Didžiausia teisėsaugos operacija Jungtinėje Karalystėje: areštavo per 700 asmenų

Jungtinėje Karalystėje – didžiausia istorijoje teisėsaugos operacija prieš organizuotą nusikalstamumą: pareigūnai areštavo per 700 asmenų, milžiniškas sumas pinigų, prabangius automobilius ir ginklus. Visa tai įvyko po kelerius metus trukusių ir pagaliau pavykusių bandymų nulaužti nusikaltėlių naudojamą slapto susirašinėjimo programėlę.

Kurtinantys sprogimai, ginklai, laužiamos durys ir masiniai areštai – tai akimirkos iš reidų, kurie vyksta visoje Jungtinėje Karalystėje pastarąsias porą savaičių.

Teisėsauga vykdo didžiausią šalies istorijoje prieš organizuotą nusikalstamumą nukreiptą operaciją. Jau areštavo 750 asmenų, paėmė kone 60 mln. € nešvarių pinigų, dešimtis prabangių automobilių ir gausybę ginklų ir tonas narkotikų.

Vien Metropoliteno policija antrankius uždėjo kone 200 žmonių ir paėmė didžiausią kada nors pareigūnų vienu ypu rastų grynųjų pinigų krūvą – apie 15 mln. eurų.

„Mums pavyko smogti nusikalstamų grupuočių viršūnėms – ten kur jiems labiausiai skauda. Dar niekada nebuvo tokio mąsto areštų, grynųjų pinigų paėmimo ir tinklų užkardymo“, – sako policijos komisarė Cressida Dick.

Masinių areštų britų pareigūnai ėmėsi po to, kai tapo įmanoma perskaityti nusikaltėlių slaptus susirašinėjimus programėlėje EncroChat.

„Tai tik pradžia. Po šios operacijos galėsime ilgas savaites ar net mėnesius toliau skaldyti organizuoto nusikalstamumo tinklus. Taigi jau galite bijoti, nes mes tikriausiai jus jau sekame. Nuo mūsų jau nepasislėpsi internete“, – pasakoja C. Dick.

Europos šalių pareigūnai jau kelerius metus bandė nulaužti daugiausia nusikaltėlių naudojamą EncroChat programėlę. Prieš du mėnesius olandų ir prancūzų tyrėjams pavyko tą padaryti, informacija per Europolą buvo dalinamasi su visomis šalimis. Pareigūnai galėjo matyti nusikaltėlių susirašinėjimus ir užkirsti kelią žmonių grobimams, egzekucijoms ir kitiems grupuočių planams.

Tuo metu už Atlanto – kita svarbi teisėsaugos operacija. FTB agentai ir Niujorko policijos pareigūnai Naujajame Hempšyre reido metu sulaikė nepilnamečių prekyba ir prievartavimu apkaltinto ir kalėjime mįslingomis aplinkybėmis mirusio turčiaus Jeffrey Epsreino ilgametę draugę, visuomenės veikėją Ghislane Maxwell.

„Maxwel buvo pagrindinė, kuri padėdavo Epsteinui rasti, susidraugauti ir paruošti nepilnametes išnaudojimui. Kartais ji ir pati dalyvavo jas išnaudojant. Maxwell ir Epsteinas susidraugaudavo su mergaitėmis, vesdavo jas į kiną, apsipirkti. Epsteinas mokėjo už jų keliones ir mokslą, o jos jautėsi jam skolingos“, – teigia prokurorė Audrey Strauss.

Epsteino ir Maxwell aukos kartais būdavo vos 14 metų amžiaus.

„Pavyzdžiui Maxwell su auka kalbėdavo apie seksą, nusirengdavo priešais auką, arba dalyvaudavo aktuose su nepilnametėmis. Jos dalyvavimas padėdavo atpalaiduoti aukoms“, – kalbėjo A. Strauss.

58-erių Maxwell Bradforde, Naujajame Hempšyre slapstėsi nuo pernai metų gruodžio. Dabar jai gresia 35-ki metai kalėjimo už nepilnamečių mergaičių įviliojimą į prievartautojo spąstus.


Rašyti komentarą...
V
Vidas Tom
2020-07-04 00:00:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad su tokia iniciatyva interpolas imtų kovoti su pedofilija .
Atsakyti
0

a
antanas
2020-07-04 16:51:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu, ar toje bandoje buvo bent vienas lietuvis?
Atsakyti
0

T
T Blinda
2020-07-06 13:09:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
O pas mus gaudo tik smulkiosius prekiautojus, o pedofilai sufabrikoja bilas prieš sažininga moteri, nes je lb aukštai sedi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų