Didžiulė audra artėja prie Lietuvos pajūrio: ant mašinų medžiai pradėjo virsti dar per pietus

Didžiulė audra artėja prie Lietuvos pajūrio – jos smūgiui intensyviai ruošiasi ir tarnybos ir vietiniai gyventojai. Vėjo gūsiais sieks 32 metrus per sekundę, o Klaipėda atsidurs uragano pašonėje. Tad pajūrio gyventojai jau uždarinėja langus, perstato automobilius toliau nuo medžių, namo vedasi gyvulius ir augintinius. Pirmieji audros atodūsiai sukėlė problemų jau dieną – ant mašinų medžiai pradėjo virsti dar per pietus.

Klaipėdos apskrityje gyvenanti Galina gavo įspėjamąją žinutę apie šiandien pajūryje prasidėsiančią audrą ir jai jau ruošiasi. Moteris uždarinėja šiltnamius, dar kartą apžiūri kiemą, ar nėra jame daiktų, kuriuos milžiniškas vėjas gali nunešti.

„Visų pirma, langai, durys, šiltnamiai uždarinėti. Perėjome visur, katinus uždariau, kad vėjas nenuneštų, nenupūstų. Šakas nurankiojome,  kad nenunešiotų. Bijome to vėjo. Aišku bijome. Stogas svarbiausia – mūsų stogas jau avarinės būklės“, – pasakoja pajūrio gyventoja Galina.

O kol apskrities gyventojai dar tik ruošiasi, klaipėdiečiai jau pajuto kas minutę stiprėjančios audros atodūsius. Ant automobilio jau nuvirto medis. Vairuotojas pasakoja, kad vos spėjo pats išsigelbėti.

„Sėdėjau automobilyje ir pamatęs, kad virsta medis, tai spėjau per keleivio pusę išlipti“, – pasakoja į Klaipėdą atvykęs kaunietis.

Ugniagesiams teko pjaustyti medį ir vaduoti po juo likusį automobilį.

O gyvūnų prieglaudoje dalis keturkojų gyvena lauko voljeruose, tad įstaigos darbuotojos baimingai žvalgosi į dangų ir veda šunis į vidaus patalpas.

„Jei jūsų šuo gyvena lauke ir bijo vėjo, tai turiu patarimą įsivesti šuniuką į namus. Bent jau į verandą ar kažkur“, – aiškina gyvūnų prieglaudos „Linksmosios pėdutės“ vadovė Simona Šakinytė.

Tokias klaipėdiečių ir apskrities gyventojų pastangas civilinės saugos specialistai giria. Anot jų, ypač šiąnakt pajūrio gyventojams savo turtu pasirūpinti būtina.

„Pirmiausia pasiūlysiu šiandien grįžtant į namus arba jau grįžus, pasirūpinti savo saugumu. Pirmiausia savo turto – automobilis, kad ne prie aukštų medžių stovėtų ar kokių griūnančių lengvų konstrukcijų, pasirūpinti, kad langai būtų uždaryti, o jeigu atviri balkonai – iš balkonų išneškite tas gali būti lengvai vėjo pakeliami“, – sako civilinės saugos specialistas Stanislovas Kučinskas.

O kol vieni baimingai žvalgosi į dangų, kitiems vis stiprėjantis vėjas tikra pramoga. Štai, bangas žaboja ekstremalaus sporto mėgėjai.

„Šiandien įspūdingos sąlygos yra. Labai graži banga ir vėjas nuo kranto. Labai retos sąlygos, kada būna dar šiek tiek šilta ir labai graži banga, ir tokia vėjo kryptis“, – pasakoja ekstremalaus sporto mėgėjas Tomas.

REKLAMA

Kone uraganinis vėjas dar didesnė pramoga klaipėdiečiams. Žmonės būriais traukia prie jūros stebėti šėlstančios gamtos. Yra tokių, kurie į bangas pažiūrėti vyko net kelias dešimtis kilometrų.

„Tiek laiko teturime, iki pat piko nemanome, kad išlauksime, dėl to, kad po to tolokai grįžti bus. – Iš kur atvažiavot? – Iš Skuodo. – Vien dėl bangų? – Vien dėl bangų.“

„Bet laukiame didesnės audros. – Laukiat? – Laukiame. Taip. Mums tai gerai, žiūrėti gražu, aišku, laivams, kitiems, tai sudėtinga, bet mums tai gražu.“

Ir neabejotinai audros žmonės sulauks. Sinoptikai prognozuoja, kad vėjas šią naktį stiprės visoje Lietuvoje, tačiau pajūriui smogs ypač stipriai. Siautėjant aktyviam ir galingam Atlanto ciklonui, kuris turi net kelis centrus, anot sinoptikų, Klaipėda atsidurs tikro uragano pakraštyje. Maža to, naktį atšals, o penktadienį pajūrį išmaudys dar ir stiprus lietus.

„Pats baisumas pajūryje ir aišku, tolstant nuo pajūrio, tai vakariniai rajonai. Kai kur, daugiausia vakariniuose rajonuose, gūsiai svyruos nuo 23 iki 27 metrų per sekundę, o pajūryje laukiame stichinio vėjo, tai nuo 28 iki 32 metrų per sekundę“, – aiškina sinoptikė Ineta Daunoravičiūtė.

Lietuvoje vėjas pradės rimti jau penktadienį, tačiau pajūris iš jo gniaužtų išsivaduos tik šeštadienio dieną. Tam pasiruošė ir Klaipėdos uostas. Kapitonai perplukdo laivus į saugesnes pozicijas, uostą skuba palikti laivai, kurie dėl kone uraganinio vėjo gali likti įkalinti Klaipėdoje.

„Visiems rimties, susikaupimo ir manau, kad šitą pirmą rimtesnį išbandymą mes sėkmingai įveiksime“, – tikina S. Kučinskas.


Rašyti komentarą...
D
Durnių laivas
2021-10-22 23:42:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad tik daugiau pinigėlių nugręžt iš ES... Jau ir taip LT prasiskolinus kaip... . Apie kitus komentarus susilaikau.... Manau iki kitų rinkimų išgyvensim. Baisiau nei genocidas.... Tauta to nepamirš!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų