijoną eurų šio mokesčio. O tam sukūrė gudrią aliejaus ir dyzelino pirkimo – pardavimo schemą tarp daugybės tikrų ir fiktyvių įmonių.

„Prekiaujant dyzelinu susidaro mokėtinas PVM ir akcizai, kad šito išvengtų, jie sukūrė aliejaus prekybos schemą tarp fiktyvių įmonių, valdomų savo organizuotos grupės narių. Tas aliejus būdavo parduodamas į užsienį, po to tas pats aliejus atgal perkamas per fiktyvias įmones, tai mokėtinas PVM perkeliamas fiktyvioms įmonėms, o pagrindinė įmonė, kuri parduoda į užsienį, gauna PVM permoką ir šitą mokestį panaudoja padengti iš dyzelio prekybos susidariusį mokestį“, – sako FNTT Kauno valdybos viršininkas Rolandas Urbonas.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. FNTT Kauno vadas apie sulaikytuosius: „Labai mėgo prabangą ir brangius automobilius“

Sulaikyti 5 asmenys, tarp jų milijonierius Rimandas Stonys. Jis yra Kauno termofikacijos elektrinės savininkas, anksčiau Stonys kontroliavo bendrovę „Dujotekana“, kuri buvo viena didžiausių Rusijos koncerno „Gazprom“ dujų importuotojų Lietuvoje. Stonio advokatas sako, esą į šią istoriją jo ginamasis įpainiotas be pagrindo.

„Mano požiūriu, Rimanto Stonio atžvilgiu įvyko didžiulis nesusipratimas. Kiek jis gali, kiek žino, kad vyko tokie sandoriai, nes yra elektrinės akcininkas, be abejo, bendradarbiauja“, – pasakoja R.Stonio advokatas Darius Raulušaitis.

Milijonierius Stonys vienintelis iš sulaikytųjų, kurio neprašoma suimti.

„Jam tikrai nežinoma, kokiu būdu tų sandorių pasekoje, buvo sumažintos valstybės biudžetui sumokėtos PVM sumos, galų gale Stonys tuo net neprivalėjo rūpintis, tai yra įmonės vadovų įmonės, administracijos reikalas“, – teigia D. Raulušaitis.

REKLAMA

O štai likusius keturis teismo prašoma suimti – nuo mėnesio iki 3 mėnesių. Tarp jų ir kaip įtariama sukčiavimo schemos organizatorius – Mindaugas Žalimas, finansinėmis aferomis teisėsaugai žinomas jau beveik 3 dešimtmečius, jis net trylika kartų teistas. Ir be šios bylos figūruojantis dar trijuose ikiteisminiuose tyrimuose.

„Labai mėgsta prabangą, naudojosi 2020 m. gana prabangiu „Mercedes“ automobiliu, kurio kaina nuo 80 tūkst. iki 150 tūkst. eurų. Žmona – 2017 m. „Range Rover“, – kalbėjo R. Urbonas.

Teisėsauga skelbia atlikusi per 30 kratų ir paėmusi tyrimui reikšmingų dokumentų bei daiktų.

„Areštuotas turtas daugiau negu 2 milijonų vertės, areštuoto turto yra įvairi nuosavybė areštuota ir bankinė sąskaita, kurioje yra daugiau nei 400 tūkst. eurų“, – sako Kauno apygardos vyr. prokuroras Darius Valkavičius.

Ar kratos buvo atliktos ir sąskaitos areštuotos ir Kauno termofikacijos elektrinės nei teisėsauga nei elektrinės atstovai neatskleidžia. Tik pastarieji tikina, esą vykstantys teisiniai procesai nesutrikdė įmonės veiklos.


Rašyti komentarą...
m
mafio
2021-03-10 13:47:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko nepasodins, susimokes ir viso gero, per silpni kiausai tokius veikejus sodint :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų