• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalėdų Seneliai ir jų nykštukai, pasitarę su tėvais ir perskaitę mažųjų laiškus, plūsta į parduotuves ir šluoja nuo lentynų dovanas, kurios vėliau atsidurs po eglutėmis. Parduotuvių tinklai pažymi, kad žaislų madas šiemet diktuoja kino naujovės – populiariausi filmai ir animacija.

Kalėdų Seneliai ir jų nykštukai, pasitarę su tėvais ir perskaitę mažųjų laiškus, plūsta į parduotuves ir šluoja nuo lentynų dovanas, kurios vėliau atsidurs po eglutėmis. Parduotuvių tinklai pažymi, kad žaislų madas šiemet diktuoja kino naujovės – populiariausi filmai ir animacija.

REKLAMA

Populiarumo viršūnėse ir interaktyvūs, technologijų valdomi žaislai. Už dovanas mažiesiems tautiečiai negaili nei pusšimčio, nei šimtų eurų ir veikiausiai taupyti nelinkę. Mat paieškojus tų pačių žaislų užsienio parduotuvių tinklapiuose jų galima rasti netgi perpus pigiau.

Kalėdos jau ne už kalnų, tad Kalėdų senelis ir nykštukai jau pluša išsijuosę ir parduotuvėse krauna į maišus dovanas vaikams. Na, o vieno iš parduotuvių tinklų atstovė sako, kad populiariausi jau eilę metų išlieka štai tokie judantys ir garsus leidžiantys interaktyvūs žaislai bei žaislai, kurie padedant technologijoms vaikam padeda pažinti pasaulį. 

Tačiau vis tik populiariausi žaislai dovanoms, kuriuos dabar šluoja nuo lentynų yra susiję su filmais ir filmukais. Kaip ir Barbės, Barbės namai, po šią vasarą pasaulį susprogdinusio „Barbės“ filmo, taip ir „Šunyčiai patruliai“, kuriuos kinuose rodo ir dabar. 

REKLAMA
REKLAMA

Tėvai sako, kad jau derina su Kalėdų Seneliais, kas jų mažiesiems šiemet per šventes bus padėta po eglutėmis. Su Kalėdų Seniais tenka pasiderėti ir dėl biudžeto. Jis svyruoja nuo dešimčių iki šimtų eurų:

REKLAMA

„Turbūt iki 50 eurų.“

„Planuoju išleisti iki 100 eurų.“

„Biudžetas proto ribose, tikrai dviem vaikams neišeina tų 100 eurų ribų.“ 

Dovanas šluoja vis anksčiau

Kalėdų senių dovanų bazės, kitaip sakant, parduotuvių tinklai, sako pastebintys, kad dovanas mažiesiems Kalėdų senio komanda ir tėvai kasmet pradeda pirkti vis anksčiau ir palyginti su tuo pačiu metu pernai, kai kurie prekybos tinklai skaičiuoja dešimtimis procentų išaugusius žaislų pardavimus. 

REKLAMA
REKLAMA

„Mes jau praeitą savaitę turėjome padidėjusį klientų susidomėjimą, ir būtent toje kategorijoje pardavimai labai stipriai auga“, – pasakoja „Varlė.lt“ įkūrėjas Marius Butauskas.

„Jau prasidėjo tas pagrindinis pirkimas, tai sakykim, 10 proc. tikrai yra daugiau nei praėjusiais metais. Brangiausi „Barbie“ kategorijos žaisluose žaislai – jų namai“, – teigia „KOTRYNA GROUP“ atstovė Irena Kazlauskienė.

Vieno iš parduotuvių tinklų atstovė sako, kad po „Barbės“ filmo atgimusios rožinės mados įkvėptas prabangų lėlių namas kainuoja 249 eurus. Tik tokį patį namą internete galima surasti už 170 eurų – net 80 eurų pigiau nei parduotuvėje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas Kalėdinių žaislų dovanų hitas – naujieji populiaraus žaislinių mašinų prekių ženklo produktai. Pavyzdžiui, „Hot wheels“ mašina kainuoja parduotuvėje 99,99 eurus. Tą patį tigrinį ryklį užsienio parduotuvėse galima užsisakyti už 27 eurus.

Dovanos internete – pigesnės

O tie, kurių vaikai jau kiek vyresni, dažniausiai renkasi štai tokias interaktyvias dovanas, kad mažieji susidraugautų su technologijomis ir pažintų pasaulį. Štai dar vienas žaislų topas, kurio jau dabar parduota šimtai vienetų – interaktyvus gaublys. 

REKLAMA

„Pasijungiama sukant gaubliui prie tam tikros šalies, informacija visa teikiama vaikui – kainuoja 90 eurų“, – sako parduotuvės atstovė.

Interneto parduotuvėse smarkiai skiriasi ir šio gaublio kaina. Originaliame gamintojų puslapyje jis kainuoja 50 eurų. 

Be skaitmeninių, interaktyvių, naujausių technologijų ištobulintų žaislų, madingi ir senieji, tik kiek pasikeitę bei naujų savybių įgavę žaislai. Štai kaip žymusis „Twister žaidimas“ bei amžinieji, vis nauji, ir vis sudėtingesni atsirandantys „LEGO“ konstruktoriai. 

REKLAMA

„130 eurų kaina šito, ir vienas ir kitas. Vieni iš populiariausių konstruktorių. Ne tik vaikai, bet ir tėvai prisijungia prie šitos pramogos.“, – pasakoja parduotuvės atstovas.

Ir šie konstruktoriai svetur taip pat kainuoja pigiau bent 30-čia eurų. Tačiau parduotuvės atstovai sako, kad tai – viena populiariausių prekių jau dabar, kai per šalį dar nenuvilnijo juodojo penktadienio pirkimo karštligė. Parduotuvės atstovai prognozuoja, kad po juodojo penktadienio kai kurių žaislų tinklas gali netgi pritrūkti. 

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų