DIENOS PJŪVIS. Pavojai ir grėsmės atlaisvinus karantino ribojimus

Nuo kitos savaitės Lietuva planuoja atidaryti mažas ne maisto prekių parduotuves, kirpyklas ir dalį kitų kontaktinių paslaugų. Valdžia šį sprendimą planuoja priimti trečiadienį, nors sveikatos ekspertai tam ir nepritaria. Vyriausybė toliau dėlioja ir kitus karantino švelninimo planus. O kokie pavojai ir grėsmės gali gilti atlaisvinus karantino ribojimus?

Apie tai – portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su premjerės patarėja Živile Gudlevičiene.

Portalas tv3.lt primena, kad I. Šimonytės Vyriausybė sulipdė karantino taisyklių keitimo rėmus. Nors planas nėra galutinis, jau dabar aišku, kad ribojimai Lietuvoje bus panaikinti tik tada, kai sergamumas nusileis iki labai mažo lygio

Valdžia kiekvieną draudimą matuos pagal teigiamų COVID-19 testų dalį ir 14-os dienų naujų atvejų skaičių tenkantį 100-ui tūkstančių gyventojų. Šiuo metu šis rodiklis siekia 350, tai yra vidutiniškai po 700-us naujų atvejų per dieną.

Pagal planą rodikliui nukritus 3-is su puse karto: tarpusavyje galėtų bendrauti 2 namų ūkiai, o jei sergamumas sumažėtų 14-a kartų, taisyklė būtų naikinama.

Draudimas judėti tarp savivaldybių taip pat išnyktų tik tuo atveju, jei sergamumas kristų 14-a kartų, kai vidutiniškai per dieną būtų fiksuojama po 50-imt naujų COVID-19 atvejų.

Kai sergamumo rodiklis nukris iki 50-ies, Vyriausybė galės atidaryti lauko kavines. Kai iki 25-ių – valgyti, gerti bus galima ir viduje.

Panašūs rodikliai numatyti kiekvienam draudimui. 25-i atvejai 100-ui tūkstančių gyventojų universali riba, kada labiausiai švelnėtų ir būriavimosi, ir kaukių dėvėjimo draudimai.

Tuo metu vaikai į mokyklas galėtų pradėti grįžti, kai sergamumas bus tris su puse karto mažesnis nei dabar. Visi mokinai klasėse sėdėtų tik tada, kai vidutiniškai per dieną būtų fiksuojama ne daugiau 50-ies naujų atvejų.

„Visiškai galutinai planas bus patvirtintas trečiadienį. Šiandien Vyriausybė sutarė dėl pradžios momentų“, – teigia I. Šimonytė.

Plačiau apie tai skaitykite tekste: „Vyriausybės svarstomas karantino atlaisvinimo planas: kas ir kaip keistųsi?“


Rašyti komentarą...
T
Teisuolis
2021-02-23 16:40:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bibi dėjau aš jūsų metai sąmoningumo jums tik baust žmonės paprastus jiems tik premijos už nubaustus žmonės
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų