• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pakiršinio kaimas Radviliškio rajone tapo tikra šaltibarščių sostine. Ten ne tik atidaryta vienintelė Lietuvoje šaltibarščių alėja.

Pakiršinio kaimas Radviliškio rajone tapo tikra šaltibarščių sostine. Ten ne tik atidaryta vienintelė Lietuvoje šaltibarščių alėja.

REKLAMA

Ten praūžė trečiasis šaltibarščių čempionatas. Dalyviai iš visos Lietuvos kvietė skanauti šaltibarščių su kumpiu, alyvuogėmis ar net graikiniais riešutais ir kepta duona. Komisija rinko ir pačius skaniausius bei originaliausius.

Pernai šaltibarščiais su ožkos sūriu konkurentus nurungusios šeimininkės iš Sidabravo šįkart bando sužavėti kitu ingredientu: „Špinatas tai stiprybė ir skanumas, o NATO tai saugumas.“

Linksmai nusiteikusios moterys į šaltibarščius ne tik smulkina špinatus, bet ir tarkuoja agurką.

„Nepjaustau gabalėliais, bet tarkuoju, specialiai bedančiam, tokiems kaip aš, nes trūksta keleto dantų, o supjaustysi, gabalą cielą rys, dar pasprings“, – sako dalyvė Vanda.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos atstovės su muzika kviečia skanauti šaltibarščių pagal specialų receptą: „Dedam su grūdėta varškyte ir šiemet siūlysim pasiragauti japoninio šalavijo sėklas.“

REKLAMA

O Bronius kruopščiai pjausto šaltibarščiams pomidorus: „Aš virtuvėj dirbu šiandien. Patikėkit, vyrai visada gerai pjausto, aš taip pat turiu namie vyrą, kuris viską gerai pjausto.“

Palonų bendruomenės iš Radviliškio rajono komanda į šaltibarščius dar smulkina kumpį, alyvuoges.

„Bandom, sakom, gal bus skanu. – Ragavę jau? – Taip. Įdomus skonis, bet skanu“, – kalba dalyvė Vilma.

O į baltus šaltibarščius šeimininkė beria graikinius riešutus.

„Tikrai išskirtinis skonis ir šiemet sugalvojom pateikti su kepta duona, būtent baltus šaltibarščius su kepta duona“, – sako dalyvė Violeta.

REKLAMA
REKLAMA

Į Pakiršinio dvaro sodybą Radviliškio rajone būrį entuziastų sukvietė jau tradiciniu tampantis šaltibarščių čempionatas, pradėtas rengti prieš trejus metus.

„Suvalgėm paskutinius blynus ir sugalvojom, kad reikia kažką padaryti tokio, kai atsiras šviežių bulvių, na, kai atsiranda šviežių bulvių, kas būna, šaltibarščiai, pagrindinis Lietuvos akcentas, pati skaniausia sriuba“, – kalba čempionato organizatorė Elžbieta Karaliūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiasis šaltibarščių čempionatas subūrė rekordinį dalyvių skaičių – šaltibarščius gamino 22 komandos iš visos Lietuvos. Vieni kvietė paragauti tradicinių, kiti viliojo išskirtiniais skoniais ar spalva.

O vietinė vyrų komanda sako gaminanti sočius, lietuviškus šaltibarščius.

„Kaimiški gryni iš rauginto pieno, daug svogūno, daug agurko, tokie rimti tikri vyriški“, – sako dalyvis Aironas.

Dalyviai kaip įmanydami stengėsi žavėti ne tik skoniais, bet ir pateikimu. Naudojamas sausas ledas.

REKLAMA

22 komandos pagamino per 600 litrų įvairiausių skonių šaltibarščių:

„Aš turiu didelį pilvą, pasiruošęs tam, tilpsiu.“

„Keturis jau, pirmieji tie, kurie buvo tokie tradiciniai skaniausi.“

„Laukiu paragaut su špinatais, žalių, kas įdomiausia atrodo.“

„Pradėsim nuo tradicinių, užbaigsim egzotika.“

Nemenkas iššūkis ir vertinimo komisijai išragauti tiek šaltibarščių ir išrinkti nugalėtojus.

„Pagal poskonius, pateikimas daug ką reiškia, tradicijos ir netradiciški, nelengva užduotis atiteko“, – tvirtina vertinimo komisijos narė Rūta.

REKLAMA

Už tradicinius šaltibarščius pirmąją vietą pelnė Panevėžio jaunuolių dienos centro komanda. Netradicinių šaltibarščių kategorijoje nugalėjo „Šaltibarščių potvynis“ iš Baisogalos, gaminę šaltibarščių kokteilius.

O baikerių komanda įvertinta už didžiausią – pusantro šimto litrų – šaltibarščių puodą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų