Eutanazija įteisinta septintoje valstybėje

Naujoji Zelandija tapo septintąja šalimi pasaulyje, kurioje įteisinta eutanazija. Nuo kitų metų lapkričio šalies gyventojai su medikų pagalba galės nutraukti savo gyvenimą, jeigu daktarai patvirtins, kad jie sunkiai serga ir patiria nepakeliamas kančias. Be to, šalies gyventojai balsavo ir dėl marihuanos legalizavimo rekreaciniais tikslais. Tiesa, rezultatai suktinės gerbėjų nenudžiugino.

Džiugiai eutanazijos legalizavimą sutinka šie Naujosios Zelandijos senjorai. Šalis jau netrukus taps septintąja valstybe pasaulyje, kurioje žmonės su medikų pagalba galės nuspręsti nutraukti savo gyvybę. Šiuo metu eutanazija legali Olandijoje, Belgijoje, Kolumbijoje, Liuksemburge, Vakarų Australijoje ir Kanadoje. Tiesa, tai nereiškia, kad nutraukti gyvenimą Naujojoje Zelandijoje galės kiekvienas užsigeidęs.

Taisyklės numato, kad eutanaziją atlikti galės tik asmenys, kurie serga mirtinomis, nepagydomomis ligomis ir yra pilnamečiai. Be to, reikės dviejų daktarų patvirtinimo, kad sergančiam žmogui liko gyventi iki pusmečio. Eutanazijos šalininkai sako, kad sprendimas daugeliui leis oriai užbaigti dienas išvengiant kančių ir skausmo.

„Laukėme to labai ilgai. Daug čia susirinkusių žmonių yra tiesiog ekstazėje, nes juos gyvenime taip giliai palietė skausmas ir kančia“, – sako Naujosios Zelandijos politikas David Seymour.

Referendume šalies gyventojai balsavo ir dėl marihuanos legalizavimo rekreaciniais tikslais. Visgi, panašu kad legaliai suktinės dūmelio Naujosios Zelandijos gyventojai artimiausiu metu užtraukti negalės. Nors nesuskaičiuoti dar 20 procentų referendumo balsų, kuriuos atidavė užsienyje gyvenantys šalies piliečiai, legalizavimą palaikė tik kiek daugiau nei 46 procentai rinkėjų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų