DIENOS PJŪVIS. Ar prezidentas Nausėda perstumdys Šimonytės ministrų kabinetą?

Šią savaitę prezidentas Gitanas Nausėda turėtų susitikti su visai kandidatais į ministrų postus ir netrukus paskelbti savo verdiktą. Ingrida Šimonytė neatmeta galimybės, jog preizdentui atmetus kurį nors kandidatą į ministrus centro dešinės koalicijos partijoms gali reikėti keisti jau pasiskirstytas atsakomybių sritis. Tad ar prezidentas Nausėda perstumdys Šimonytės ministrų kabinetą?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su politologe Rima Urbonaite ir europarlamentaru Andriumi Kubiliumi.

Portalas tv3.lt primena, kad visai neseniai I. Šimonytė teigė, kad kol prezidentas nesusitiko su visais kandidatais į ministrus, kol nesusidarė bendro vaizdo ir kol ji nepakalbėjo su koalicijos partneriais, tol būsimoji Vyriausybės vadovė negali žadėti, kad vienas ar kitas kandidatas bus pakeistas.

„Tikrai kaitalioti pakeliui, ypač turint minty, kad tai yra koalicija, ypač turint minty, kad gali tekti keisti atsakomybės sritis ir visa tai gali dar kažkaip užtęsti Vyriausybės formavimo procesą, visa tai reikia turėtų mintyje ir apie tai reikės kalbėti, kai prezidentas turės savo vaizdą apie visus kandidatus“, – tvirtino I. Šimonytė.

Antradienį po G. Nausėdos susitikimo su paskirtąja premjere valstybės vadovo atstovas spaudai Antanas Bubnelis pranešė, kad šalies vadovas turi abejonių dėl kai kurių kandidatų į ministrus. Konkrečių pavardžių jis neatskleidė, tačiau patikino, kad sutarta ieškoti kitų kandidatūrų. Pati I. Šimonytė teigia, kad dėl to bus sprendžiama prezidentui susitikus su visais pretendentais į ministrus.

Pagal centro dešinės koalicijos partijų susitarimą, konservatoriai deleguoja krašto apsaugos, vidaus reikalų, užsienio reikalų, sveikatos apsaugos, energetikos, socialinės apsaugos ir darbo, finansų, švietimo, mokslo ir sporto, žemės ūkio ministrus, Laisvės partija – susisiekimo, ekonomika ir inovacijos, teisingumo, Liberalų sąjūdis – aplinkos ir kultūros ministrus.

„Svarbu, kad Vyriausybė pradėtų dirbti, nes esame toje stadijoje, kai kuo toliau keliaujame link gruodžio antrosios pusės, tuo labiau artėjame prie konstitucinės krizės, kada, kaip žinia, baigtų galioti dabartinės Vyriausybės įgaliojimai, kadangi įsigaliotų Konstitucinio Teismo nutarimas“, – antradienį LRT akcentavo I. Šimonytė.

Pasak jos, naujoji Vyriausybė galėtų pradėti dirbti be vieno ar dviejų ministrų.

Rugpjūtį Konstitucinis Teismas paskelbė, kad pernai liepą iš naujo tvirtinant premjero Sauliaus Skvernelio Vyriausybės įgaliojimus buvo pažeista Konstitucija, tačiau Ministrų kabinetas gali baigti savo kadenciją. 


Rašyti komentarą...
D
Debilizmas ......
2020-12-02 14:53:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar prezidentas Nausėda jis sudino teatro artistas tampomas virvutemis jis savo nuomonės neturi ji reguliuoja iš šono dėdės ir tetos , o simonyte turi deryti ta kabinetą guje su KGB grybovhska ta duos isrisima ir baigtas KRIUKIS NEPERGYVENKIT PONAS NAUSĖDA ,,, GEROVĖS VALSTYBĘ URA TOVARISCI ,,,,,
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų