DIENOS PJŪVIS. Nuo komendanto valandos iki atvirų kurortų bei barų – kaip koronavirusą valdo kaimynai

Baltijos šalys su koronavirusu kovoja skirtingai. Kol Lietuvoje galioja griežtas karantinas, latviai nuėjo dar toliau – savaitgaliai įvesta komendanto valanda, neleidžiama prekiauti ne maisto prekėmis. Estai taiko kitokią taktiką – dalyje regionų griežti ribojimai, kituose – laisvai veikiantys barai ir slidinėjimo kurortai.

Naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ apie skirtingas kovos su pandemija priemones kalbėsime su Estijos lietuvių bendruomenės pirmininku Vaidu Matulaičiu ir Latvijos lietuvių bendruomenės pirmininku Rolandu Žalnieriumi.

Latvijoje trečiadienį patvirtinti 1 255 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė 27 anksčiau užsikrėtę žmonės. Antradienį buvo skelbta apie nustatytus 878 naujus COVID-19 atvejus ir 18 pacientų mirtį.

Bendras šalyje nuo pandemijos pradžios nustatytų COVID-19 atvejų skaičius išaugo iki 52 032, o aukų – iki 909. Tarp vėliausių koronaviruso aukų buvo 55–95 metų asmenų.

Sergamumas koronavirusine infekcija Latvijoje per pastarąsias dvi savaites siekia 680,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Estijoje trečiadienį nustatyti 855 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė devyni anksčiau užsikrėtę pacientai.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 335 naujus COVID-19 atvejų ir penkių pacientų mirtį. Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 582,33 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Trečiadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomi 404 COVID-19 pacientai, iš jų 44 – intensyviosios terapijos skyriuose. Dirbtinis plaučių ventiliavimas buvo reikalingas 29 ligoniams.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje koronavirusinė infekcija nustatyta 34 991 asmeniui, iš jų 301 mirė, 24 360 pasveiko. Šalyje vakcinos nuo pandeminio koronaviruso pirmąja doze paskiepyti 13 481 žmogus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų