REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netylant kalboms apie A. Lukašenkos sveikatą ir svarstymams, ar jis dar yra gyvas, Baltarusijos režimas suorganizavo išvyką į vadavietę, kur visi matė, kad Lukašenka sunkiai kalba, kvėpuoja, o jo ranka buvo sutvarstyta. 

Netylant kalboms apie A. Lukašenkos sveikatą ir svarstymams, ar jis dar yra gyvas, Baltarusijos režimas suorganizavo išvyką į vadavietę, kur visi matė, kad Lukašenka sunkiai kalba, kvėpuoja, o jo ranka buvo sutvarstyta. 

REKLAMA

Ką iš to galime spręsti apie diktatoriaus sveikatą bei Baltarusijos ateitį, laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo filosofas Gintautas Mažeikis.

Ką galima manyti, gal paskutinioji jau žvelgia Lukašenkai į akis?

Šiandieninė politika remiasi vaizdo technologijomis. Tai reiškia, kad vaizdu manipuliuojama daugiau nei gyvu asmeniu ir gyvas asmuo turi atitikti vaizdą, o ne priešingai. Ir čia politikams yra didelis iššūkis, nes jie turi atitikti savo pačių paveiksliuką. Nėra taip, kad mes žiūrėtume, kas vyksta su žmogumi ir jaudintumėmės arba džiaugtumėmės. 

Visuomenėje yra suformuotas paveikslėlis ir Putinui ar Lukašenkai reikia žūtbūt atitikti tą paveikslėlį. Jei neatitinki paveikslėlio, visuomenė iškart priskiria dalykus – ateina paskutinioji, nors kasdieniame gyvenime mes sergame ir keičiamės, o dėl to, kad mes keičiamės, nereiškia, jog ateina paskutinioji. 

REKLAMA
REKLAMA

Tas šnekėjimas, kad jis sunkiai eina ar kvėpuoja – nieko nesako, išskyrus tai, jog galima sukelti audrą dėl netinkamo paveiksliuko, o tie, kurie priešinasi šiai audrai siekia falsifikuoti tuos paveikslėlius ir tada parodo muliažinį Lukašenką. Tada šaukiame, kad tai dar blogiau, nes nufilmuotas ar nufotografuotas vaškinis Lukašenka mums meluoja.

REKLAMA

Tačiau visa tai tėra mūsų visuomenės audrinimas, kartais nepagrįstų lūkesčių sukėlimas, kuris yra naudingas blogeriams, žiniasklaidai, ir komentatoriams, tačiau rezultatų dažniausiai nesukelia.

Yra teorijų, kad Lukašenkai infarktas, kiti teigia, kad jis nuodijamas Kremliaus. Kuris variantas yra realesnis? Kiek Putinui būtų naudinga nuodyti Lukašenką?

Galime tik spėlioti, tačiau dabartinė jo sveikatos būklė gali būti nulemta diabeto paaštrėjimo. To pakanka matytiems vaizdams ir tai komentuoja gydytojai. Čia veikiau klausimas ne apie jo sveikatą, o apie visuomenės audrinimą. Yra spėjimų, kad Lukašenka sukčiauja ir apsimetinėja, galbūt jis tiek smarkiai diabetu neserga, o tai yra būdas išsisukti iš Putino glėbio. 

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir sovietmečiu, totalitariniuose režimuose visuomenė nieko nežino apie valdovų sveikatą ir valdovai visada meluoja, parodydami netikrus paveiksliukus, bet atkreipkime dėmesį, kad mūsų svarstymai apie tai, kas yra Lukašenkai, yra labai panašūs ir dar bjauresni nei dėl kovido, kai išsigalvodavo, kad 5G ryšys skleidžia kovidą. Mūsų pokalbiai apie Lukašenkos yra būtent tokio pavidalo. 

Tačiau nereikia galvoti, jog Lukašenka yra sveikas ir tai nereiškia, kad jis ilgai gyvens. Iš kur mes galime apie tai sužinoti? 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne iš to, ką šneka plačioji žiniasklaida, o iš simptomų, kaip elgiasi Baltarusijos elitas. Stebėjau, kaip elgiasi premjeras Romanas Golovčenko, ar jis ruošiasi perversmui, ar ne. Kai pamačiau, kad jis elgiasi kaip visada, tai yra, nedaro reikšmingų judesių dėl Lukašenkos sūnų, su kuriais neabejotinai būtų konfliktas, tai nei viena, nei kita pusė nebuvo suaudrinta. Tai reiškia, jog kažkokio didelio įvykio nebuvo ir tai tėra informacinis triukšmas.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų