Dietologė: grybai naudingi, bet turi būti ribota porcija

Vis dar prisirinkdami pilnas pintines baravykų grybautojai išbando visokias kulinarines fantazijas. Tačiau, ar visi būdai valgyti baravykus saugūs ir kiek teisingi teiginiai, kad baravykais galima apsinuodyti ne prasčiau nei žalsvosiomis musmirėmis? Kalbame TV3 Žinių studijoje su dietologe Jūrate Dobrovolskiene.

Tai jau kelinta savaitė lietuviai iš miško grįžta pilnomis pintinėmis baravykų. Tai kiek iš tiesų sveika jų valgyti?

Baravykai taip pat kaip ir mėsa dozuojami. Tai yra porcija apie 100 gramų. Na, ir visuomet reikia prisiminti, kad baravykas nėra žuvis ir mėsa, ir ne pieno produktai, kurie yra įsisavinami daug geriau nei grybai.

Ir antra, grybai yra toks antrinis produktas tarp gyvūnų ir augalo. Jame yra labai daug nevirškinamos dalies – chitino. Tai primenu, kuo daugiau susmulkinsime grybą, tuo daugiau bus suardomas chitinas ir mažesnės dalelės apkraus virškinamąjį traktą. 

O ko turi būtent tie baravykai?

Pirmiausia, tai yra baltiminės kilmės produktai, todėl ir lyginama su mėsos vertingumu. Taip pat savyje turi nemažai vitaminų:  B1, B6, B3...

Paprastai tariant, tie vitaminai, kurie tariant dalyvauja beveik visuose organizmo fermentiniuose biocheminiuose procesuose. Taip pat yra turtingi ir mineralinėmis medžiagomis: magnis, geležis, net gi turi antioksidanto seleno ir vitamino D. 

Tai kaip rasti tą viduriuką, kad jie vis gi turi tų medžiagų, kurios sunkiai virškinamos ir tos, kurios labai geros?

Mano nuomone, ir įsitikinusi iš savo praktikos, kad kai žmonės pavalgo 2-3 dienas iš eilės, o dabar kaip matom ir savaitėmis, tai yra sutrikdoma žarnyno veikla.

Antras dalykas, grybai seni, net gi baravykai, tokios kaip kepurės randa ir nešasi, turi toksinų savyje.

Plačiau apie grybus ir jų valgymą bei poveikį organizmui – pilname Dienos komentaro įraše.


Rašyti komentarą...
T
Tasikas
2020-09-29 20:33:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daugiau nei juokinga frazė, jog nuo baravykų galima apsinuodyti kaip nuo žaliųjų musmėrių... Tai jeigu be proto ėsti - bet koks maistas nuodingas! Och parsidavėliai parsidavėliai žurnaliūgos ir psiaudo specialistai... Tai nieko, tuoj vietoj miškų bus plynė ir nebereikės dėl grybų verkti... ;)
Atsakyti
0

P
Petras
2020-09-28 09:16:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grybus niekas neriboja pagal galimybe jiu valgo kiek nori
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų