DIENOS PJŪVIS. Gyvūnų kankinimo skandalas – kaip veisėjai lieka nebaudžiami?

Gyvūnų gynėjai ir įvairiausi aktyvistai ir toliau nenuilstamai ieško nelegalių šunų ir kačių veisyklų, kuriuose gyvūnai kankinami ar deramai neprižiūrimi. Štai ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai nuo ketvirtadienio pradėjo budėti visą parą, kad galėtų reaguoti į žiaurų elgesį su gyvūnais. Policija atlieka mažiausiai penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, tačiau tai dar nereiškia, kad žiauriai su gyvūnais besielgiantys veisėjai liks nubausti. Tad kaip jie lieka nebaudžiami?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su šunų veisėju Sauliumi Jermolajevu.

Portalas tv3.lt primena, kad visuomenėje kilus pasipiktinimui dėl, manoma, nelegalių gyvūnų veisyklų bei blogų jų laikymo sąlygų, nuo savaitgalio VMVT bei policijos pareigūnai pradėjo keliolika tyrimų dėl gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimų įvairiose Lietuvos vietose.

Policija atlieka mažiausiai penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Nelegaliose veisyklose rasta negyvų, suluošintų gyvūnų, apie pusantro šimto gyvūnų perduota globos organizacijoms.

Pavyzdžiui, savaitgalį socialiniuose tinkluose plačiai paplito pranešimas apie Širvintuose veikiančia nelegalių gyvūnų veisyklą, kuri pažeidžia gyvūnų geroves teises. Gyvūnų savininkas Algis Ušackas neigia netinkamai elgęsis su augintiniais.

„Negyvi maži šuniukai maišuose, galvijų galvos, kaulai, žirgai su negydomais piktybiniais augliais be maisto, be vandens ir dar visa eilė siaubo“, – apie situaciją „Facebook“ pranešime rašė į vietą nuvykę savanoriai. 

Prie įvykio vietos savaitgalį žmonės budėjo kelias paras siekdami sustabdyti gyvūnų žudymą ir prašė pagalbos: „Reikalinga pamaina ir pastiprinimas kol tarnybos bus bejėgės.“

Savanorių teigimu dar gyvi išlikę gyvūnai ir gyvuliai buvo auginami siaubą keliančiomis sąlygomis. 

„Nudvėsusios žiurkės mėtosi, kaulai karvių ir arklių, kailiai šunų, narvai su krauju, didžiuliai židiniai, o dvokas nuo šunų... Visi blusuoti, musėmis aplipę, geriamas vanduo žalias! O dar slepiamas kupranugaris, narvuose balandžiai!“, – „Facebook“ pranešimuose rašė savanoriai. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų