Filipinų prezidentas įsako skiepytis: „arba skiepijatės, arba uždarysiu į kalėjimą“

Izraelis sunerimęs. Ilgą laiką džiūgavęs, kad pirmasis pasaulyje paskiepijo daugiausiai savo piliečių ir naujus koronaviruso atvejus šalyje skaičiavęs ant rankos pirštų šiomis dienomis sulaukė akibrokšto. Per parą nustatyti 125 nauji atvejai. Nerimą kelia, kad tai – labiau užkrečiama delta koronaviruso atmaina. 

Medikai perspėja, kad tarp sergančių ir pasiskiepiję asmenys. Filipinuose šalies prezidentas grasina visus nenorinčius skiepytis sodinti į kalėjmus.

Sparčiausią pasaulyje skiepijusiame nuo koronaviruso Izraelyje – pavojaus signalai dėl itin užkrečiamos Delta viruso atmainos. Dar prieš kelias savaite šalyje buvo užfiksuojama vos po vieną kitą susirgimo atvejį per dieną – tačiau paskutinę parą jų užfiksuota jau 125.

Valdžia naujų atvejų sprogimą sieją su dviem protrūkiais mokyklose, tad vyriausybei leidus, šalyje tėvai desperatiškai skuba skiepyti 12-15 metų paauglius. „Taip atėjome paskiepyti Joavą. Darome tai, kad apsaugotume jį ir visą bendruomenę“, – sako 49-erių Izraelio gyventojas Ido Breger. 

Medikai atkreipia dėmesį, kad iš 125 naujų atvejų delta atmainos atvejai sudaro tris ketvirtadalius naujų užsikrėtimų., o trečdalis koronavirusu susirgo net ir būdami pasiskiepiję Izraelyje naudojama „Pfizer“ vakcina.

„Po šių protrūkių ir visos situacijos, pasakiau, skiepijamės šiandien, man nerūpi, tai bus šiandien“, – teigia 51-erių Izraelio gyventojas Yizhak Nevo.

Šiuo metu Izraelyje pilnai pasiskiepyję beveik 60 procentų šalies gyventojų. Tiesa, tarp amžiaus grupių dideli skirtumai. Pilnai pasiskiepiję 90 procentų vyresnių nei 50-mt  šalies gyventojų, tačiau tik 4 procentai 12-15 metu paauglių. Ekspertai sako, kad norint Izraelyje suformuoti vadinamąjį bandos imunitetą reikia šalyje kuo greičiau skiepyti vaikus.

„Čia, Izraelyje, mes puikiai suprantame, kad Delta atmaina įrodė esanti pajėgi plisti net palyginti gerai vakcinuotose šalyse ir dėl didelio užkrėčiamumu reikia tikėtis naujų protrūkių“, – aiškina vyriausybės patarėjas COVID klausimais Ran Balicer. 

REKLAMA

O štai aštrialiežuvis Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte savo šalies gyventojus skiepytis ragina tiesiog grasinimais: „Jūsų pasirinkimas, skiepijatės arba aš jus uždarysiu į kalėjimą. Sakau jums kameros ten nešvarios ir dvokia. Policija jų nevalo. Štai, kur jūs būsite.“

Prezidentas grasinti ėmėsi sužinojęs, kad sostinės Manilos vakcinacijos centruose niekas vakcinuotis neskuba. 110 milijonų gyventojų turinčiuose Filipinuose kol kas pasiskiepijo tik kiek daugiau nei 2 milijonai žmonių.

„Arba skiepijatės, arba kaimų galvoms įsakysiu surašyti visus, kurie to nepadarė. Jeigu nenori, aš jiems suleisiu kiaulės skirtos vakcinos“, – rėžia jis. 

Šiuo metu šalyje siaučia antra koronaviruso banga. Susirgimų atvejai čia nuolat auga nuo birželio pradžios. Kasdien jų jau per 12 000.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2021-06-24 21:51:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Padla bjeuresnis ir už simonyte šaudyt tokius iš pasalų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų